NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

GÜNEY AFRİKA - VİCTORİA ŞELALELERİ - ZİMBABWE & BOTSWANA

TÜM TURLAR- SAFARİLER &5 AKŞAM +3 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL

1.GÜN: İZMİR / İSTANBUL / CAPE TOWN

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 20.30’de buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 22.30’da Türk Hava Yolları’na ait TK 2341 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket. Saat 23.55’de İstanbul’a varış. Pasaport kontrolünden sonra saat 01.40’te Türk Hava Yolları’na ait TK 44 sefer sayılı uçak ile Güney Afrika Cumhuriyeti’nin başkenti Cape Town’a hareket. Geceleme uçakta.

2.GÜN : CAPE TOWN ( Masa Dağı ) 

Yerel saat ile 13.00’de Cape Town’a varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla otelimize transfer olmadan önce “Mother City” (Ana Kent) olarak anılan Cape Town şehrini tanıtan yarım günlük panoramik bir tur yapacağız. Adderly Caddesi, Bartolomeus Heykeli, Jan Van Ribbeck tarafından, 1652’de, Avrupa’dan Uzakdoğu’ya seyahat eden gemilerin meyve, sebze ihtiyaçlarını karşılamak üzere kurulmuş Company Gardens, Parlemento, Jan Van Ribbeck Heykeli, Nobel Barış Ödüllü, Desmond Tutu’nun 10 yıl boyunca başpiskoposluk yaptığı Saint George Katedrali, Cape Malay kültürünün izlerini taşıyan Malay Mahallesi gibi kentin tarihi ve turistik yerleri görülecektir.. Daha sonra 45 dakikalık bir yolculukla Masa Dağı’nın 1085 metre yükseklikteki tepesine çıkacağız.  Masa Dağı 2011 de dünyanın yeni 7 doğa harikasından biri seçilmiştir.  (Dağa çıkış için havanın açık ve bulutsuz olması gerekmektedir, aksi takdirde turumuzun bu kısmı iptal edilecektir.) Turdan sonra otelimize transfer. Odaların dağılımından sonra dinlenmek için serbest zaman. Saat 19.00 de lobide buluşma ve City Grill restorantda alacağımız akşam yemeği için hareket. Geceleme otelimizde.

3.GÜN : CAPE TOWN / Rubben Adası (Stellenbosh ve şarap tadımı)

Sabah kahvaltısının ardından Cape Town kıyısında bulunan Rubben Adası’na gidiyoruz. Cape Town’dan Robben Adası’na botla geçeceğiz. Yolculuk yaklaşık 30 dakika sürecektir. Tur ise 4 saat sürmektedir.  UNESCO Dünya Tarih Mirası alanı hastane, askeri üs ve en önemlisi de Güney Afrika’nın ırkçılığı yoğun olarak yaşadığı dönemde siyasi suçlular için hapishane olarak kullanılmıştır. 1990’lı yılların sonunda Güney Afrika’daki karışıklık bitince siyasi suçlular serbest bırakılmıştır. Buradaki hükümlülerin en ünlüsü hiç şüphesiz ki Nelson Mandela‘dır. Bu hapishanede 18 yıl kalan Mandela, 1994 seçimlerini kazanarak ülkenin ilk siyahi lideri olmuştur. Az bilinen bir gerçek ise;  Robben Adası soyu tükenmekte olan bir Afrika penguen türüne ev sahipliği yapmaktadır.  Cape Town'a dönüyor ve öğleden sonra, 1679’da kurulmuş olan ve Hollandalı göçmenlerin eski gelenek ve göreneklerine uygun olarak yaşadıkları Stellenbosch kasabası ile devam ediyoruz. Şarapları meşe ağaçları ve üniversitesi ile ünlü bu kasabada panoramik şehir turu yapıyoruz. Tarihi yapıları göreceğimiz Dorp Caddesi’ni gezip Tokara Şarap çiftiğin de şarap tadımı yapacağız. Tokara DeliCatte vb. öğle yemeğimizi alıyoruz. Eagle Encounter’da vahşi kuşları gözlemleyeceğiz. Otele dönüş. Serbest zaman. Geceleme otelimizde.

4.GÜN : CAPE TOWN Peninsula Turu ( Öğle yemekli Ümit Burnu Yarımadası )

Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Ümit Burnu Yarımadası turu yapacağız. Sir Francis Drake  Ümit Burnu için;  “yeryüzündeki en güzel burun” ifadesi kullanmıştır. Bantry Bay ve Llandudno bölgelerinden geçip balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacaktır. “Fok Adası”na tekneyle geçecek, yüzlerce fokun Atlantik Okyanusu’nun soğuk sularında oynayışını izleyeceğiz. Turun kuşkusuz en ilgi çekici kısmı, Atlantik Okyanusu ile Hint Okyanusu’nun birleştiği nokta olan Ümit Burnu ve “Cape of Good Hope Nature Reserve” olacak… Deniz kenarında Black Marlin restoranında alacağımız öğle yemeğinden sonra Afrika’nın en güneybatı köşesi olan ve ilk defa ünlü denizci Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği (1488),  Ümit Burnu’ndaki Cape Point’e füniküler ile çıkılarak dünyanın en yüksek feneri görülecektir. Daha sonra, Boulder’s Beach'e gideceğiz. Boulders Beach dünyada penguenler ve insanın en iç içe yaşadığı ve en kolay penguen görülen yeri. Son olarak, Kirstenbosch Botanik Bahçelerinde gezimizi noktalayacağız. 1913 yılında yaratılan bahçeler en zengin ve az bulunur bitki örtülerinden olan Güney Afrika florasının en güzel örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Cape Bitki Krallığının Unesco Dünya Doğa listesinde yer almaktadır. İçinde 22.000’in üzerinde bitki, dünyanın her yerinden botanik ve ziraat araştırmacılarına açık olan bir kütüphane ve araştırma merkezi bulunan bahçe aynı zamanda kuşların doğal yaşam alanıdır. Farklı kasabalardan geçerek Cape Town’a dönüyoruz. Geceleme  otelimizde 

5.GÜN: CAPE TOWN / VİCTORİA FALLS (ZİMBABWE)

Sabah saat 06.30 da Cape Town havalimanında buluşma. 08.30 da SA ile Cape Town Havalimanından /  Zimbabwe’ye uçuş. Uçuşunuz yaklaşık 2 saat 45 dk. olacaktır. Zimbabwe  vize işlemlerinin ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımızla Zambezi Nehri’ne çok yakın olan otelimize transfer. ( vizesi ülkeye girişte her yolcu tarafından münferiden sadece form doldurularak temin edilecek olup vize ücreti de her yolcu tarafından işlemler sırasında ödenecektir) Odaların dağılımından sonra Victoria Şelaleleri’ni yürüyerek gezeceğiz. 1905 yılında ünlü kaşif ve misyoner Sir David Livingstone tarafından keşfedilmiş Zambezi Nehri’nin üzerinde yer alan, UNESCO tarafından dünya mirası olarak kabul edilen, dünyanın en büyük 3 şelalesinden biri olan doğal şaheser Victoria Şelaleleri’i yürüyerek gezeceğiz. Şelale, yaklaşık 1,7 km genişliğinde ve 108 metre yüksekliğindedir Akşam üzeri gün batımını izlemek için Zambezi Nehri üzerindeki bir tekneye binip içkilerimizi yudumlayıp bizlere sunulan atıştırmalıklardan tadacağız. ( Sunset Cruıse Limitsiz içecek ve snack “Zimbabwe Signature  deck” Geceleme otelimizde.yYaklaşık 1,7 km genişliğinde ve 108 metre yüksekliğindedir Akşamüzeri gün batımını izlemek için Zambezi Nehri üzerindeki bir tekneye binip içkilerimizi yudumlayıp bizlere sunulan atıştırmalıklardan tadacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.GÜN ;  VICTORIA ŞELALELERİ –  BOTSWANA

Kahvaltının ardından Botswana Chobe Milli parkı turumuza başlayacağız. Yaklaşık 1 saat 30 dakikalık yolculuğumuzun ardından, Botswana’ya / Chobe’ye varış. 4 x 4 araçlar ile hareket ederek Chobe parkı içindeki yaklaşık 2 saat 30 dakika sürecek olan kara safarimizi yapıyoruz. Safarimizin ardından öğle yemeğimizi Chobe de alacağız. Yemek sonrası serbest zaman. Serbest zamanın ardından tekneler ile gerçekleştireceğimiz Chobe nehir safarimizi gerçekleştireceğiz. Turumuzun ardından otobüsümüz ile tekrar Zambiya’daki otelimize dönüş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme.

7.GÜN ; VICTORIA ŞELALELERİ –  JOHANNESBURG

Kahvaltının ardından havalimanına transfer. Johannesburg’a hareket. Check-in, pasaport ve gümrük kontrollerinden sonra BA. Havayolları ile 01.25’te Johannesburg’a hareket ve 15.05’de varış. Otobüsümüz ile otelimize transfer olmadan Johannesburg şehir turumuzu yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN ; JOHANNESBURG / APERTHEİD MÜZESİ / SOWETO / SUN CİTY

Kahvaltı – Apertheid Müzesine hareket. Aparteheid Müzesinde ırk ayrımı politikaları süresince siyahlara uygulanan baskı ve şiddeti belgeleri ile gözlemleyip, film gösterileri ile insanlığa karşı işlenmiş suçlara tanıklık edeceğiz. ikinci durağımız;  SOWETO ,Güney Afrika’da siyahların yaşadığı en büyük yerleşim olan Soweto, Johannesburg’un güneybatısında yer alır. Bu yüzden adı güney batı mahalleleri anlamına gelen Southwestern Townships’in kısaltmasıdır. Afrikaans dilinde zorunlu eğitime öğrencilerin tepkisinden kaynaklanan 1976 Soweto isyanları dünya basınında geniş yer bulmuş ve Apartheit rejimine dünyanın tepkisi artarak ambargolara sebep olmuştur. Turumuz sırasında görülecek yerler arasında dünyanın en büyük hastanelerinden Baragwanagh; teneke mahalleler; Güney Afrika’nın en büyük kilisesi olan Regina Mundi; isyanlarda ilk vurulan öğrenci olan 12 yaşındaki Hector Pieterson anısına yapılan Müze bulunmaktadır. Nobel Baris ödüllü Desmond Tutu ve Nelson Mandela’nın evlerinin bulunduğu Vilakazi sokağı ise düyanın tek, iki Nobel ödüllü sokağı olarak bilinir. Soweto turumuzun ardından özel aracımıza transfer, Pilanesberg’e doğru yolumuza devam ediyoruz. Pilanesberg, 2005 yılında Dünya Turizm Örgütü tarafından Güney Afrika Cumhuriyeti’nin en iyi safari parkı seçilmiştir. Pilanesberg Güney Afrika’nın, kuzey batı eyaletine bağlıdır. Tam 120 milyon yıl önce meydana gelen volkanik hareketler sonucu oluşmuş bir doğal cennettir. Otele varışı takiben yapılacak olan foto safari turumuzda gizemli ve bir o kadar da büyüleyici güzellikleri olan vahşi yaşamın içine davet ediyoruz sizleri. Üstü açık safari araçları ile yapılacak olan gezimizde 572 km2 lik bir alana yayılmış olan park, aslan, leopar, fil, gergedan ve buffalo yani 5 büyükler dışında zebra, zürafa, timsah gibi hayvan çeşitlerine ve 360’ın üzerinde kuş çeşidine ev sahipliği yapmaktadır. Akşam yemeği ve geceleme..

9.GÜN : SUN CİTY 

Gün doğarken saat 05:00’de başlayacağımız safari turumuzda, vahşi tabiatın ve hayvanların Doğal yaşantılarını, özellikle sadece gün doğarken yaptıkları avlanmalarını seyredebilme fırsatını yakalayacağız. Big Five’ı görme dileğiyle yaptığımız gezimiz sonrası otele geri dönüş ve kahvaltı. Kahvaltımızın ardından shuttle ile 20 dakika sürecek yolculukla Sun City’e geçiyoruz. Sun City’de yapacağımız oryantasyon turunun ardından saat 17:00 ye kadar serbest süre. Dilediğinizce Sun City’nin eğlenceli  ortamında gününüzü değerlendirebilirsiniz. The Lost City’i keşfedebilir veya Su Dünyası’nda yapay dalgalar içinde yüzebilirsiniz. Alışveriş ve eğlence merkezine gidebilir, Casino’da şansınızı deneyebilir veya timsah çiftliğine gidebilirsiniz. Ayrıca golf ve tenis gibi spor imkanlarını da değerlendirebilirsiniz. Akabinde Lodge a dönüş, akşam yemeği ve geceleme.

10.GÜN  ; SUN CİTY  / JOHANNESBURG ( Lesedi Kültürel Köyü – öğle yemekli )/ İSTANBUL

Kahvaltının ardından özel aracımız ile  Lesedi Kültür Köyüne hareket ediyoruz. Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah kabilelerin yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köydür. Turun başlangıcında video prezantasyonu ile siyah kültürlerin tarihi anlatılır daha sonra ufak gruplara ayrılarak Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev yaşamlarını sergileyen alanlara girilir. Daha sonra kültürel Afrika dansları izlenir. Öğle yemeğimizi Lesedi Kültürel Köyünde geleneksel Afrika mutfağı ile alıyoruz. Daha sonra Johannesburg’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Johannesburg’a Havalimanına transfer, THY ….   sefer sayılı uçak ile  saat 19.15 de İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta

11.GÜN :  İSTANBUL / İZMİR

Yerel saat ile 05.10’de İstanbul’a varış. Türk Hava Yolları’na ait TK 2310 sefer sayılı uçak ile saat 07:00 ’de İzmir’e hareket. Saat 08.05’de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

 

Bu Turun Tarihleri

27 Ocak / 07 Şubat 2020  9 Gece 11 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İzmir / İstanbul /  Cape Town – Johannesburg /  İstanbul / İzmir  arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bilet bedeli, ve havalimanı vergileri,
 • Cape Town / Zimbabwe / Johannesg arası çift  yön ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Havaalanı / otel / havaalanı transferleri
 • Cape Town’da 3 gece gece Commodore Hotelde oda + kahvaltı bazında; Zimbabwe’de Kingdom Hotelde ( 2 )  gece oda+kahvaltı , Sun City'de (2 Gece ), Johannesburg’da (2) gece Balalaika Hotel vb. oda+ kahvaltı bazında olmak üzere toplam 8 gece  konaklama
 • Cape Town, Johannesburg ve Sun City’de panoramik şehir turları
 • Sabah kahvaltıları (8)
 • (5) akşam yemeği (  Otelde veya otele yürüme mesafesindeki restorantlarda)  (Yemekler set menü olup, büfe harici talepler, içecek, kapalı su, vb. ekstradır)
 • Masa Dağına teleferikle çıkış ( Hava koşulları uygun olduğu takdirde )
 • 3 Öğle yemeği
 • Ümit Burnu ve Peninsula turu (öğle yemekli)
 • Rubben Adası Turu,
 • Franschoek Şarap Vadisi, Stellenbosh ve şarap tadımı,
 • Zimbabwe de limitsiz içecek ve snack ( Signuture deck)
 • Pilanesberg Ulusal Safari Parkı’nda yapılacak olan 1 adet safari programı
 • Lesedi Kültür Köyü gezisi (öğle yemekli)
 • Victoria Şelalesi turu (yürüyerek )
 • Zambezi Nehrinde tekne ile gün batımı turu. (Sun Downer Cruise – atıştırmalıklar ve limitsiz içecekler dahildir.)
 • Botswana’da Safari Turu ( öğle yemekli )
 • Botswana Nehir Safarisi Turu,
 • Soweto Turu
 • Aparteheid Müzesi ve giriş ücreti,
 • Seyahat Güvence Paketi,
 • Otellerde kişi başı birer valiz, havaalanlarında yükleme ve boşaltmada yardım.
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

TUR FİYATINA  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, bar, restoran, telefon, kuru temizleme)
 • Yurt dışı çıkış harcı: 50.00 TL
 • Program dışında yenilecek olan öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınacak olan içki ve meşrubatlar.
 • Zambiya’da girişte ödenecek olan vize ücreti. (Kişi başı 80 USD)

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz
 • Seyahat edeceğiniz ülke kendi yerel para birimini kullanmaktadır ve değiştirilebilir değildir. Dolayısıyla seyahat öncesinde bu para birimini Türkiye’deki banka veya döviz bürolarından tedarik edemezsiniz. Bunun için yanınızda ABD Doları götürmenizi tavsiye ederiz.
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay geçerlilik ve en az 2 boş sayfa olması gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 25 kg ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Uçak içerisine özellikle kişi başına bir parça eşya alabilirsiniz. Bunun ebadı yukarıda belirtildiği gibi olup en fazla 7 kg ağırlığında olabilir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Üç Yataklı odalarda 3. yatak, genellikle açılır kapanır yatak/kanepe şeklinde olup, diğer iki yatak ile aynı konfora sahip olmayabilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problem de Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında şayet cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ve 3 bantlı sisteme uygun ise  kullanabilirsiniz.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, bol bol tişört ve 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.
 • Yanınızda mutlaka şapka, güneş kremi, terlik ve bir adet spor yağmurluk bulundurunuz.
 • Bu seyahat için aşı yaptırmanıza gerek yoktur.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • Akşam yemeklerinde set menü harici talepler  ile içecek, kapalı su, ilave salata/ekmek vb ekstra ücrete tabidir.

 

GÜNEY AFRİKA - VİCTORİA ŞELALELERİ - ZİMBABWE & BOTSWANA Fotoğraf Galerisi

YUKARI