İONYA’NIN GÖRKEMİ VE EFES ANTİK KENTİ

Sabah saat 09.00 Karşıyaka Yunuslar, saat 09.30 Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü, saat 09.45 Konak Sabancı Kültür Merkezi ve saat 10.00 Üçkuyular Shell Benzin istasyonu önünden konuklarımızı alıyor ve turumuza başlıyoruz. Kahvaltı molamızın ardından yönümüzü güney İyonya’nın bereketli topraklarının güneyine çevirip 2015’ten beri Unesco Dünya Mirası Listesi’nde olan Efes antik kentine doğru yola çıkıyoruz. Bir zamanlar Roma İmparatorluğu’nun en büyük üç şehrinden biri olan bu kozmopolit şehirde, Roma vatandaşının günlük yaşamından, antik dönem mühendisliğine, dönemin zengin villalarının ihtişamından, sokaklardaki ticarete unutulmaz bir zaman yolculuğuna çıkıyoruz. Hem Hristiyanlığın serpilmesine tanıklık etmiş, hem Roma’nın en önde gelen İmparatorlarınca ziyaret edilmiş bu şehrin sokakları ve tapınakları hala o günkü görkemiyle bizi kucaklıyor. 2. Durağımız, Efes'teki Aziz John Bazilikası, 6. yüzyılda I. Justinian tarafından yaptırılmıştır. Havari Yuhanna'nın olduğuna  inanılan mezar alanının üzerinde yer alır. Öğle yemeği sonrası geçmiş yıllarda yapılan kazılarda, bir kilise ve çok sayıda mezarın yer aldığı  ve duvarlarında kutsal sayılan Yedi Uyuyanlara hitap etmek üzere yazılmış yazıtlar bulunan Katakomba gidiyoruz. Gerek bulunduğu yer gerekse efsanesi hakkında bir çok hikayesi bulunan Yedi Uyurlar Mağarasının Hristiyanlarca kabul edildiği yer Efes Antik kentidir. Roma imparatoru Decius döneminde putperestlerin zulmünden kaçarak Panayır Dağı eteklerinde ki mağaraya sığınan 7 Hristiyan gencin 200 yıl boyunca burada uyudukları rivayet edilir. Rehberimizin anlatımlarıyla bilgilenip buradan Selçuk Müzesi ve sonrasında Aydınoğulları döneminden günümüze kadar çok iyi durumda kalmış İsa Bey Camii gezilecek ve bilgi verilecektir.

Selçuk’ta 1870 lerde otel olarak inşa edilen şık bir bina olan Carpouzo Kafe’de, Roma su kemerleri manzarasına karşı bir kahve molası veriyor ve tekrar yola düşüyoruz. Akşam saatlerinde İzmir'e varış ve turumuzun sonu...

Bu Turun Tarihleri

06 Mayıs  2023 Cumartesi    

03 Haziran 2023  Cumartesi

Ücret Bilgileri

Kişi Başı ; 450.00 TL

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri
 • Profesyonel Pastoral Tour kokartlı rehberlik hizmeti

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Sabah kahvaltısı ve öğle yemeği
 • Yolda alınacak tüm yiyecek ve içecekler
 • Kişisel harcamalar
 • Müze ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
 • Günübirlik turlarda araçta koltuk numarası verilmez.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Acentemiz ve rehberimiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir.
 • Müze kartınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI