KAZAKİSTAN - TÜRKİSTAN - ÖZBEKİSTAN - TÜRKMENİSTAN TURU

03 Nisan 2020 ;  Cuma

İzmir Adnan Menderes Havalimanı'nda saat 16.30'da buluşma. TK ...seferi ile saat 18.10'da İstanbul’a ve TK ...seferi ile 21.00'da Kazakistanı’ın başkenti Almata’ya hareket. Geceleme uçakta.

1.GÜN: İSTANBUL – ALMATA

Yerel saat ile sabah 05.10’da Kazakistan’ın eski başkenti ve Orta Asya’nın en gelişmiş kozmopolitan şehri olan Almata’ya varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde otelimize transfer. Kahvaltı. Dinlenme. Medeo kayak pistine gitmek uzere hareket ediyoruz. Tanrı Dağları'nı, Cimbulak spor kompleksini gördükten ve resimledikten sonra merkeze hareket. Öğle yemeği. Ardından Almata şehir turu. Cumhuriyet Meydanı'nda bulunan Bağımsızlık Anıtı, Abai Tiyatrosu, Panfilov Parkı, Zenkov Katedrali, 2. Dünya Savaşı Zafer Anıtı, Kazak Müzik Enstrümanları Müzesi, Merkez Cami  göreceğimiz yerler arasında. Ardından Kok Töbe Dağı'na fünikülerle çıkıyoruz. Almata’ya kuşbakışı resimleme imkanı. Akşam yemeği yerel bir restoranda. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: ALMATA – ÇİMKENT

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer. Çimkent’e uçuş. 09:00'da Çimkent havaalanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer ve yerleşme. Otel restoranında kahvaltı. Taraz şehrine hareket (200km-3.5 saat). Taraz şehrinde Ayşe-Bibi ve Babadja-Hatun (11 yy) türbelerini ziyaret edeceğiz. Daha sonra  Karahan (11 yy), Davudbek  (13 yy), Tekturmas (10yy) türbeleri ve ortaçağ camisi (6-8 yy) ziyaret edeceğiz. (Taraz şehri) Tarihsel-yerel müze gezimizi yapıp, Çimkent’e dönüş. Akşam yemeği.  Geceleme.

3.GÜN: ŞIMKENT - TÜRKİSTAN - ÇİMKENT

Sabah kahvaltısının ardından Otrar ilçesine gidiyoruz (220 km). Otrar Müzesi, harabeleri gezilecek ve ‘Arıstan-Bab’ anıtkabir ziyareti. 14:30’da Türkistan şehrine hareket (70 km). Yerel restoranında öğle yemeğimizi alıyoruz. Hoca Ahmet Yesevi (XIV) kompleksi gezimizi yapacağız. Yeraltı Cami, Doğu Hamamı, tarihsel müze, kale duvarlarının kalıntıları gezilecek ve ardından 18:00'de Şimkent’e hareket (170 km). 20.30'da varış ve akşam yemeği. Geceleme.

4.GÜN: ŞİMKENT - TAŞKENT

Sabah kahvaltısının ardından Taşkent’e transfer. Saat 12.50'de Taşkent’e varış. Varışta bizleri bekleyen özel otobüsümüz ve yerel rehberimiz eşliğinde otelimize transfer. Öğle yemeği. 2200 yıllık tarihi boyunca pek çok yıkım ve istila yaşamasına rağmen görkemli medreselerini ve türbelerini koruyan Taşkent’te; Kukeldaş Medresesi, Kaffal Şaşi Türbesi, İstiklal Meydanı, Emir Temur Meydanı ve Müzesi’ni görüyor ve Özbekistan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda bulunan Hazreti Osman dönemine ait Kuran-ı Kerim’in orijinal mushafını  görüyoruz. Opera ve Bale Tiyatrosu (Aslişer Navaiy), Taşkent metrosu, Çar Su Pazarı gezisi, Abul Kasım Medresesi görülecek yerler arasında. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.GÜN: TAŞKENT – SEMERKANT

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası tren istasyonuna transfer. Saat 08:00'da Afrosiyob hızlı treniyle Semerkant’a yolculuk. Saat 10:10'da Semerkant’a varış. İpek Yolu’nun en ünlü duraklarından biri olan ve “Asya’nın Roma’sı” olarak da anılan, 27 yüzyıllık tarihe sahip, ortaçağın önde gelen bilim ve sanat merkezlerinden biri olan, şeyhler ve alimler şehri Semerkand’ı yakından tanıyacağımız turumuza başlıyoruz. Registan Meydanı, Uluğ Bey Medresesi, Şirdar Medresesi, Tilla Kari Medresesi, Emir Timur ve Timurluların anıt mezarlarının bulunduğu Gur-i  Emir Türbesi göreceğimiz yerlerden bazıları. Tur bitiminde akşam yemeği ve otelimize transfer. Geceleme.

6.GÜN: SEMERKANT-BUHARA

Kahvaltıdan sonra Bibi Hanım Camisi, Siyap pazarında alışveriş için serbest zaman. İmam Buhari türbesini ziyaret ve öğle yemeği. Buhara’ya hareket ( 300 km). Yolumuz üzerinde Abdülhalık Gücdevani türbesini ziyaret ediyoruz. Buhara’ya varış, akşam yemeği ve geceleme.

7.GÜN: BUHARA

Sabah kahvaltısının ardından Buhara emirlerinin yazlık saray, Seyyid Emir Külal Bahaeddin Nakşibend türbelerini ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğinden sonra gezimize devam edeceğiz. Labi Havuz Külliyesi, Nadir Divanbegi Medresesi,  Nadir Divanbegi Hanaqasi, Toki Saraffon, Toki Telpakfurushon, Toki Zargaron gezilecek ve daha sonra Samaniler türbesi, Eyyüb çeşmesi, Buhara pazari, Uluğbek Medresesi gezilerimizi yapıyor ve  Ark kalesini geziyoruz. Poyi Kalon kompleksi, Kalan Minaresi ve Türbesi, Mir Arap Medresesi gezilerimizi yapıyoruz.  Akşam yemeği ve geceleme.

8.GÜN: BUHARA - URGENÇ - HİVA

Kahvaltının ardından Hiva’ya transfer. 12:00'de öğle yemeginin ardından ( Kızılkum çöllerinde piknik şeklinde yapılacaktır) Hiva’ya geliş. Otele yerleşme. Hiva şehir turunda Hiva Surları, İç Han Kale, İsfendiyar Sarayı, Hüdayar Han Sarayı, Medrese Camisi, Cuma Camisi, Kuriniş Han, Muhammed Emin Han Medresesi, Rafanek Medresesi, Kalta Minare, İslam Hoca Minaresi ve Medresesi, Palvan-Kâri Külliyesi, Abdül Baba Külliyesi, Şay-ı Kalender Baba Türbesi, Muhammed Rahim Han Medresesi, Emir Tur Medresesi, Arap Han Medresesi, Pehlivan Mahmut Türbesi, Üç Evliya Türbesi, Kutluk Murat İnak Medresesi, Taşkale Kervansarayı, Müzik Müzesi, Unesco Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Allah Kulu Han Medresesi ve Kervansaray görülecek yerler arasında. Akşam yemeği. Hiva’da geceleme.

9.GÜN: HİVA –SAVAT - DAŞOĞUZ - ASGABAD

Kahvaltıdan sonra Hiva şehir turunda eksik kalan kısmı tamamlayıp Türkmenistan sınırı Shavat bölgesine transfer (125 km). Sınırdan geçiyor ve Türkmenistan’ın kuzeydoğusunda, Ceyhun Nehri'nin güney kıyısında Taşoğuz ilinde yer alan ortaçağ harabelerini geziyoruz. Gürgenç şehri Ahameniş İmparatorluğu'na bağlı Harezm bölgesi’nin merkezi idi. Köhne Ürgenç’te, Kubreviye ve Zahabiye tarikatlarının kurucusu Necmeddin Kübra’nın türbesi, Türkmenler'in dört büyük velisinin (Priyar Veli, Danıyar Veli, Şıhatar Veli ve Döven Veli) mezarları, Harezmşah İl Aslan'ın ve Sultan Tekiş'in türbesi (Gökgömmez - Mavi Kubbe olarak bilinir) ile camisi, Harzemşahların sarayı olarak kullanılan Türebeg Hanım Türbesi yer almaktadır. Daha sonra, Turabek Hanım Mozolesi, Sultan Tekes Arslan Mozolesi gezilerimizi yapıp, 20.40 T5-110 sefer sayılı uçak ile Aşgabad'a uçuyoruz. Havaalanında karşılanma, otelimize transfer.  Akşam yemeği ve geceleme.

10.GÜN: AŞKABAD - MARY

Otelde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası Aşkabad şehir gezimizi yapacağız. Büyük Camii, Nissa Arkeoloji bölgesi ve Devlet Tarih Müzesi, Ruhiyet sarayı, Nikah sarayı, Netralite arkı, Kalkınma meydanını da içeren turumuzu yapıyoruz. Nissa'ya transfer. Partlar’ın  baskenti olan bölgede panaromik turumuzu yapıyoruz. Orta Asya’nın en meşhur açıkhava pazarı olan akla gelebilecek her türlü eşyanın satıldığı Tolkuchka Pazarı’nı ziyaret ediyoruz. 17.20 de T5-131 sefer sayılı uçak ile 18.00'de Mary’ye uçuş. Mary’de karsılanma ve otele transfer. Akşam yemeği ve geceleme.

11. GÜN: MARY - AŞKABAD

Sabah kahvaltısından sonra Merv (Margiyana) gezimizde  arkeoloji bölge gezimizi yapacağız. Sultan Kala, Sultan Sancar Mozolesi, Kız Kala, Yiğit Kale, Yerel cami, Merkez tiyatro, Ruhiyet Koshki, Yusuf Hamedani türbesi gezilecektir. Merv Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz. Saat 18:55’de Türkmenistan Havayolları'nın T5132 sefer sayılı uçağı ile Aşkabad’a hareket ediyoruz. Saat 19:35’de Aşkabad’a varıyor ve yerel bir restoranda akşam yemeğini yedikten sonra Otelimize yerleşme. Geceleme otelde.

12.GÜN: AŞKABAD - İSTANBUL - İZMİR

Kahvaltı – 06.00'da havalimanına transfer. TK 325 sefer sayılı uçak ile saat  07.50'de  İstanbul aktarmalı İzmir’e uçuş ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

03 / 14 Nisan 2020 , 11 Gece 12 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT KK TEK SLİP TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 3500$ 3570$ 625$ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI 450$   700$ X 6 Taksit

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Almata - Askabad  / İstanbul / İzmir  arası THY ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Almata  /  Çimkent arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Askabad / Mary / Askabat arası  arası yerel hava yolları ile ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Taşkent  / Semerkant & arası hızlı tren ile ulaşım
 • Havalaanı-otel-havaalanı transferleri
 • Daşoğuz – Aşgabat iç hat uçuş bileti;
 • Almata,  Şimkent, Türkistan,  Taşkent,  Semerkand,  Buhara, Ürgenç-Hiva , Savat, Dasoguz, Mary, Askabad  gezileri,
 • Program içeriğindeki tüm şehirler arası transferler ve  geziler,
 • Almata’da (1) gece ; Çimkent ( 2 ) Taşkentte( 1) gece; Hiva / Urgenç de (1 ) gece; Buhara’da (2) gece; Semerkant’da (1) gece, Mary ( 1) gece; Askabad (2 )gece   olmak üzere   toplam 11 gece 12 gün 4*sup.  ve 5otellerde konaklama
 • Sabah kahvaltıları (11)      
 • Öğle yemekleri (7)
 • Akşam yemekleri (11)
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Taşkent, Semerkant, Buhara, Hive’de yöresel dans gösterileri,
 • Profesyonel Pastoral Tour Rehberlik Hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri ( Türkçe  )
 • Zorunlu seyahat sigortası (belirli limitler dahilinde)    
 • Otobüste yapılacak olan ( Sınırsız su )ikramı,
 • Türkmenistan vize davetiyesi
 • Yerel kaptan ve rehber bahşişleri

TUR FİYATINA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (telefon, minibar, vb)
 • Öğle ve akşam yemeklerinde alınacak olan meşrubat ve içecekler
 • Türkmenistan  vize ücreti ( Son  Başvuru 15 Eylül 2019 )
 • Yurt dışı çıkış harcı ( 50.00 TL)

ŞEHİR    OTEL    KONAKLAMA

ALMATI    5*Rixos Almaty Otel vb    2
ŞIMKENT    Rixos Khadisha Shymkent Otel    2
TAŞKENT    Grand Mir 5*vb.    1
SEMERKANT    Asia Semerkant 4Grand Semerkant vb.    1
BUHARA    Asia Buhara 4*/ Zargaron vb.    2
HIVE    Asia Hive 4*/ Bek Hiva vb.    1
ASGABAT    Grand Turkmen Otel 4*, Ak-Altyn Plaza Otel 4*    2
MARY    Mary Hotel 5*    1

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları ve yerel  havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan ve rötardan ötürü kaçırılacak olan herhangi bir bağlantı uçuşundan  Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • *Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) olarak  adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • *Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin program içindeki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Otellere check-in saati 14:00, check-out ise 11:00 ila 12:00 arasıdır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında (1) parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır.
 • Bu seyahate iştirak edecek olan kişilerin pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.
 • Kazakistan’ın para birimi ise Tenge ( KZT ) ;  Özbekistan para birimi  Som ( UZS );  Türkmenistan para birimi Manat’tır . ( TMT) Türkiye’deki banka ve ya döviz bürolarından temin etmeniz mümkün değildir. Bu yüzden yanınızda Amerikan Doları götürmenizi ve ülkedeki döviz bürolarından bozdurmanızı öneririz.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 12 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir. Bu durumda ön ödemelerini yapan yolculara para iadesi yapılır.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • İç veya dış hat uçuşlarda uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak Acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi, pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tur kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir…
 • Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 2 çift ayakkabı, 1 adet kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.
 • ERV Özel Yurtdışı seyahat ve sağlık sigortası (Pastoral Tour’dan ücret karşılığında yaptırabilir ve sigorta kapsamını detaylı olarak öğrenebilirsiniz.)
 • Yurtdışına yapacağınız seyahatiniz için ERV Seyahat ve Sağlık Sigortası yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Çünki; vize başvurunuzun reddi, seyahat öncesi herhangi bir sağlık sorunundan ötürü seyahatinizi iptal edebilme, 1. Dereceden akrabalarınızı ilgilendiren sağlık sorunlarında ya da seyahat esnasında olası bir sağlık sorununuzda, valiz kaybolması, v.b gibi durumlarda ERV Sigorta seyahatiniz için ödemiş olduğunuz bedelin yaklaşık % 80 lik kısmını karşılayabilmektedir. İsteğe bağlı olarak ve seyahat eden kişinin yaşına bağlı olma kaydıyla tarafımızdan ücreti karşılığında yapılan ERV Seyahat ve Sağlık Sigortasını; kendinizi ve yapacağınız seyahatin sekteye uğraması durumuna karşılık  koruma altına almak adına yaptırmanızı önemle tavsiye ederiz. Seyahat ve Sağlık Sigortası ile ilgili geniş kapsamlı bilgiyi  satış  sırasında görevli arkadaşlarımızdan öğrenebilirsiniz. **70 yaş ve üzeri yolcular için sürprim uygulanır.
YUKARI