NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

HACIBEKTAŞ'LI KAPADOKYA TURU

OTOBÜSLE

20 Nisan 2018, Cuma : İZMİR / KAPADOKYA

Akşam saat 22:00 Üçkuyular BP önü, saat 22:20 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 22:40 Karşıyaka Yunuslar Mavikule önünden hareket ile Kapadokya yolculuğumuza başlıyoruz. Uygun yerlerde vereceğimiz molalarla yolculuğumuza devam ediyoruz. Güvenli gece yolculuğu…

21 Nisan 2018, Cumartesi : KAPADOKYA / Ihlara Vadisi – Derinkuyu – Uçhisar – Güvercinlik Vadisi

Turgutlu, Salihli, Kula, Uşak, Afyon güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Orhan Ağaçlı tesislerinde vereceğimiz moladan sonra güzel atlar ülkesi olan Kapadokya’yı tanımaya başlıyoruz. 3258 m.lik zirvesiyle İç Anadolu’nun en yüksek dağlarından biri olan Hasan Dağı'nın eteklerinde doğal güzellikler ile dolu Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Ihlara Vadisi, Ihlara Köyü ile Selime köyü arasında yer alan 14 km. uzunluğunda ortalama 110 m. derinliğinde, içinde 105 tane kilise bulunan bir vadidir. Bu 105 kiliseden Ağaçlı, Yılanlı, Sümbüllü kiliselerini ziyaret ediyoruz. Selime Köyü'ndeki eşsiz peribacalarını görüyoruz. Belki de gezimizin en heyecanlı bölümü olan Derinkuyu’ya hareket ediyoruz. Yeraltı şehrini gezdikten sonra Uçhisar Kalesi ve Güvercinlik vadisi gezilerimizi gerçekleştireceğiz. Keyifli bir günün ardından otelimize gidiş ve yerleşme. Serbest zaman ve dinlenme. Arzu eden konuklarımızla yörenin meşhur şarap mahzenlerine gidiyoruz ve şarabın yapılışı hakkında bilgi alıyor, alışveriş yapıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

22 Nisan 2018, Pazar : KAPADOKYA / Göreme – Avanos – Üç Güzeller

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından bugünkü programımıza yörenin en önemli merkezlerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi ile başlayacağız. 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’ni geziyoruz. Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı kiliseleri ve manastırlar ile eski yemekhane ve mutfak kompleksi bulunmaktadır. Buradaki turumuzu tamamlayıp “Avanos’un yolu çanak çömlek kırığından bellidir” dedikleri Avanos’a gidiyoruz. Avanos’ta çanak/çömlek ve onyx atölyelerini ziyaret ederek çanak / çömlek yapımını izleyeceğiz. Otelimize dönmeden önce anne, baba, çocuk diye adlandırılan Ürgüp'ün simgesi haline gelmiş üç güzeller peri bacalarını görecek, Kızıl vadide günbatımını fotoğraflama imkanı bulacaksınız. Güzel bir günün ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla "Türk Gecesi"ne (ekstra) gideceğiz. Geceleme otelimizde.

23 Nisan 2018, Pazartesi : KAPADOKYA / Dervent Vadisi – Paşabağı – Hacıbektaş – Ankara / İzmir

Sabah alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış. Peri bacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı son derece değişik yeryüzü şekillerinin oluştuğu Dervent Vadisi'nde fotoğraf çekmek için yola koyuluyoruz. Diğer adı da Pembe Vadi olan Dervent Vadisi doğanın oluşturduğu heykel müzesi gibidir adeta... Üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarasıyla ünlü, adeta peribacalarının oluşumunu izleyebileceğimiz küçük bir müze olan Paşabağı’nı (Rahipler Vadisi) ve Keşişler Vadisi'ni resimliyoruz. İnsan-Tanrı-Doğa sevgisine dayanan hümanist yaşam felsefesi ve öğretisi içinde olan, ünlü düşünürün yaşadığı, onun adını taşıyan Hacı Bektaş-i Veli ziyaretimizi gerçekleştirmek üzere yola koyuluyoruz. Türbe ziyareti sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Nevşehir yolu üzerindeki Selçuklulardan kalma eşsiz güzelliklerini sergileyen Sultan Han’ı gezdikten sonra İzmir'e dönüş yolculuğumuza devam ediyoruz. Yolda verilecek gerekli molalar sonrasında gece geç saatlerde İzmir’e varış ve gezimizin sonu. Bir başka bir gezimizde buluşmak dileğiyle…

Bu Turun Tarihleri

20-23 Nisan 2018, 3 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ

 • İzmir’den İzmir’e programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • 5*Crystal Kaymaklı Hotel & Spa da v.b. 2 gece konaklama
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemekleri ( 2 )         
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler                                                               
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze, Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Türk gecesi  
 • Balon turu 

Önemli Notlar

 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için min. 35 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tur yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili
 • olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI