FARKLI ROTALARLA BATI KARADENİZ.....

ENDER BULUNAN DOĞAL GÜZELLİKLERLE BATI KARADENİZ

29 Ekim 2020 Perşembe : İZMİR – ANKARA – ÇANKIRI – ILGAZ – KASTAMONU

Sabah saat 04.45'te İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Pegasus kontuarı önünde buluşma ve saat 06.00 uçuşu ile Ankara’ya hareket. Saat 07.15'de varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alacağımız kahvaltı ( ekstra ) sonrasında, uzak çağların yakın kenti Çankırı’ya geliyoruz. Restore edilmiş geleneksel Çankırı evlerini geziyor ve serbest zaman veriyoruz. Buradan Ilgazları aşarak Kastamonu’ya hareket ediyoruz. Kastamonu’da yapacağımız şehir turunda; Şerife Bacı Anıtı, Vilayet Binası, Vedat Tek Kültür Merkezi, Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Nasrullah Kadı Külliyesi, Liva Paşa Konağı’nı ve Kastamonu’da ara sokaklarda birbirinden özel konakları göreceğiz. Saat Kulesi ve Kastamonu Kalesi hakkında bilgi alacağız. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 Ekim 2020 Cuma : KASTAMONU –  ILICA ŞELALESİ – HORMA KANYONU – AMASRA

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte otelimizden ayrılıyor ve Pınarbaşı’na yöneliyoruz. İlk olarak Ilıca Şelalesi’ne gidiyoruz. Sular 15 metre yüksekten dökülerek doğal bir havuz oluşturuyor. Şelalenin en önemli özelliği, havuzun yemyeşil bir bitki örtüsü ile çevrili olması ve yüzmek için plajı andıran küçük bir kumsalı olması. Bol bol fotoğraf çekip keyifli anlar geçiriyoruz. Ilıca Köyü içinde Bizanslılardan kalma bir hamamı geziyoruz. Sonra da Horma Kanyonu’nu keşfetmek üzere yola koyuluyoruz. Horma Kanyonu; Pınarbaşı ilçesinde, Zara Çayı üzerinde yer almaktadır. Sahip olduğu doğal zenginlikleri ile Batı Karadeniz'in görülmesi gereken yerlerinden biridir. Son zamanlarda Pınarbaşı'ndaki turizmi de büyük ölçüde canlandırmıştır. Horma’da suyun taştaki kireçleri aşındırması ile oluşan derin kazanlar şeklindeki çukurlar dikkat çeker. Horma Kanyonu Meydandüzü diye anılan havzadan başlar ve Ayderesini geçerek Ilıca Şelalesinde son bulur. Günümüzde bu kanyonu geçmek ve gezmek için gerekli yollar, köprüler yapılmıştır. Burada geçireceğimiz keyifli anların sonrasında; Bartın üzerinden “Çeşmi Cihan“ dünyanın gözü olarak nitelendirilen, limanı ve balığıyla ünlü Karadeniz’in şirin beldesi Amasra’ya doğru yola çıkıyoruz. Amasra’da bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

31 Ekim 2020 , Cumartesi :  AMASRA – SAFRANBOLU

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Amasra; denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı, bağımsız adaları ile eşsiz bir görsel güzelliğe sahiptir. Ayrıca hem 3000 yıllık tarihi, yerel el sanatları, balıkçılığa dayanan ve hem de kendini çevreleyen ormanlık alanları ile görülmeye değer yerlerden biridir. Eski Ceneviz yerleşimi olan bu şirin beldede; Amasra Kalesi'ni, surları geziyor ve resimliyoruz. Arzu edenlerle Amasra Müzesi'ni geziyoruz. Ağaç oymanın en güzel örneklerini görebileceğiniz çarşısında verilecek alışveriş molası ve öğle yemeği için serbest zaman sonrasında Amasra’ya veda ediyor ve adını yörede yetişen safran bitkisinden alan Müze kent Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Güzergahımız üzerinde bulunan Tokatlı Kanyonu’na gidiyoruz. Camdan yapılmış kristal terasın üzerinden kanyonun muhteşem manzarasını fotoğrafladıktan sonra Safranbolu’ya varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

01 Kasım 2020 Pazar  : SAFRANBOLU – ANKARA – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrası otelden ayrılıyoruz. Safranbolu; Türklerin ve Rumların ortak yaşantısının izlerini taşıyan bir kenttir. Safranbolu turumuza Hıdırlık Tepesine çıkarak başlıyoruz. Kenti kuşbakışı fotoğraflayacak ve bilgi alacağız. Safranbolu’da en güzel gezi evi olan; Kaymakamlar Konağı’nı gezerken kendinizi zaman makinesindeymiş gibi hissedeceksiniz. Hükümet Konağı’nı ve Saat Kulesi'nin bulunduğu Kale Mevkii'ni, Safranbolu’nun ruhunu yansıtan sokaklardan geçerek panoramik Cinci Hanı ve Hamamı, İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu'nu, Köprülü Mehmet Paşa Camii'ni ve avlusundaki Güneş Saati'ni görüyoruz. Evleri ve lokumlarıyla meşhur tarihi kentin meşhur lokumcusunda lokuma dair bilgi alırken aynı zamanda lezzetli lokumlarından tatma ve alışveriş imkanı buluyoruz. Yemeniciler Arastası'nda vereceğimiz alışveriş molasını takiben UNESCO tarafından koruma altına alınmış Yörük Köyü’ne doğru yola çıkıyoruz. Yörük Köyü’nde; Sipahioğlu Gezi Evi ve köyün özgün mimari dokusu içinde köy sokaklarını gezdikten sonra Ankara Esenboğa Havalimanına hareket ediyoruz. Pegasus HY. kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 20.40'ta İzmir’e uçuş. 21.55'te İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Ekim-01 Kasım 2020, 3 Gece 4 Gün 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İki kişilik odada kişi başı  TL  TL  TL
Tek kişilik oda  TL  TL  TL
06-12 Yaş  TL TL TL

 

 

 

 

 

*** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm araçla  yapılacak ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Kastamonu, Amasra ve Safranbolu’da 1er gece konaklama 
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • TURSAB seyahat güvence paketi
 • Profesyonel rehberlik hizmeti 

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Ankara – İzmir Pegasus Havayolu uçak bileti  
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri 
 • Yemeklerde alınan her türlü içecek
 • Otellerdeki ekstralar
 • Minibüs ücretleri
 • Müze, Ören yeri ve milli park giriş ücretleri
 • 65 yaş üstü misafirlerimiz için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir. )

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 24 kişi ile sınırlıdır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme veya ücreti artırma hakkına sahiptir. Grup yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turlarımızda, araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI