NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

GÜNEYDOĞU ANADOLU / GÖBEKLİTEPE TURU

SON YERLER

26 Ekim 2019, Cumartesi : İZMİR – ADANA – ANTAKYA

Sabah saat 05.45'de İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 07.00'da Adana’ya hareket ediyoruz. Saat 08.25'de Adana’ya varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında 1. yüzyılda dünyanın en büyük 4. şehri olan Antakya’ya yöneliyoruz. Yolumuz üzerindeki Yılanlı Kale'de panoramik fotoğraf molası verip, İskenderun üzerinden Belen Geçidi'ne çıkıyoruz. Soğuk Oluk, Amik Ovası ve Amanos Dağları'nın doyumsuz manzarasını izleyerek Antakya'ya varıyoruz. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında ilk olarak Zeugma Müzesi'nin açılışı nedeniyle dünyada 3. sıraya düşen Antakya Mozaik Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Uzun çarşı, Demirciler çarşısı, Habib-i Neccar Camii gezilerimizi yaparken bir yandan da panoramik olarak göreceğimiz Rum–Ortadoks Kilisesi, Protestan ve Katolik Kilisesi, tarihi Antakya evleri, eski Antakya sokakları arasında tarihe yolculuk yapıyoruz. Sonrasında Habib Neccar Dağı'nın eteğine yapılmış olan dünyanın ilk kilisesi olarak bilinen St. Pierre Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrası dileyen misafirlerimizle bugünkü programımızı Harbiye Şelaleleri'nde sonlandırıyoruz. Konaklama otelimizde.

27 Ekim 2019, Pazar : ANTAKYA – GAZİANTEP

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor Gaziantep’e hareket ediyoruz. Varışımızı takiben Gaziantep şehir turunda öncelikle Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Öğle yemeği (ekstra) sonrasında Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Bugünkü son durağımız ise Gaziantep’in tarihi beşiği olan Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

28 Ekim 2019, Pazartesi : GAZİANTEP – HALFETİ – HARRAN – ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyor ve yolculuğumuza başlıyoruz. Halfeti’ye varmadan önce Fırat’ın kıyısında Gaziantep’in Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde 45 dakikalık bir tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Şanlıurfa’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’da ilk olarak ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a gidiyoruz. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine geçiş. Şehir turunda Hz. İbrahim’in ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Mancınık, Rıdvaniye Camii, Bedesten görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Sonrasında Sipahiler Çarşısı gezisinde alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşıda Yemeni, Peştamal, Şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Otelimizde alınacak akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi'ne (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında konaklama otelimizde.

29 Ekim 2019, Salı : ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – MARDİN

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Bugünki programımıza dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan, dünyanın ilk tapınağı Göbekli Tepe gezimizle başlıyoruz. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe; aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Mardin’e doğru yola çıkıyoruz. Açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe ilk olarak Mardin Müzesi ile başlıyoruz. Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi'ni geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasımiye Medresesi’ne gidiyoruz. Seyir Terası'ndan Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

30 Ekim 2019, Çarşamba : MARDİN ( SAVUR – KILLIT – DARA HARABELERİ )

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yeni keşiflere doğru yol alıyoruz. Bu günkü rotamızı Mardin şehrinin farklı bir yönüne Mardin’in dağlık ve yeşillik olan tarafına çeviriyoruz. İlk durağımız Mardin’e benzerliğiyle şehrimizin minyatürü gibi olan Savur ilçesi. Savur çarşısından yol alıp ilçenin en yüksek tepesinde bulunan Hacı Abdullah Bey Konağı'nı dışarıdan göreceğiz. Savur evlerini ve altlarında bulunan mağaraları gezip sokaklarında dolaşıyoruz. Perili Bahçe'de ortamın güzelliği ve huzur veren sessizliğiyle çaylarımızı içiyor, keyifli zamanlar geçiridikten sonra yolumuz üstünde Hıristiyanlığın ilk yerleşim köylerinden olan Kıllıt Köyü'ne varıyoruz. Köyün terkedilmiş görüntüsü bize hüzün verecektir. Köyün yerlisi Sami Bey'den Kıllıt köyünün hikâyesini büyük bir merakla dinleyip köyde bulunan Ortadoks, Katolik ve Protestan kiliselerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Kıllıt köyünde yüreğimizi bırakıp Nusaybin üzerinden Beyaz Su'ya geçeceğiz. Alınacak öğle yemeği sonrasında ayaklarımız buz gibi kaynak suyun içerisinde olacak. Cennet bahçelerini andıran Beyaz Su'dan ayrılıyoruz. Büyük İskender ve Pers kralı Darius savaşına sahne olan Dara Antik Kenti'ne yöneliyoruz. Mağara evleri, mezarları, kiliseleri ile sur sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceğimiz yer bize Selçuk’taki Efes antik kentini anımsatacaktır. Burada vereceğimiz molada naneli ayran içecek ve köy halkı ve çocukları ile güzel bir iletişim kuracaksınız. İçimiz burukta olsa buradan ayrılıp gelen akşamla birlikte Mardin merkeze konakladığımız otele doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

31 Ekim 2019, Perşembe :  MARDİN – MİDYAT – HASANKEYF – DİYARBAKIR – İZMİR

Alınacak sabah kahvaltısı sonrasında otelden ayrılıyor Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel Manastırı'nı gezip “Dak (ben) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi’ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani – Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Kendimizi yaya olarak Midyat çarşılarına bırakıp ülkemizde gümüş telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan çarşısında gönlünüzce alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği (ekstra) sonrasında GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray, Büyük Saray görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Burada alışveriş için serbest zaman. Batman üzerinden Diyarbakır’a varış. Diyarbakır’da Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Surlar ve Atatürk Köşkü görüldükten sonra alınacak akşam yemeği (ekstra) sonrasında havaalanına transfer oluyoruz. Sun Express havayolları ile saat 23.50'de İzmir’e uçuş. Saat 02.05'de (+1 gün) güzel bir gezinin ardından İzmir’e varıyoruz. 

Bu Turun Tarihleri

26-31 Ekim 2019, 5 Gece 6 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir / Adana – Diyarbakır / İzmir Sun Express Havayolu uçak bileti
 • Adana – Antakya – Gaziantep – Şanlıurfa – Mardin – Diyarbakır arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • Antakya, Gaziantep, Şanlıurfa’da 1 gece ve Mardin’de 2 gece konaklama 
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 5 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 5 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 30 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI