GÖLLER BÖLGESİNDE LAVANTA HASADI

Sagalassos Antik Kenti UNESCO DÜNYA KÜLTÜR MİRASI ADAYI

1.GÜN : 16 Temmuz  2021, Cuma: SALDA GÖLÜ – ISPARTA 

Sabah saat 07.30’da Karşıyaka / Bostanlı İskelesi yönündeki tramvay durağının arkasındaki Havaş durağında, 08.00’de Alsancak / Lozan Meydanında gezginlerimizle buluşarak hareket ediyoruz. Yolculuğumuz Aydın – Denizli Karayolu üzerinden ilerliyor. Salda gölüne ulaştığımızda kısa bir yürüyüş ve fotoğraf molası veriyoruz. Biraz geç öğle yemeği molamızı Burdur’da vermek istiyoruz. Yemek sonrası Hamitoğulları Döneminde inşa edilmiş olan Ulu Cami (14. yy), Burdur Arkeoloji Müzesi’nin de içinde olduğu Pirkulzade Medresesi, Saat Kulesi göreceğimiz yerler arasında. Gezilerimizi tamamlayınca Isparta’ya hareket ediyoruz. Otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

Image result for lavanta bahçeleri ve görseller

2. GÜN 17 Temmuz 2021, Cumartesi: ISPARTA- KUYUCAK LAVANTA TARLALARI -EĞİRDİR - KOVADA GÖLÜ
Otelde yapacağımız sabah kahvaltısından sonra, Gül kenti olan Isparta’da, şehrin içinde görülecek yerleri sabah sakinliğinde gezmek istiyoruz. Evliya Çelebi’nin “şehr-i şîrîn-i Isparta” diyerek yâdettiği “gül şehri” Isparta’da Mimar Sinan eseri Firdevs Bey Camii ve Bedesteni, sütunlar üzerine yerleştirilmiş kubbesiyle özgün bir mimarisi olan Kutlubey (Ulu) Camii ve Aya Baniya (Agia Panagia), Aya Ishotya (Yorgi) Kiliseleriyle, Ispartaʼnın zihnimizde yer eden “Süleyman Demirelʼin memleketi” klişesinden çok daha fazlası olduğunu görüyoruz…

Sonra cennet kadar güzel yerler görmek için yeniden yola çıkıyoruz. Burdur yakınlarındaki Kuyucak köyü çevresinde yoğunlaşan Lavanta Tarlalarına gidiyoruz. Fransa ve İtalya’da benzerleri görülebilen güzellikteki Lavanta Tarlalarını hayranlıkla seydediyor, fotoğraflıyor, lavanta çiçeğinin özellikleri, kullanım alanları ve lavanta yağının nasıl elde edildiği konusunda bilgi alıyoruz. Öğle yemeğimizi turun akışına göre düzenledikten sonra Eğirdir’e gidiyoruz. Eğirdir Gölü çevresinde geziyor gölün keyfini çıkarıyoruz. Yeşilada’da yürüyüş ve çay molası sonrasında yolumuza devam ediyoruz. Hoş bir yolculukla Kovada Gölü Milli Parkı’na gidiyoruz. Günün sonunda akşam yemeği ve konaklama için yine Isparta’ya dönüyoruz

3. GÜN , 18 Temmuz 2021, Pazar: SAGALASSOS

Sabah kahvaltısından sonra otelden ayrılıyoruz. Bugün bizi tüm ihtişamı ile Sagalossos bekliyor.Ağlasun / Sagalassos Antik Kenti,  UNESCO dünya kültür mirası aday listesinde.1650 m. irtifası sayesinde iyi korunmuş olan kentte kazılar Belçika’lı bir bilim heyeti tarafından yürütülürken,  Türkiye arkeoloji tarihinin en yüksek bütçeli kazı ve restorasyon projesi olarak öne çıktı. Antoninler çeşmesi, Hellenistik Dorik çeşme, Neon Kütüphanesi, Heroon (kahraman mezarı / kutsal alanı) , meclis binası, agora, imparatorluk hamamı ve tiyatro gibi çok önemli bir dizi anıtın kazısı ve örnek restorasyonlar ile Sagalassos bize görsel bir ziyafet sunuyor. Öğle yemeği molası sonrasında yeniden yollara düşerek akşam saat 21.30 civarında İzmir’de olmayı umut ediyoruz. 

 

Bu Turun Tarihleri

16 - 18  Temmuz 2021, 2 Gece, 3 Gün

30 Temmuz - 01 Ağustos 2021, 2 Gece, 3 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT    
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI      
TEK KİŞİLİK ODA FARKI      
***07-11 YAŞ      

 

 

 

 

               *** Çocuk indirimleri iki büyük yanında geçerlidir.

İNDİRİM:

*NAKİT ve BANKA YOLU ile yapılan ödemelerde oda başına:  100,- TL

*Kredi kartı ile tek slip ( Taksitsiz) ödemede :  50,- TL

FİYATA DAHİL HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri ( Kişi sayısına uygun araçla )
 •  ( 2 )  gece Isparta’da Hilton Isparta Garden Inn 4* Hotel’de konaklama,
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Otopark, otoban ve milli park giriş ücretleri
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti,

FİYATA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri  giriş ücretler

Önemli Notlar

NOTLAR:

* Turlarımız tek araçla sınırlı olup araç tipi katılımcı sayısına göre belirlenir.

* Rezervasyon tur ödemesi yapılınca kesinleşir.

* Araçta koltuk numarası rezervasyon sırasına göre verilir

* Oturma düzenlemesi Pandemi kuralları uygulanarak yapılır.

* Müze ve ören yeri girişleri için bir yıl geçerli olan “Müzekart” almanızı öneririz.

* Bu turumuz orta zorlukta bir yürüyüş  (Sagalossos ) içermektedir

* Pandemi kurallarına uygun olarak maskelerinizi getirmeyi unutmayınız.

* Hava durumuna ve yürüyüşe uygun giysiler ile rahat ayakkabılar getirmenizi tavsiye ederiz.

*İlaçlarınızı- fotoğraf makinanızı- kişisel ihtiyaçlarınızı(şapka, güneş kremi – gözlüğü vs)  yanınıza almayı unutmayın

*Sağlık sorunlarınız ve alerjileriniz varsa acentemizi ve tur rehberimizi bilgilendirmenizi rica ederiz.

*Turlarımıza katılan yolcular 1618 sayılı yasa gereği sigortalanır. Seyahat sigortası sadece ani gelişen (akut) rahatsızlıkları, kaza vb. kapsar. Kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır. Covid -19 ile ilgili kişisel önlemlerinizi alınız. Bu tür salgın hastalıklar sigorta kapsamı dışındadır.

*Ayrıntılar poliçe üzerinde yazmakta olup, dilerseniz inceleyebilirsiniz. Ani durumlarda seyahat sigortasından nasıl yararlanacağınızı tur rehberinden öğrenebilir veya acentemizi arayarak bilgi alabilirsiniz.

*Seyahat sigortanızın geçerli olabilmesi için tur sözleşmesini okuyup imzalamanız ve kimlik bilgilerini acentemize kaydettirmeniz gereklidir.

*Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.

PANDEMİ DÖNEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE ACENTEMİZ TARAFINDAN  TURLARIMIZDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Ağustos 2020 tarihinden itibaren organize ettiğimiz yeni dönem gezilerimizle, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza, alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Araçlardaki klimaların  %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

*Otellerde, sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır.

*Klima ve/veya havalandırma sistemi temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda bilgi istenecektir

*Kapalı mekanların sık sık havalandırılması sağlanacaktır

*Mümkünse 24 saat boş kalmış, havalandırılmış odaların, değilse mutlaka check-out saatinde boşaltılmış ve hijyenik temizliği yapılmış odaların verilmesi istenecektir.

*Fiziki anahtar dağıtımı yapılması gerektiğinde rehberimiz anahtarları dezenfekte ederek misafirlerimize teslim edecektir.

*Açık büfe tercih edilmeyecek. Başka bir alternatif olmadığı durumlarda ise ek önlemlerle hijyen koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.

*Konuklarımız, bavul taşıma haricinde merdiven kullanmaya yönlendirilecektir.

YUKARI