GÜNEY KORE VE JAPONYA TURU

TÜM TURLAR VE AKŞAM YEMEKLERİ & 1 ÖĞLE YEMEĞİ DAHİL

1.Gün : İZMİR - İSTANBUL – SEUL

İzmir Adnan Menderes Havalimanı THY kontuarı önünde saat 19.00'da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TK 2335 sefer sayılı uçakla saat 20.40'da İstanbul’a hareket. 21.55'de İstanbul’a varış. TK 090 sefer sayılı uçuşu ile saat 01.15'de Güney Kore’nin başkenti Seul’e hareket. Geceleme uçakta. (İstanbul – Seul uçuşu yaklaşık 10 saat sürmektedir.)
Yerel saat ile 16.55’de Seul Incheon Havaalanı’na varış. Gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından, alanda bizleri bekleyen özel otobüsümüzle otelimize transfer. Otelimize yerleşme. Dinlenme akşam yemeği ve geceleme.

2.Gün : SEUL

Sabah kahvaltısının ardından Seul ve çevresini tanıyacağımız tam günlük turumuza başlıyoruz. N Tower’a çıkıyor ve Seul kentini kuşbakışı seyre dalıyoruz. Her 48 dakikada tam bir tur dönüşünü tamamlayan gözlem platformu dünyanın en büyük metropollerinden birisine 360 derecelik bir seyir imkanı tanıyor.  Turumuz sırasında gezeceğimiz yerler arasında Seul’un en büyük saraylarından biri olan ve 16. yüzyılda inşa edilmiş Gyeonbok Sarayı da yer alıyor. Gyeonbok Sarayın’ın içinde yer alan Kore Milli Müzesi’ni geziyoruz. Ardından Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok olarak isimlendirilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok köyüne gideceğiz. Hanok, geleneksel Kore evlerine verilen isimdir. Namsangol  Hanok Kasabası’nda  restore edilmiş beş geleneksel Kore evi ve bir pavilyon bulunur. Restore edilen beş ev, Joseon Hanedanlığı dönemini yansıtan mimariye sahiptir. Ardından Büyük Güney Kapısı diye adlandırılan, üzerinde 26 adet büyük alışveriş merkezi, 30 bin adet küçük mağaza ve 50 bin civarında irili ufaklı imalathanenin bulunduğu Namdaemun Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. Sungnyemun Kapısı, Kore’nin bir numaralı ulusal mirasıdır ve resmi olmayan adı ile Namdaemun Kapısı olarak da bilinir. Ortasında kemerli bir giriş bulunan en büyük kale kapısıdır. Platformun üstündeki tavana uzanan kolon, binanın üst ve altlarını birbirinden ayırmaktadır. 10 Şubat 2008’de çıkan yangında hasar gören Namdaemun’un restorasyonu tamamlanmış ve Mayıs 2013’de tekrar açılmıştır. Namdaemun Kapısı’ndan birkaç dakikalık mesafede, aynı adı taşıyan bir açık hava pazarı bulunmaktadır. Pazarın tarihi Joseon Hanedanlığı’na kadar gitmekte olup, Kore’nin en bilinen pazarlarındandır. Alışveriş için serbest zaman. Ardından kuruluş tarihi MS 794 kadar uzanan Bonguensa Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Japon işgali, 2.Dünya Savaşı ve Kore Savaşı’nı ağır hasarlar alarak ancak tamamen yok olmadan geçirmeyi başaran tapınak sadece Kore’deki Budist geleneğinin güzel bir örneği değil aynı zamanda tüm Kore tarihine tanıklık eden bir anıttır. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün : SEUL – BUSAN

Kahvaltı - Güney Kore’nin ikinci büyük kenti olan ve dünyanın en büyük beşinci limanına ev sahipliği yapan Busan’a gitmek için, tren garına gideceğiz.  Sabah 09.30'da hareket edecek tren yolculuğumuz  2 saat 45 dakika sürecektir. Oldukça zevkli geçecek tren yolculuğumuz Busan’da sona erecek.  Busan turumuzda; şehrinin enfes manzarasını seyredebileceğiniz, Geungyong Tepesi (Yükselen Ay Tepesi) ilk durağımız olacak. Ardından bizim için çok büyük öneme sahip olan Kore Savaşı’nda Güney Kore bağımsızlığı için savaşmış 1005 şehidimizden 465’inin yattığı; Birleşmiş Milletler Şehitliği’ndeki Türk Şehitliği’ni ziyaret edeceğiz. Şehitlerimizi ziyaretten sonra  bütün okyanus balıklarının tek yerde toplandığı ünlü Busan Balık Pazarı'nı geziyoruz. Oradan dünyanın en büyük çok katlı mağazası olan; Shin Segae'ye uğradıktan sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme.

4.Gün : BUSAN – FUKUOKO – HIROSHIMA

Sabah erken saatte Busan Limanı'na transfer olacağız. Fukuoka’ya hareket ve 11:30’da varış. Pasaport işlemlerinin ardından shinkansen treniyle Hiroşima’ya hareket edeceğiz. Hiroshima’ya varış. Otele transfer. Odaların dağılımının ardından kenti yakından tanımak için serbest zaman.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Önemli not: Tren yolculuğunuzun daha rahat geçmesi için valizleriniz (kişi başı bir parça) ayrı bir araçla Osaka’ya gönderilecektir. Bu yüzden yola çıkmadan önce Hiroşima’da bir gün boyunca giyeceğiniz kıyafetleri ve diğer eşyalarınızı taşıyabileceğiniz büyüklükte bir el bagajına koyarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

5.Gün : HIROSHIMA – MIYAJIMA – OSAKA

Sabah kahvaltısının ardından Miyajima’ya ulaşmak için özel otobüsle limana transfer oluyor ve feribota biniyoruz. Burada, UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi’nde yer alan ünlü Itsukushima Tapınağı’nı görecek ve Japonya’nın neredeyse en güzel manzarasına ve doğal güzelliğine sahip bu adayı yürüyerek gezeceğiz. Feribotla Hiroşima’ya dönüş. Hiroşima Atom Bombası Müzesi ve içinde yer aldığı Barış Parkı’nı geziyoruz. Hiroshim’a kentinin merkezindeki, sakin, barış ve huzur dolu parkın en dikkat çeken ve belki de en çelişkili yapısı olan “A-Bomb Dome” Türkçesi ile atom bombası kubbesi; Hiroshima’ya atılan atom bombasının patlama merkezinden sadece 160 metre mesafede olmasına rağmen tamamen yıkılmadan kalmış; bu yapı nükleer silahların yıkıcılığını hatırlatan bir anıt olarak korunmuştur. Hiroshima’dan ayrılıyor ve hızlı trenle Osaka’ya hareket ediyoruz. Otelimizde alacağımız akşam yemeğinin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.Gün : OSAKA – KYOTO ( GİON )

Otelde alacağımız kahvaltının ardından şehri tanıtan panoramik bir tur yapıyoruz. Osaka Kalesi, Umeda Binası, Yüzen Bahçe Gözlemevi ve Japonya’nın en büyük ikinci şehri Osaka’nın eğlence bölgesi olan Dotonbori, ve Osaka’nın ana alışveriş bölgesi olan Shinsaibash’yi tanıyacağız.tapınaklar şehri Kyoto’yu keşfetmek için  hareket ediyoruz. UNESO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Nijo Kalesi'ni ziyaret ediyoruz. Şehir turumuzun devamında Japonya’nın en ünlü tapınaklarından biri olan Kiyomizu Tapınağı'nı göreceğiz. Adı “Saf Su Tapınağı“ anlamına gelen ve 780 yılında kurulan tapınak UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Kyoto’nun hem geleneksel mimariyi yansıtma hem de yaşam tarzı bağlamında en özgün birkaç sokağından ikisi; “Sannenzaka” ve “Ninenzaka”; bir tepenin yamacında yer alan Kiyomizu Tapınağı'na çıkışı sağlar.

İşte tam da buralarda geleneksel  Japon kent yaşamını görecek ve sosyal yaşamla ilgili bilgi sahibi olacağız.Japonların geleneklerine bağlılıklarının en belirgin şekilde görülebileceği Kyoto; yerellerin kimonolarla hala dolaştığı, kendine özgü havasınız koruyabilmiş eski başkenttir. Tokyo adı da, Too-Doğu demektir;  Doğudaki Kyoto anlamına gelir. Bu bağlamda, Japon kültürünün özgün kültür ürünlerinin sunulacağı “kyomai dansı, çay töreni, çiçek düzenlemesi, bunraku kukla “gösterisini görmek için “Gion Corner Yasaka Binası” adlı gösteri merkezine gideceğiz. Daha sonra tur akışımızın zamanlamasına göre Kyoto’nun ana alışveriş caddesi olan Kawaramachi’de alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zaman. Osaka’daki otelimize dönüş. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

7 Gün : HAKONE ( Fuji Dağı Milli Parkı ) – TOKYO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odalarımızı boşaltıyor ve Tren İstasyonu’na geçiyoruz.  ( Bavullarımız Tokyo’ya gönderilecektir). Hızlı tren ile  Japonya’nın kaplıcalar bölgesi Hakone’ye doğru yola çıkıyoruz. Varışımızı takiben bir krater gölü olan Ashi’de muhteşem manzaralar eşliğinde keyifli bir tekne turu yapacağız. Yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğimizin ardından Fuji Dağı'na doğru yola çıkıyoruz. Eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı 3776 metre yükseklikteki Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye yaklaşabileceğimiz en yakın noktadan muhteşem manzarayı izleyeceğiz. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Tokyo’ya varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
Önemli not: Tren yolculuğunuzun daha rahat geçmesi için valizleriniz (kişi başı bir parça) ayrı bir araçla Tokyo’ya gönderilecektir. Bu yüzden yola çıkmadan önce Hakone’de bir gün boyunca giyeceğiniz, kıyafetleri ve diğer eşyalarınızı taşıyabileceğiniz büyüklükte bir el bagajına koyarak yanınıza almanızı tavsiye ederiz.

8.Gün : TOKYO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Tokyo şehir turumuz için hareket ediyoruz. İlk durağımız İmparator Meiji ve eşi İmparatoriçeye adanmış olan Meiji Tapınağı olacak. Geniş bir orman içerisinde bulunan etkileyici tapınak II. Dünya Savaşı sırasında tahribat görmüş ancak kısa sürede yenilenmiştir. Daha sonra İmparatorluk Sarayı olan Edo Castle’ı ziyaret edeceğiz. Tokyo 1868’e kadar “Edo” adı ile tanınmıştır. Küçük bir kale olan Edo, 1868’te Şogun yönetimine son veren Meiji adlı Japon imparatoru, Kyoto’dan Edo Kalesi’ndeki yeni sarayına taşınarak, Edo’nun adını “Doğudaki Başkent” anlamına gelen Tokyo ile değiştirir. Tokyo’nun büyük bir kısmı 1923’teki büyük Kanto depreminde ve 1945’teki ABD bombardımanlarında yıkılmıştır. 1950’lerden sonra ülke ekonomisi ile birlikte hızlı bir büyüme gösteren Tokyo, dünya çapında bir iş merkezi ve Japonya’nın kültür odağı olur. Son olarak Asakusa Temple’ı göreceğiz. Sonrasında, üzerinde küçük adacıkların bulunduğu Tokyo körfezinde Odabia bölgesine hareket ediyoruz. Buradan Tokyo’nun meşhur Hama Rikyu Onshi bahçelerini görmek üzere deniz otobüsüne biniyoruz. Japonya’nın tanıtım görsellerini süsleyen bu muhteşem bahçeleri gezdikten sonra akşam yemeğimizi yerel bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.

9.Gün : TOKYO – NİKKO – TOKYO

Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Nikko turumuz için otelimizden hareket ediyoruz. Tokyo’ya 140 km mesafedeki Nikko, doğal güzellikleri ile UNESCO Dünya Mirasları Listesi’ne girmiştir. Kutsal Nantai Yanardağı’nın eteklerinde yer alan, binlerce yıl önce sönmüş lav akıntılarının oluşturmuş olduğu; Chuzengi Gölü'nü göreceğiz. Ardından Japonya’nın en güzel şelalelerinden biri olan Kegon Şelaleleri’ni görme imkanına sahip olacağız. Lokal bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından (ekstra) Japonya'nın Nikko kentinde bulunan Toshogu’ya gidiyoruz. Toshogu, Japonya’nın en karizmatik isimlerinden biri olan shogun Tokugava Ieyasu’nun anıt mezarının bulunduğu tapınaktır. Harika bir doğası olan Nikko’da, Ieyasu’nun anısına oğlu Toshogu’ya inşa ettirmiş, torunu ise bugünün parasıyla yaklaşık 1 milyar lira harcayarak 35 yapıyı 17 ayda binlerce zanaatkarla tamamlatmıştır. Bugün Japonya’nın en çok turist çeken noktalarından birisidir. Döneminin sade mimarisine zıt, son derece ince işçiliklerle işlenmiş yapılarla dolu bir tapınak kompleksi olan Toshogu, bulunduğu doğaya uyumuyla da göz alıcıdır. Söz konusu yapılar UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilen; 103 tapınaktan oluşan Nikko Mabetleri ve Tapınakları'nın da bir parçasıdır. Gezimizin bitiminde Tokyo’ya dönüyoruz. Akşam yemeğimiz serbest. Konaklama otelimizde.

10.Gün : TOKYO – İSTANBUL - İZMİR

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz. Tokyo’da tam gün serbest zaman. Rehberinizin belirleyeceği saatte otel lobisinde buluşuyoruz. 17:00'de havaalanına doğru yola çıkış. Saat 22.30’da THY’nin TK 0053 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket. 04.40'ta İstanbul’a varış. TK2310 sefer sayılı uçak ile saat 07.00'de İzmir’e hareket. 08.10'da varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

02 / 11 Nisan 2020 9 Gece, 10 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3990€ 4050€ 710€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 600€ 4650€ 790€ X 6 Taksit

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Seul,  Tokyo /  İstanbul / İzmir arası Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Tüm havalimanı vergileri
 • Busan – Fukuoko arası feribot biletleri
 • Seul / Busan;  Fukuoko / Hiroşima / Osaka / Kyoto/  Hakone / Tokyo transferleri
 • Fukuako / Hiroshima; Hiroşima / Osaka, Osaka / Hakone / Tokyo arası hızlı Shinkansen treni ile ulaşım
 • Tüm havaalanı, liman ve tren istasyonu transferleri
 • Osaka / Tokyo arası (kişi başı bir parça olmak üzere) bagaj transferleri
 • Seul’de (2) gece Incheon Sevilla Hotel vb. Busan’da (1) gece, Hiroshima’da (1) gece Crown Plaza Hotel vb.  Osaka’da (3) gece Shereton Miyako Hotel vb.;Tokyo’da (3) gece  Hotel Metropolitan Edmont  vb. da  toplam 10 gece oda-kahvaltı bazında konaklamalar
 • Yerel restoranlarda yenilecek olan toplam 1 adet öğle yemeği ( İçki ve meşrubat hariç ) 
 • Yerel restoranlarda ya da otellerde alınacak olan 9 adet akşam yemeği  ( İçki ve meşrubatlar hariç ) 
 • Seul,  Busan, Hiroşima, Miyajima,  Hakone, Osaka, Kyoto ve Tokyo’da yapılacak olan şehir ve çevre turları
 • Fuji Dağı Milli Parkı gezisi
 • Gion Corner Show
 • Ashi Gölü’nde Tekne gezisi ( Öğle yemekli )
 • Miyajima Turu 
 • Hiroshima turu
 • Nikko Turu 
 • Tur boyunca yerel rehberlik hizmetleri
 • Yerel rehber ve şoför bahşişleri
 • Seyahat güvence paketi (70 yaş üzeri sürprim farkı öder)
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, v.s….) 
 • Kişi başı 50.00 TRY tutan yurt dışı çıkış harcı
 • Programda belirtilen yemeklerde alınacak olan meşrubat veya içkiler
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri
 • Ekstra olarak düzenlenecek tur ve geziler 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan ve rötardan ötürü kaçırılacak olan herhangi bir bağlantı uçuşundan acentemiz Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir. 
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 18 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Bu sayının altında kalan katılımlarda Pastoral Tour seyahat tarihini erteleyebilir veya iptal edebilir. İptal durumunda Pastoral Tour yolcusundan almış olduğu ücreti yolcunun isteği doğrultusunda geri öder. 
 • Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Fukuoka / Nagasaki arasındaki feribotta bagaj limiti kişi başı 20 kg.dır. 
 • Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Aksi belirtilmediği sürece şehir turları herhangi bir giriş ücreti içermez. 
 • Japonya ve Güney Kore Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. 
 • Bu seyahate iştirak edecek olan kişilerin pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Seyahatiniz esnasında kesinlikle yanınızda yiyecek bulundurmayınız. Aksi durumda özellikle Japon Gümrüğü bu konuda oldukça hassas olduğundan ötürü para cezası uygulanabilir. 
 • Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız işlemeyecektir. Zira Japonya’da farklı bir teknolojik GSM sistemi (dijital) kullanılmaktadır. Şayet telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise cep telefonunuzu Güney Kore’de kullanabilirsiniz. 
 • Japonya’nın para birimi Japon Yeni, Güney Kore’nin ise Won’dur. Özellikle Japon Yeni para birimi olarak dünyanın her yerinde geçerli olup, seyahate çıkmadan önce Türkiye’deki bankalardan veya döviz bürolarından temin edebilirsiniz ancak Won ülkemizde değiştirilebilir bir para birimi değildir. Bu yüzden yanınıza Amerikan Doları taşımanızı tavsiye ederiz. 
 • Otellerin oda standartları diğer ülkelerin oda standartlarından daha küçüktür ve otellerde genellikle üç yataklı oda bulunmamaktadır. Dolayısıyla bu tura iştirak ederken 3’ lü oda olarak rezervasyon yaptırmanız mümkün değildir. Ancak 1 çift kişilik + 1 tek kişilik oda olarak rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. (Tek yatak farkı ödemek kaydı ile) 
 • Yapacağınız alışverişlerde olabilecek aksiliklerden yerel rehberiniz, Türkiye’den sizlerle beraber tura katılan rehberiniz ve acentamız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Dünyadaki petrol krizinden ötürü artan petrol fiyatları yüzünden tüm uluslararası uçuş yapan IATA statüsündeki havayolları bu artışları fuel surcharge adı altında yolcularından talep etmektedir. Günden güne değişen petrol varil fiyatları maalesef siz sayın yolcularımıza zamlı olarak yansıtılmaktadır. Havalimanı vergisi adı altında sizlerden tahsil edilen fuel surcharge adı altındaki fark tamamen havayollarına ödenen net rakamlardan ibarettir. Bu konuda Pastoral Tour un herhangi bir kazancı söz konusu değildir. Havayolunun biletine gelecek vergi, sigorta vb artışlar aynı oranda misafirlerimize yansıtılacaktır. 
 • İç veya dış hat uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir.
YUKARI