GİRİT TURU ERKEN REZERVASYON PROMOSYONU 449€

İzmir’den Özel Hy Direk Uçuşu ile

1.GÜN: İZMİR –  GİRİT (HERAKLION)

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar gidiş terminalinde Özel havayolları önünde saat 04.00 de buluşma. 06.00 da AEGEAN Havayolları ile Girit’e hareket. Yaklaşık 1 saat sonra Heraklion Havalimanı’na iniyor ve pasaport ve bagaj işlemlerinin ardından bizleri bekleyen otobüsümüz ile Heraklion (Kandiye) şehir turumuza başlıyoruz. Turumuz Kandiye’nin güzel sokaklarında yürüyerek başlayacak. Görülecek yerler: Eski Türk Evleri, Venetian Limanı, Koule Kalesi, Belediye Binası, Meçhul Asker Anıtı, Minas Katedrali, Morosini Meydanı ve Çeşmesi olacak.  Ardından Kandiye’de zaman geçirmek fotoğraflar çekmek, kahve içmek ve bir şeyler atıştırmak için verdiğimiz serbest zamanının ardından Girit’in en büyük tesislerinden biri olan 4* Belvedere otelimize geçiyor check-in işlemlerini gerçekleştirip dinleniyoruz

GİRİT GECESİ: Otel’den akşam özel otobüsümüz ile bir dağ köyünde kurulmuş olan restoranımıza hareket ediyoruz. Girişinde Girit’in lokal kıyafetli çalışanları ile fotoğraf çektirdikten sonra eski Girit evlerinin canlandırılmış halini ziyaret edip restoranımıza geçiyoruz. Restoranda açık büfe yemek ve limitsiz uzo, şarap eşliğinde 2,5 saat aralıksız gerçekleşecek olan Girit folklorunun ve Yunan danslarının sergilendiği bu programı seyrettikten sonra özel otobüsümüz ile otelimize dönüyoruz. (50€)

2. GÜN: GİRİT  ( ELOUNDA - SPINALONGA ( TEKNE TURU ) - AG. NIKOLAOS TURU)

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirilecek olan tam günlük Ag. Nicholas, Elounda, Spinalonga turumuza başlıyoruz.

DOĞU GİRİT PLAKA – SPİNALONGA ADASI (TEKNE TURU) – AG. NİCHOLAOS TURU: Turumuza sabah tekneye bineceğimiz küçük bir liman kasabası Plaka’ dan başlıyoruz. Özel teknemize binip Spinalonga adası etrafında keyifli bir tur atıp fotoğraflar çekiyoruz. Ardından Venedik döneminin en güçlü kalelerinden birini barındıran Girit için büyük bir önem taşıyan, zamanında cüzam hastalarının kapatıldığı bu adaya yanaşıp ziyaretimize başlıyoruz.  Ziyaretimizin ardından Elounda’ ya görüp burada vereceğimiz kısa bir kahve molasından sonra şirin bir Girit kasabası olmasının yanında, kasabanın içinde yer alan gölü ve bu gölün derinliği hakkında var olan birçok efsane ile ünlü olan Ag. Nicholas’ı görüyoruz. Turumuzun ardından akşamüstü otele dönüş. (60 €)

3.GÜN : 25 Mayıs 2020 ; ( RESMO & HANYA TURU )

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe zengin kahvaltımızın ardından dileyen misafirlerimiz eşliğinde gerçekleştirilecek olan tam günlük Hanya ve Resmo turumuza başlıyoruz.

BATI GİRİT RESMO – HANYA TURU: Turumuza İzmir’e de çokça göç vermiş Kydonia kalıntıları üzerine inşa edilmiş ve günümüzde eski & yeni şehir diye ikiye ayrılmış olan Hanya ile başlıyoruz. Hanya’ da bulunan Türk minarelerini ve Hanya’nın meşhur çarşısını görüldükten sonra deniz kıyısında limandaki sıra sıra dizilmiş birbirinden güzel restoranlarda öğle yemeği yemek ve fotoğraf çekmeniz için serbest zaman. Hanya ziyaretimizin ardından Venedik ve Türk dönemlerinin kalıntılarını taşıyan Yunanistan’ın en güzel şehirlerinden biri olan Resmo’ya geçiyoruz. Dar sokakları, eski Venedik evleri, çeşmeleri ile kendine ait karakteristik yapısı olan Resmo’yu rehberimiz ile gezdikten sonra verilecek serbest zamanda Fortetza, eski Venedik limanı, Türk minareleri, şehri çevreleyen Venedik surları görebilir ve bu güzel şehirde bir kahve içip keyifli zaman geçirebilirsiniz. Ziyaretimizin ardından akşamüstü otelimize dönüyoruz. (60€)

4. GÜN  : 26 Mayıs 2020 ; ( ARCHANES TÜRK KÖYÜ ve KNOSSOS SARAYI TURU )HERAKLION-IZMIR

Sabah oteldeki kahvaltımızın ardından otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Bagajlarımızı Otel’de bırakıp isteyen misafirlerimizle yarım günlük Archanes Köyü ve Knossos sarayı turumuza başlıyoruz.

ARCHANES TÜRK KÖYÜ ve KNOSSOS SARAYI TURU: Turumuza hala Türk ve İzmir esintileri taşıyan Archanes köyü ile başlıyoruz. Zamanında Türklerin yaşadığı bu küçük rengarenk köyü dolaşıyor ve  köy meydanında kahve molası veriyoruz. Ardından turumuza dünyaca meşhur Girit’in olmazsa olmazı Minos Uygarlığına başkentlik yapmış Knossos sarayı ile turumuza devam ediyoruz. Mitolojinin tarihle buluştuğu bir yer olan Knossos özgün mimarisi, çözülemeyen yazı sistemi ve efsaneleriyle tarihin sayfaları arasında kalmış ancak unutulmamış bir medeniyet. İnsanlık tarihine labirent” kavramını kazandıran ve birçok efsaneleriyle Knossos Sarayı’nı ziyaret ediyoruz.  (40€). Havalimanına transfer ve turumuzun sonu.

 

 

Bu Turun Tarihleri

23 / 26 Mayıs 2020 4 Gün, 3 Gece

Ücret Bilgileri

ÜCRET NAKİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 449€
ÜÇ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 439€
TEK KİŞİLİK ODA 549€

 

 

 

 

                    *2 büyükle birlikle 12 yaşına kadar olan çocuğa 50€ indirim uygulanır.

EKSTRA TURLAR

23 MAYIS AKŞAM GİRİT GECESİ

*Açık büfe akşam yemeği ve sınırsız uzo, yerel şarap dahildir.

50 €

24 MAYIS PAZAR DOĞU GİRİT SPINALONGA AG. NICHOLAS TURU

*Tekne turu ve Spinalonga ada girişi dahildir.

60 €

25 MAYIS PAZARTESİ BATI GİRİT HANYA & RESMO TURU

60 €

26 MAYIS SALI ARCHANES KÖYÜ VE KNOSSOS SARAYI TURU

*Knossos girişi dahil değildir.

40 €

*EKSTRA TURLAR ERKEN REZERVASYON PAKETİ: 210 EURO YERİNE 170 EURO

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER:

*İzmir -Heraklion - İzmir Aegean Airlines ekonomi sınıfı aktarmasız özel uçak bileti

*Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

*Tüm uçuş vergileri, kişi başı 22 Kg bagaj hakkı ve 8 kg el bagajı hakkı,

*3 gece 4* Belvedere Hotel’de oda kahvaltı konaklama Heraklion şehir turu

*Profesyonel Türkçe Rehberlik hizmeti

*Havalimanı ve uçuş vergileri,

*Seyahat sağlık sigortası

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

*Öğle ve akşam yemekleri ve yemeklerde alınan içecekler

*Şahsi harcamalar

*65 Yaş üstü yolcularımız sürprim farkı öderler. (15 €)

*Vize ücreti ve vize hizmet bedeli 130 EURO *Yeşil pasaporta vize yoktur.

*Pasaportların en az 6 ay geçerliliği olmalıdır

*Yurt dışı çıkış harcı 50.00 tl.

*Yunanistan makamları pasaportunda KKTC girişi olan yolcuların ülkeye girişine izin vermemektedir. Lütfen bu hususa dikkat ediniz.

 

Önemli Notlar

  • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri özel havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
  • Pastoral Tour gerekli gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
  • Panoramik turlar herhangi bir müze veya ören yeri girişi içermez. 
  • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
  • Bu seyahate katılacak olan her yolcunun pasaport temdit süresinin en az 6 ay olması gerekmektedir. Bu tur için Yunanistan’dan alınacak Shengen vizesine ihtiyaç vardır.
  • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat biletinin meblağı seyahat eden yolcuya aittir.
  • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
  • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36cm.(yükseklik) x 23cm.(en) x 56cm.(boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. 
  • Yapacağınız alışverişlerde olabilecek aksiliklerden yerel rehberiniz, Türkiye’den sizlerle beraber tura katılan rehberiniz ve Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir… 
  • Uçuşlarınızda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir. 
YUKARI