İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU

Tüm Ekstra Turlar ve 3 Akşam Yemeği Dahil!

04.07.2020 İZMİR - İSTANBUL - HELSİNKİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde saat 01:30'da THY önünde buluşma. Gerekli bilet ve pasaport işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları'nın TK 2305 sefer sayılı uçuşu ile 03:50'da İstanbul’a hareket. Saat 05.05’de İstanbul’a varış. Daha sonra 08:25’de TK 1761 ile Helsinki’ye hareket. Saat 11:45 de Helsinki’ye  varışımızı takiben Helsinki şehir turumuza başlıyoruz. 3 saat sürecek şehir turumuz sırasında görülecek yerler arasında Helsinki Katedrali, Rus Ortodoks Kilisesi, Finlandiya Parlamento Binası, Balık Pazarı, Jean Sibelius Anıtı  ve Kaya Kilisesi var.  Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

05.07.2020 HELSINKI – STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileri için serbest saatler. Öğleden sonra Saat 14.00'da  limana transfer. Silja Line gemisinde ile akşam üzeri Stockholm’a hareket. Doğa güzellikleri arasında, gece boyunca gemi yolculuğu. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

06.07.2020 STOCKHOLM

Sabah kahvaltısının ardından; kısmen adacıklar üzerine kurulu, geleneksel ve modern mimarinin birarada bulunduğu “su üzerindeki güzel“ olarak bilinen; İsveç’in başkenti Stockholm'de kent tururmuzu gerçekleştireceğiz. Nobel ödüllerinin dağıtım şöleninin yapıldığı Belediye Sarayı, Sergil Meydanı, Opera gezilecek yerler arasındadır. Turun bitiminde, eski şehrin üzerinde bulunduğu, Gamla Stan Adası’nı keşfe çıkacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

07.07.2020 STOCKHOLM – DROTTNINGHOLM - STOCKHOLM

Sabah kahvaltımızın ardından Kral 3. Johan tarafından Kraliçe Katerina için yaptırılmış olan; kraliçenin adası anlamına gelen Drottningholm Sarayı'na çevre gezisi günümüzü tamamlayacaktır. (Sarayın içerisinde ayrıca Osmanlı Padişahları’nın İsveç Kraliyet Ailesi’ne hediye ettikleri tablolar ve çok değerli el işi hediyelerde mevcuttur)
Bu gezi esnasında bir doğa harikası olan Maalaren Gölü'ndeki minik adacıklar arasında yolculuk yapılacaktır. Öğleden sonra Stockholm’e dönüş ve alışveriş yapmak için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

08.07.2020 STOCKHOLM – KARLSTAD – LİLEHAMMER

Sabah kahvaltısının ardından Stockholm'den hareket ediyoruz İlk durağımız Karlstad. Karlstad, İsveç'in en uzun nehri Klarälven'in yine İsveç'in en büyük gölü olan Vänern Gölü'ne döküldüğü yerde kuruludur. Kent limanı Västerås'tan sonra İsveç'in en büyük ikinci göl limanıdır. Turumuz esnasında Karlstad Katedrali, Karlstad şehir meydanı görülecek yerler arasındadır. Vanern Gölü ve Kinnekulle Dağı'nın harika manzarası fotoğraf tutkunları için kaçırılmayacak fırsattır. Turumuzun ardından 1994 kış olimpiyatlarının da yapıldığı LİLLEHAMMER kentine varıyoruz. Otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

09.07.2020 LİLEHAMMER – FLAM - SOGNEFJORD – VOSS – BERGEN

Sabah kahvaltısının ardından Flam’a hareket ediyoruz Sognefjord’da Flam – Gudvangen arasında 2 saatlik bir gemi yolculuğu yapıyoruz. Daha sonra 865 metre yüksekliğine çıkan; 20 kilometre uzunluğundaki Flaam - Myrdal hattında “Flaambanen” manzara treniyle inanılmaz bir yolculuk yapacağız. 
‘’Norveç fiyortları arasında en büyüğü olan Sogne, dünya sıralamasında ise 2. sırada yer alıyor. Bergen şehrinin kuzeyinde yer alan Sognefjord, 180 km uzunluğu ile ziyaretçilerine harika bir yolculuk vadediyor. Dağların yüksekliğinin 1700 metrelere ulaştığı fiyordun derinliği ise 1234 metre olarak ölçülüyor. Sogne'yi gezerken karşılaşılabilecek bir diğer güzellik ise tepelerinden dökülen sayısız ve peş peşe sıralanmış çağlayanlar oluyor. Ayrıca bu fiyort, National Geographic Travel tarafından “dünyanın en ikonik güzergahı” olarak tanımlanıyor.’’ Turumuzun ardından Voss kasabası gezilerek Bergen’e hareket ediyoruz.

10.07.2020 BERGEN – HARDANGER FJORD – GOL

Sabah kahvaltısının ardından dağlar ve denizlerle çevrili fiyordların merkezi Bergen’de yapılacak şehir gezisinde ünlü balık ve çiçek pazarı. Bergen’in eski Bryggen limanı ve Unesco tarafından koruma altına alınmış ahşap eski Bergen evlerinin bulunduğu “Gamla Bergen”  sokakları gezilecek yerler arasındadır. Bergen şehir turumuzun ardından Hardenger Fjordu'nu görmek üzere hareket ediyoruz.
Norveçliler, "Sogne Fiyordu, fiyortların kralı ise Hardanger Fiyordu kraliçesidir” diyor. Bergen şehrinin güneyinde bulunan fiyort, 179 kilometre boyunca uzanıyor. 800 metre derinliğe kadar ulaşan bölgede çok sayıda şelale de bulunuyor. Mavi ve yeşilin yanı sıra, bahar aylarında renkli meyve ağaçları, yüksek bölgelerde bulunan karlar ve sahip olduğu doğal taşlarla en güzel fotoğraf karelerinin yakalanabildiği bir yer olarak göze çarpıyor.
Hardenger Fyordu'nu gezimizin ardından  Gol’e hareket ediyoruz. Geceleme otelimizde.

11.07.2020 GOL - OSLO

Sabah kahvaltısının ardından Oslo’ya hareket ve Norveç'in başkenti Oslo'ya varışımızı takiben Oslo şehir turumuza başlıyoruz. Yapılacak olan panoramik şehir turunda Norveç Parlamentosu, Kraliyet Sarayı görülecek yerler arasındadır. 1952 kış olimpiyatlarının yapıldığı ünlü atlama merkezi Holmenkollen ve içinde insanın doğumdan ölüme dek tüm hayat evrelerinin heykellerle anlatıldığı Vigeland Parkı’nı da ziyaret ediyoruz .Turumuz Nobel Barış Ödülü'nün verildiği Belediye Sarayı’ndan sonra modern şehrin merkezi liman bölgesi Aker Brygge’de son buluyor. Turumuzun ardından otelimize transfer ve geceleme otelimizde.

12.07.2020 OSLO - DFDS – KOPENHAG

Sabah kahvaltısının ardından Oslo'da alışveriş ve çevre gezileri için serbest zaman. Dilerseniz Norveç’e özgü ünlü elişi kazakları satın alabilir; Munch Müzesi'ni ziyaret edebilir; şehir dışında kurulmuş olan Viking eğlence parkına yönlenebilirsiniz.  Saat 15:30'da limana yönlenip gemimize biniyoruz. Hem keyifli bir yolculıuk yapacağımız, hem de İskandinavya'nın deniz ürünlerinin de yeraldığı, nefis açık büfesinin keyfine varacağımız “DFDS” gemisi gezimize ayrı bir keyif katacaktır. Geceleme gemide.

13.07.2020 KOPENHAG - MALMO - KOPENHAG

Sabah kahvaltısının ardından gemiden iniyor; bizi bekleyen otobüsümüz ve rehberimiz eşliğinde ayrıntılı Kopenhag şehir turu. Kuzey ülkelerinin en güzellerinden biri olan Danimarka’nın başkenti; sıcak ve samimi anlamına gelen ‘’Hyggelig“ lakaplı Kopenhag, daima renkli ve canlıdır. Kent mükemmel toplu taşımacılık ağı, düzenli, temiz caddeleri ve yemyeşil parklarıyla seçkin bir atmosfere sahiptir. Yapılacak olan panoramik şehir gezisinde, kraliçenin ikamet ettiği Amalienborg Sarayı, Hans Christian Andersen ‘den esinlenerek yapılmış olan Küçük Deniz Kızı heykelinin bulunduğu Langelinie rıhtımı, pub ve barları ünlü Nyhavn Limanı, Kraliyet Tiyatrosu ve Danimarka Parlamentosu görülecek yerler arasındadır. Otobüsle yapacağımız şehir turumuzun sonrasında telimize yerleşip kısa bir dinlenme molası verdikten sonra şehir merkezini yürüyerek keşfe çıkıyoruz. Tivoli bahçeleri,  “Belediye Sarayı”ndan geçip; dünyanın en uzun yaya caddelerinden birisi olan ” Ströget”i katedip, barları ve restoranları ile ünlü yeni limana varıyoruz. Kopenhag  şehir turumuzun ardından Malmö'ye hareket ediyoruz. 2000 yılında açılan ve Danimarka ile İsveç'i birbirine bağlayan 16 km’lik ORESUND köprüsünden geçerek Malmö’ye (İsveç) hareket ediyoruz. İsveç’in 3. büyük şehri olan Malmö’de Gotik kilise, belediye sarayı ve şehrin sembolü haline gelmiş olan ünlü mimar CALATRAVA’nın DNA sarmalı şeklindeki gökdeleni görülecek yerler arasındadır. Akşam saatlerinde Kopenhag’a dönüş. Dileyenler, içinde 38 tane restoran barındıran 153 yıllık Tivoli eğlence parkını ziyaret edebilirler. Tur bitimi otelimize yerleşip, kısa bir dinlenme molası verdikten sonra şehir merkezini yürüyerek keşfe çıkıyoruz. Tivoli bahçeleri ve belediye sarayı meydanından geçip; trafiğe kapalı sokaklardan, barları ve restoranları geziyoruz. Geceleme otelimizde.

14.07.2020 KOPENHAG – KUZEY ZEALAND - KOPENHAG

Sabah kahvaltısının ardından özel otobüsümüzle Danimarka’nın rivierası sayılan Kuzey Zealand turumuza çıkıyoruz. Önce Danimarka kraliyet ailesinin iki yazlık srayından birisi olan Fredensberg Sarayı'nı dışarıdan görüyor; ardından Hamlet ile birlikte anılan, UNESCO'nun dünya mirası listesindeki Kronborg Kalesi'nin yer aldığı Helsingör'e varıyoruz. Şehirde yemek ve alışveriş için serbest saatler. Öğleden sonra Kopenhag'a dönüyoruz Geceleme otelimizde.

15.07.2020 KOPENHAG - İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından bizi bekleyen otobüsümüze havalimanına transfer TK 1782 ile saat 14.55’da İstanbul’a hareket. 19.05’de İstanbul’a varış. Saat 21.00’da İstanbul’dan TK 2340 ile İzmir’e hareket ve 22.20’de İzmir’e varış.

Bu Turun Tarihleri

04-15 Temmuz 2020, 11 Gece 12 Gün

Ücret Bilgileri

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1999€
TEK KİŞİLİK ODA 850€

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile İzmir-İstanbul - Helsinki / Kopenag-İstanbul-İzmir uçuşları
 • Alan – Otel – Alan Transferleri
 • Helsinki’de 1 gece Sokos Hotel Presidentti ( şehir merkezi ) ( www.sokoshotelpresidentti.fi  )  otelde Konaklama
 • Lüks Silja Line gemisinde 1 gece Helsinki – Stocholm arası Dış Kabinlerde konaklama
 • Stockholm’da 2 gece 4 * Superior  Quality Hotel Globe  ( şehir merkezi ) (https://www.nordicchoicehotels.com/hotels/sweden/stockholm/quality-hotel-globe/) otelde Konaklama
 • Lillehammer’da 1 gece 4* Superior Clarion Collection Hotel Hammer  ( şehir merkezi ) ( https://www.nordicchoicehotels.com/hotels/norway/lillehammer/clarion-collection-hotel-hammer/  )  otelde Konaklama
 • Bergen’de 1 gece Scandic Hotel Ornen  ( şehir merkezi ) ( https://www.scandichotels.com/hotels/norway/bergen/scandic-ornen ) otelde Konaklama 
 • Gol ‘de 1 gece Storefjell Resort Hotel’de ( http://www.storefjell.no/  )   otelde Konaklama
 • Oslo’da 1 gece 4* Superior   Radisson Blu Alna Hotel (merkezi ) (https://www.radissonblu.com/en/hotel-osloalna ) otelde Konaklama
 • Lüks  DFDS SEAWAYS  Gemisinde   1 gece  Oslo – Kopenhag arası Dış Kabinlerde  Konaklama 
 • Kopenhag’da 2 gece 4*  AC Hotel by Marriott Bella Sky Copenhagen ( şehir merkezi ) (https://www.marriott.com/hotels/travel/cphac-ac-hotel-bella-sky-copenhagen/) otelde konaklama
 • Otelde alınacak açık büfe sabah kahvaltıları 
 • Gol ‘de Storefjell Resort Hotel’de 1 adet akşam yemeği
 • Stockholm – Helsinki arası gemide alınacak 1 adet akşam yemeği ve tüm içecekler
 • Kopenhag-Oslo arası gemide alınacak açık büfe  akşam yemeği ve 1 adet içecek
 • Tüm otellerde ve gemide alınacak olan açık büfe sabah kahvaltıları
 • Programda belirtilen tüm turlar
 • Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri
 • Seyahat  sağlık ve güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış vergisi, 50 TL
 • Vize Ücreti  120 €
 • Otellerde minibar, telefon vb.ekstra harcamalar

Önemli Notlar

YUKARI