NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KUZEY HİNDİSTAN VE NEPAL TURU

SON YERLER

1.Gün,04 Mart 2020: İZMİR | İSTANBUL | DELHİ

Saat 16.00'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlarda Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve bagaj işlemleri sonrası TK 2329 sefer sayılı uçuşu ile saat 18.05’da İstanbul’a hareket ve saat 19.35’da İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış. Dış Hatlar Terminali’ne geçiyor ve burada bilet ve pasaport işlemlerinden sonra saat 20.50’de TK 716 sefer sayılı uçuş ile Hindistan’ın başkenti Delhi’ye hareket. Geceleme uçakta.

2.Gün, 05 Mart 2020 : DELHİ | VARANASI

Yerel saat ile 05.15‘de Delhi’ye varış. Yerel rehberimiz bizi havaalanında karşılıyor ve Varanasi uçuşumuz için yerel uçuşların yapıldığı havalanına transfer oluyoruz. Al 406 sefer sayılı uçuş ile saat 10.15’de Varanasi’ye hareket, yerel saat ile 12.45'de Varanasi’ye varış. Bizi  bekleyen özel aracımız ile odalarımızın hazır olması durumunda otelimize yerleşme ve dinlenme. Ardından Varanasi şehir turumuzu gereçekleştiriyoruz. Göreceğimiz yerler arasında mermerden yapılmış Hindistan haritasına ev sahipliği yapan Bharat Mata Tapınağı da olacak. Akşam Ganj Nehri'nde düzenlenen Aarti seremonisini görmek üzere nehir kenarına iniyoruz. Tam bir ışık ve renk cümbüşü olan bu tarihi tören gözlerinizi kamaştıracak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 

3.Gün, 06 Mart 2020 : VARANASİ | KHAJURAHO

Sabah çok erken saatte, Himalayalar’dan doğan kutsal Ganj Nehri üzerinde tekne turuna çıkacağız. Hindu inanışına göre Ganj Nehri’nde yıkanmak, arınmayı temsil eder. Nehrin kıyısında yakılmak ise, Nirvana’yı, yani doğum ve ölüm döngüsünden azad olmayı getirir. Tekne ile gezerken Ganj nehrinde yıkanan, dua eden, meditasyon yapan insanları ve nehrin kıyısında ölülerin yakıldığı, 24 saat ateş yanan Manikarnika ve Harishchandra krematoryumlarını görebilirsiniz. Turumuz sırasında, Vishwanath Tapınağı (bu tapınağa Hinduizme mensup olmayanların girmesine izin verilmez), Benaras Hindu Üniversitesi ( dışardan ) ve Moğol imparatoru Aurangzeb tarafından Vişnu’ya adanmış bir tapınağın yerine sonradan yapılan Alamgir Cami bulunmaktadır. Bu ilginç tekne ve turdan sonra otele dönüyor ve kahvaltımızı yapıyoruz. Kahvaltı sonrasında havaalanına doğru yola çıkıyor ve saat 12:10’de Al 406 sefer sayılı uçakla Khajuraho uçuşumuzu yapıyoruz. Yaklaşık bir saatlik uçuşumuzun ardından saat 13:20’de Khajuraho’ya varıyoruz. Öncelikle otelimize giriş işlemlerimizi yapacağız. Öğleden sonra UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Khajuraho Tapınak Kompleksi’nde  Kamasutra tapınaklarını gezmeye başlıyoruz. Birbirinden ilginç tapınak kabartmalarını izlerken hayretler içinde kalacaksınız.. Eminiz ki tur dönüşü en fazla anlatacağınız yerlerden birisi burası olacaktır! Sırasıyla Lakshmana, Kandariya Mahadev, Devi Jagadambi, Vishvanath ve Parvati tapınaklarını görerek kabartmalarını fotoğraflayacağız. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

4.Gün, 07 Mart 2020 : KHAJURAHO | ORCHHA | JHANSI | AGRA

Sabah kahvaltısının ardından Jhansi’ye gitmek üzere yola çıkıyoruz. ( 175 kms./ 03 Saat). Yol üzerinde Orchha’yı ziyaret ediyoruz. Betwa Nehri kıyısında kurulmuş olan Orchha yüzyıllarca gözlerden uzak kalmıştır. Son yıllarda yeniden popüler olmaya başlamıştır. Bundela Hanedanı’nın başkenti olan bu küçük kasabada Büyük Saray ve Cihangir Sarayı kalıntılarını görüyoruz. Ortaçağın en güzel kale ve saray örneklerini gördüğümüz Orchha’dan ayrılıp Jhansi tren istasyonuna varıyoruz. Saat 18:40’da Agra yolculuğumuza başlıyoruz. Yaklaşık iki buçuk saatlik bir yolculuğun ardından saat 21.10 da Agra’ya varıyor ve bizi bekleyen aracımız ile otele transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

5.Gün, 08 Mart 2020: AGRA | FATEHPUR SIKRI | JAIPUR

Sabah kahvaltısının ardından Agra turumuza başlıyoruz. Bu günkü turumuzun en ilgi çekici yanı hiç kuşkusuz UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Tac Mahal olacak. Burada dünyanın yedi yeni harikasından biri olan ve dünyada aşk için dikilmiş en güzel anıt olan Tac Mahal’i ziyaret ediyoruz. Her sene milyonlarca ziyaretçiyi büyülediği gibi tüm dünyada en tanınan manzaralardan birisi olmaya devam ediyor. Öğleden sonra Agra Kalesi’ni geziyor ve Agra kentini yakından tanıyoruz. Kale Agra’nın Unesco Dünya Mirası listesindeki bir başka mimari harikası. Aslında bir kaleden ziyade duvarlar ile çevrili bir şehir olarak tanımlanabilecek olan Agra Fort hakkındaki ilk yazılı bilgi 1080 yılına kadar uzanıyor. Agra turumuzun ardından Jaipur’a doğru yola çıkıyoruz. (265 Kms. /06 Saat) Yolumuzun üstünde UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Fatehpursıkri’de mola veriyoruz. Mola vermişken Mughal mimarisinin en güzel ve en otantik halde korunmuş örneklerini barındıran şehri daha yakından tanımak üzere kısa bir şehir turu yapıyoruz. Mughal İmparatorluğu'nun bir dönem başkentliğini de yapan şehir sarayları, camii, ve harem binaları ile görülmeye değer. Akşam saatlerinde Jaipur’a varış. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

6.Gün, 09 Mart 2020  : JAIPUR

Sabah kahvaltısının ardından öncelikle “Pembe Şehir” olarak da bilinen Jaipur’da Amber Kalesi'ni ziyaret ederek Jaipur turumuza başlıyoruz. Kale Rajipurt mimarisinin muhteşem bir örneği. Amber kalesine vardığımızda kaleyi tanıtan bir turun ardından kale içerisinde fil sırtında bir kale turu atma şansımız da olacak. (NOT: Fil gezileri ziyaretçi ve Fil sayısına göre ve önceden tahmin edilemeyen sebepler ile iptal edilebiliyor) Sırasıyla Büyük Avlu, Anıtsal Kapı, Divan-ı Am, Divan-ı Khas, Sheesh Mahal gibi bölümleri görüp, kalenin eşsiz manzarasının keyfini çıkartıp ve bolca fotoğraf çektikten sonra jiplerle kaleden iniyoruz. Öğleden sonra yarım günlük Jaipur şehir turumuza başlıyoruz. Hindistan’ın Rajasthan eyaletinin başkenti olan ve aynı zamanda Pembe Şehir olarak da bilinen Jaipur, yüzyıl kadar önce şehri ziyarete gelen (1853) Prens Albert onuruna Hindu mimarisinde “Hoş geldin” anlamına gelen pembe renge boyanmış ve bu haliyle korunmuştur. Tamamen Hindu kent planlaması kurallarına göre inşa edilmiş olan şehirde göreceğimiz yerler arasında, bir kısmı Jaipur mihracesinin konutu olarak kullanılan, bir kısmı ise müzeye dönüştürülmüş olan Şehir Sarayı, Raca Jai Singh tarafından 18.yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Jantar Mantar Gözlemevi ve  saray kadınlarının yüzlerini göstermeden dışarıyı izlemelerine olanak vermek üzere 1000 küçük pencereli dış cephesi ile ünlü Hawa Mahal (Rüzgar Sarayı) bulunmaktadır. Tur bitiminde yeterli zamanımız kalması durumunda kent merkezinde çok değerli tekstil ürünlerini hakkında bilgi alıp alışveriş yapma imkanınınız olacak.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

7.Gün, 10 Mart 2020  : JAIPUR | DELHİ

Sabah kahvaltısının ardından Delhi’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık beş saatlik / 235 Kms. bir yolculuğun ardından Hindistan’ın başkenti Delhi’ye varıyoruz. Otelimize yerleşmeden önce  1199 yılında inşa edilen UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Qutub Minar’ı gezeceğiz. Hindistan’ın en yüksek ikinci minaresi olan yapı 72.5 metre yüksekliği ile görkemli yanını sergilerken, kızıl kumtaşından inşa edilen duvarları ile de zarafetin simgesidir. Bunun yanınında Hindistan’ın en büyük camiilerinden birisi olan Masjid-i Jahan-Numa ya da Delhi’de daha sık kullanılan ismiyle Cuma Camii de göreceğimiz önemli eserler arasında. Otelimize yerleşme ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

8.Gün, 11 Mart 2020 : DELHİ

Sabah kahvaltısının ardından tam günlük Delhi turumuza başlıyoruz. Sayısız ilgi çekici fotoğrafın bizi beklediği bu gün ön plana çıkan yerler arasında; Hindistan’ın siyasi merkezinin Agra’dan Delhi’ye taşınması sırasında inşa edilen, Şah Cihan tarafından yaptırılan UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Red Fort (Kırmızı Kale) var. Müstahkem kalenin mimarı da tanıdık: Tac Mahal’in de tasarım ve inşasını üstlenen Ustad Ahmet Lahauri. Geçici UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Bahai Lotus Bahçeleri, muhteşem bir mimari, harika, bakımlı büyük bir bahçe ile çevrili olan bu tapınak çok etkileyici. Fransız Zafer Kemeri'nden modellenen ve Birinci Dünya Savaşı sırasında İngiliz ordusunun hizmetinde ölen on binlerce Hintli askere ithaf edilmiş Giriş Kapısı, eski şehirin ticaret merkezi olan Chandhi Chowk’un dar ve birbirini kesen sokaklarında yürüyecek ve Mahatma Gandhi’nin ölümünün ardından cenazesinin yakıldığı parkı ziyaret edeceğiz. India Gate, Bu turumuzun bir bölümünü bisikletli arabalar (Rickshaw) ile yapacağız.  Tur bitiminde alışveriş için zamanınız olacak. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

9.Gün, 12 Mart 2020  : DELHİ | KATMANDU

Sabah kahvaltısının ardından havaalanına transfer oluyor ve saat 11:50’de 6E 031 Katmandu’ya doğru yola çıkıyoruz. Yerel saat ile 13:45’de Katmandu’ya varış ve bizi bekleyen aracımız ile panoramik şehir turu. Tur sırasında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Patan'da Durbar Meydanı, eski çağlarda kraliyet ailesinin yerleştiği soylular mahallesi, Mahadev ve Parvati tapınakları, Machhender Bahl Sarayı var. Sokak satıcılarının tezgahlarını incelemek ve arzu ederseniz alışveriş için de imkanımız olacak. Akşam yemeği ve konaklama Katmandu'da.

10.Gün, 13 Mart 2020  : KATMANDU

Sabah kahvaltısının ardından bütün Katmandu’yu ayaklarımızın altına alabileceğimiz, muhteşem manzaralı Swayambunath Tapınağı’na çıkıyoruz. Bol bol fotoğraf çektikten sonra günü Durbar (Kraliyet) Meydanı’nda bitiriyoruz. Kasthamandap, Şiva Tapınağı, Hanuman Doka, Bhairap Heykelleri vs burada göreceklerimizden sadece bir kaçı…Eğer şanslıysak Yaşayan Tanrıça Kumari’yi bile görebiliriz. Kathmandu turumuza devam ediyoruz. Sırada Altın Geçit, Teleju Tapınağı, Yogendra Malla Heykeli ile işlemeli pencere ve balkonlarıyla ünlü Kraliyet Sarayı ziyaretlerimiz var. Öğleden sonra ise yine UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Bhaktapur (Bhadgaon) şehri ve Katmandu’nun en önemli Hindu Tapınağı olan Pashupatinath’ta “Shiva Tapınağı” gezilecektir (Şiva Tapınağı iç mekanlarına Hindu dininden olmayanların girişine izin verilmez). Sırada Nepal’in Varanasi’si diye de adlandırılan Hindu ölü yakma alanı Pashupatinath Hindu Tapınağı var. Burada çok daha yakından ölü yakma ayinlerine tanık oluyoruz. Günümüzü Tibetli Budist hacıların ülkedeki en önemli merkezi ve dünyanın da en büyük Stupalarından olan Bodhnath’da sonlandırıyoruz.  Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.
NOT: Dileyenlerle kahvaltıdan önce Dünyanın Doruğunu görmek için Everest Zirve Uçuşu’na gidiyoruz (ekstra).

11.Gün, 14 Mart 2020 : KATMANDU | İSTANBUL | İZMİR

Kahvaltı – serbest zaman ve havalimanına transfer. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra TK 727 sefer sayılı uçuşla saat 12.55'de İstanbul’a hareket. 18.50’de İstanbul’a varış ve saat 21.35’de TK 2342 sefer sayılı uçuşu ile İzmir’e hareket. Saat 22.50’da İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Kalınması ön görülen Oteller

Bu Turun Tarihleri

04-14 Mart 2020, 9 Gece 11 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİNE  DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul / Delhi – Kathmandu / İstanbul / İzmir arası Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti 
 • Havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Delhi / Varanasi arası yerel havayolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Varanasi / Khajuraho arası yerel havayolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Jhansi / Agra arası 1. Sınıf trenle ulaşım
 • Delhi / Katmandu arası yerel havayolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı ve güvenlik vergileri
 • Agra / Fatehpur / Jaipur arası özel araçla ulaşım
 • Jaipur / Delhi arası özel araçla ulaşım
 • Tüm havaalanı – otel - havaalanı transferleri   
 • Delhi’de (2) gece ; Khajuaho’da  (1) gece;  Agra’da (1) gece ; Jaipur’da (2) gece ;  Varanasi’de (1) gece ; Katmandu’da ( 2 ) gece  5*otellerde  toplam (9 ) gece konaklama, 
 • Sabah kahvaltıları (9)  
 • Akşam yemekleri (9 )
 • Delhi, Agra, Jaipur, Khajuraho ve Varanasi, Katmandu’da tüm şehir ve çevre turları
 • Varanasi’de tekne turu
 • Tüm müze ve ören yeri giriş ücretleri 
 • Yerel rehberlik hizmetleri
 • Seyahat Güvence Paketi
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Hindistan vize ücreti  120 €
 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (minibar, laundry, vs.) 
 • Yemeklerde alınacak olan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Yurt dışı çıkış harcı: 50 TL
 • Katmandu’da Everest Zirve uçuşu  
 • Katmandu vizesi her konuk tarafından bireysel olarak alınacak olup, 25 $ dır.

Önemli Notlar

 • Programda belirtilen uçuş saatleri Türk Hava Yolları ve yerel taşıyıcılardan alınmıştır. Uçak saatlerinde meydana gelebilecek herhangi bir değişiklikten Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet,.vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Programda belirtilen ve iç hatlarda uçulacak olan havayolunun / havayollarının yerine başka bir yerel taşıyıcı / taşıyıcılar ile uçulabilir. Dolayısıyla aktarma noktaları ve saatleri değişkenlik gösterebilir.
 • Pastoral Tour programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce ofisimizi arayarak tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini teyit ediniz. 
 • Bu seyahate katılacak olan yolcularımızın pasaport temdit sürelerinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az (9) ay olması gerekmektedir.
 • Seyahate çıkarken yanınızda rahat yürüyebileceğiniz en az 2 çift ayakkabı ve rahat giyeceklerin yanında baharlık / yazlık eşyalarınızı götürmenizi tavsiye ederiz. Yanınıza mutlaka bir adet hırka veya kazak ve bir adet yağmurluk alınız.
 • Cep telefonlarınız yurtdışı görüşmelere açık ise kullanabilirsiniz.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında 1 (bir) parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg. ile sınırlıdır ve iç hat uçuşlarında bu sınır 5 kg.a kadar düşebilmektedir. 
 • Uluslararası uçuşlarda her yolcunun bir bagaj hakkı vardır ve ağırlığı 30 kg. ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık kişi başı 15 kg.a kadar düşebilmektedir.
YUKARI