İSTANBUL KÜLTÜR TURU

24 Ocak 2020, Cuma : İZMİR / İSTANBUL

Sabah saat 06.30'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar terminali Pegasus Havayolları kontuarında buluşma ve saat 07.55'de İstanbul’a hareket. Saat 09.00'da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na varış. Aracımıza transfer oluyor ve alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrası İstanbul gezimize başlıyoruz. Rumeli yakasına geçiyoruz. Bugün ilk olarak; Sultan I. Abdülmecit tarafından yaptırılan, İstanbul Boğazı'nın Avrupa kıyısında 600 metre boyunca uzanmış olan Dolmabahçe Sarayı gezimizi gerçekleştirdikten sonra Türkiye’nin denizcilik alanında en büyük ve içerdiği koleksiyon çeşitliliği açısından dünyanın sayılı müzelerinden olan Deniz Müzesi’ni geziyoruz. Dünyanın en ünlü Balmumu Heykel Müzesi markası Madame Tussauds ziyareti ardından şimdiki durağımız Türkiye'de sanayi, ulaşım, endüstri ve iletişim tarihine adanmış ilk önemli müze olan Rahmi Koç Sanayi Müzesi olacak. Keyif dolu anların ardından programımızı akşam yemeğimizi de almak üzere Forum İstanbul Alışveriş Merkezi’nde verilecek serbest zamanla sonlandırıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz Avrupa’nın ilk temalı parkı Jurassic Land’ı ve Türkiye’nin ilk Legoland Discovery Center’ında vakit geçirebilirler. Belirlenen saatte 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Konaklama otelimizde.

25 Ocak 2020, Cumartesi : İSTANBUL

Sabah kahvaltısı sonrası belirlenen saatte programımıza başlıyoruz. İlk olarak tarihi Sultanahmet bölgesine geçiyoruz. Görülecek yerler arasında; tarihi Sultanahmet Meydanı, Hipodrom, Dikilitaş, Alman Çeşmesi ve Yerebatan Sarnıcı bulunmakta. Yaklaşık 1500 yıllık tarihi olan Ayasofya Müzesi gezimizi gerçekleştirdikten sonra program arasında ünlü Sultanahmet köftecisinde alınacak öğle yemeğinin (ekstra) lezzetini eminiz ki unutamayacaksınız…Sonrasında Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan gerek konumu, gerekse mimarisi ile karadan, denizden ve havadan görenleri adeta büyüleyen görkemli Topkapı Sarayı gezimizi gerçekleştiriyoruz. İstanbul’un fethinin panoramik olarak anlatıldığı Panorama 1453 Fetih Müzesi gezimiz sonrasında akşam yemeğimizi de almak ve eğlence dolu anlar yaşamak için Türkiye’nin en büyük AVM’lerinden biri olan Mall Of İstanbul’a gidiyoruz. İçerisinde bulunan Türkiye’nin ilk ve Avrupa’nın en büyük kapalı temalı parkı Moi Park’ta eğlence dolu anlar sizleri beklemekte. Belirlenen saatte otelimize dönüş. Konaklama otelimizde.

26 OCAK 2010, Pazar : İSTANBUL / İZMİR

Gezimizin bu son gününde kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyor ve muhteşem miraslara ev sahipliği yapan İstanbul turumuzu Anadolu Yakası gezimizle sonlandırıyoruz. İlk olarak Hidiv Kasrı’na geliyoruz. Güzel bir çay ile Hidiv Kasrı’nın tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Karadan gerçekleştireceğimiz boğaz turumuzda Kanlıca, Anadolu Hisarı, Küçüksu, Kandilli, Vaniköy, Kuleli ve Çengelköy üzerinden yaklaşık 150 yıllık tarihiyle Anadolu Yakası’nın en görkemli yapılarından olan Beylerbeyi Sarayı’na geliyoruz. Sarayın, Rönesans, Barok ve doğu-batı üslubunun kaynaştırılması ile yapılmış ve yazlık saray olarak kullanılan muhteşem mimari ve dekorasyonuna hayran kalacaksınız. Hakkında çeşitli rivayetler anlatılan, efsanelere konu olan Kız Kulesi’ne karşı verilecek fotoğraf molasında eşsiz kareler sizleri beklemekte. Alınacak öğle yemeği (ekstra) sonrasında Moda'da bulunan Barış Manço Evi’ni ziyaret edeceğiz. Burası büyük sanatçının anısına Kadıköy Belediyesi tarafından müze-ev olarak düzenlenmiştir. Moda'da kalan son köşklerden biri olan ve 19.yy. Viktoryen tarzında mimarisi olan Barış Manço Evi'nde Barış Manço ile ilgili tüm eşyalar, kostümler, fotoğraflar ve daha pek çok detay sergilenmektedir. Son olarak şair-yazar Sunay Akın tarafından kurulan Oyuncak Müzesi ziyaretimizde, kapısından içeri girerken bir elinizden çocuğunuz, ayrılırken diğer elinizden çocukluğunuz tutacak…Son durağımız olan Emaar Square Mall AVM’de verilecek serbest zamanda akşam yemeği alma imkanı sizleri beklemekte. Arzu eden misafirlerimiz Emaar Akvaryum & Sualtı Hayvanat Bahçesi’ni ziyaret edebilirler. Burası; merak edilen vahşi ormanlardan okyanusların derinliklerine kadar bir coğrafyadan, dünyanın en büyük canlılarının, göz kamaştırıcı güzelliklerinin, tuhaf ve zehirli türlerinin de aralarında bulunduğu 20.000’in üzerinde kara ve deniz canlısı ziyaretçileri hayranlık uyandıran bir dünyada karşılıyor. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşup İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Pegasus Havayolları kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 22.05'de İzmir’e uçuş. 23.15'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

24-26 Ocak 2020, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT 3 TAKSİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1095 TL 1150 TL 1190 TL
TEK KİŞİLİK ODA 1400 TL 1470 TL 1520 TL
***06-12 YAŞ 900 TL 950 TL 980 TL
***02-06 YAŞ 750 TL 780 TL 810 TL

 

*** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir – İstanbul – İzmir Pegasus Havayolu uçak bileti
 • İstanbul’daki tüm ulaşım hizmetleri
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • 2 gece 5* Lionel Hotel de vb. konaklama 
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 ) 
 • Profesyonel rehberlik hizmetleri
 • TURSAB Seyahat Güvence Paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Eğlence & Tema Parkları giriş ücretleri
 • Otel ekstraları
 • Kişisel harcamalar
 • 65 yaş üstü misafirlerimiz için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır.

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 24 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI