NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

KUZEY İSPANYA/ BASK, SAN SEBASTİAN

SON 2 KİŞİ

1.Gün : İZMİR - İSTANBUL – TOULOUSE

İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde saat 07.00’de buluşma. Check in ve gümrük işlemlerinin ardından saat 08.35’da Türk Hava Yolları’na ait TK 2309 sefer sayılı uçak ile İstanbul’a hareket 09.50 varış. Türk Hava Yolları TK1805 sefer sayılı uçuşu ile saat 13:00’de Fransa’nın güneyi Toulouse’a hareket. Saat 15:30’da varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımız ile şehir turu için hareket ediyoruz. Toulouse şehir turumuzda ; Capitole Meydanından yürüyerek şehrin enfes sokaklarını ve sivil mimari örneklerini keşfedeceğiz. Dünyanın en büyük Roman stilinde inşa edilmiş kapısı ile Saint Sernin Bazilikası, 14.yüzyıla ait güney bölgenin en güzel örneklerinden biri olan Jacobins Manastırı, Belediye Binası Capitole, 16.yüzyılda inşa edilmiş Dor, İyon ve Korent stillerinin en zarif örneklerinden olan Bernuy göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz sonrasında  otelimize transfer ve yerleşme. Akşam yemeği serbest. Konaklama otelimizde.

2.Gün : TOULOUSE - BORDEAUX

Kahvaltı -  Otelimizden ayrılış. Fransa’nın en önemli ve ünlü şarap bağlarının bulunduğu, tarihi ve güzelliği ile meşhur Bordeaux şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda, UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan ve üzüm bağları ile çevrili bir Ortaçağ kasabası olan St. Emillion kasabasını ziyaret edeceğiz. Bu sevimli kasabanın dar sokaklarını keşfedecek ve organik şarap üretimi ile ilgili bilgi alacak ve bölgede üretilen “ Grand Cru” kalitesindeki en seçkin şaraplardan tatma imkanına sahip olacağız. Bordeaux’a varışımızın ardından Bordeaux şehir turumuza başlıyoruz. Güneybatı Fransa'da Garonne nehrinin denize kavuştuğu yerde bir liman kenti olarak kurulan Bordeaux  8. Yüzyıldan beri devam ettirdiği şarap geleneği ile ün salmıştır. Günümüzde; dünyanın en iyi şaraplarından birkaçını üreten en büyük üzüm bağı bölgesinin merkezi olarak ününü devam ettirmektedir.  Şehir gezimize, Bordeaux'un en güzel mekanlarından biri olan Bourse Meydanı'yla başlıyoruz. Yeni saray için bir kraliyet meydanı olarak inşa edilmiştir. Burası ve etrafındaki diğer binalar ünlü Fransız mimar Ange-Jacques Gabriel tarafından tasarlanmıştır. Bourse meydanı gezimizin ardından Fransız Devrimi öncesine kadar ülkenin en büyük tiyatro salonu ünvanını korumuş olan Büyük Bordeaux Tiyatrosu,  Sainte Catherine Sokağı, Notre Dame Katedrali görülecek yerler arasındadır. Bordeaux'nun UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası listesine alınarak koruma altına alınmış liman bölgesini ve eski sokaklarını  gezdikten sonra otelimize yerleşme.  Geceleme otelimizde.  

3.Gün : BORDEAUX - BASK KÖYLERİ – SAN SEBASTIAN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Arcahachon havzası üzerinden renkli mozaikleri andıran Pyla kumsalları sonrası  Bayonne ve Biarritz'e doğru yola çıkıyoruz. Fransa'nın güneybatısında, Atlantik Okyanusuna bakan tarafta Biscay Körfezi'nde İspanya sınırının hemen üzerinde yer alan Biarritz muhteşem manzaralari ile harika bir şehirdir. Şehrin  girişinde göreceğiniz Grand de Plage şehrin ruhunuzu nasıl dinlendireceği ile ilgili ilk izlenimlerinizi oluşturacaktır. Biarritz, Avrupa'nın dalga sörfü meraklılarının yaşayan efsanesidir. Kentin  ve bölgenin asil zenginliğinin Avenue de L'Imperatrice'deki tarihi binalar arasında  dolaşırken daha çok  hissedeceksiniz.  Öğle yemeği sonrası Bask köyleri;  Ascain ününü;  ince gastronomisi ve edebiyatçı Pierre Loti’nin “Ramuntcho” eserini burada yazmasından alır. Sırasıyla  Ainhoa ve Espelette ve St.Jean-de-Luz ( Bask bölgesinin bez yapım atölyeleri gezilecektir)  köylerini geziyor ve Bask bölgesinin harika kenti San Sebastian’a varış. San Sebastian,  Avrupa'da festivalleri ile ünlüdür. Bunların arasında dini açıdan kutsal hafta günleri ve güncel sinema dünyasını takip edebileceğiniz San Sebastian Film Festivali en önemlileridir. Navarro Kralı Sancho tarafından kurulduğu günden günümüze balıkçılık, ticaret ve  dünyaca ünlü şehir mutfağı da özel bir yer tutar. Şehrin özel yapılarının yanı sıra Concha Plaji, Belediye Binası ve Festival merkezi olarak kullanılan Kursaal Palace'i göreceğiz. Otelimize yerleşiyoruz. Serbest zaman.  Geceleme.

4. Gün : SAN SEBASTIAN – VICTORIA GASTEIZ

Kahvaltının ardından Bask bölgesinin 2016 Kültür Başkenti olan San Sebastian’daki turumuza devam edeceğiz. Serbest zaman. Öğle yemeği sonrası, Bask bölgesinin başkenti olan Vitoria Gasteiz’e doğru yola çıkıyoruz. Bir ortaçağ kenti olan Vitoria Gasteız’in geçmişi 1181 yılına  kadar  uzanıyor. Ayrıca şehir Avrupa’nın Stockholm ve Hamburg’dan sonra üçüncü yeşil başkenti ilan edilmiştir. Panoramik kent gezimizde Catedral de Santa Maria, Plaza de Virgin Blanca, Florida Parkı ve Bellas Artes Müzesi görülecek yerler arasında. Akşam yemeği serbest, konaklama otelimizde.

5. Gün : VİCTORİA GASTEİZ – RİOJA  (Suso ve Yuso Manastırları) – BURGOS – LEON

Kahvaltı. İspanya’nın Toskanası olarak adlandırılan, en büyük ve en eski şarap bölgesi olan Rioja’ya hareket ediyoruz. Ortaçağ köyleri ve yuvarlak tepeli şarap bağları ile nefes kesen manzaralara tanıklık ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki Suso ve Yuso Manastırları’nı görüyoruz. Burgos’a devam ederek şehir turumuzu yapıyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Katedral, De las Huelgas Manastırı, La Casa del Coredon, San Esteban Kilisesi, Cartuja de Miraflores ve Puerta de Santa Maria görülecek yerler arasındadır. Leon Krallığı’nın kalbi, yine Fransız Gotik tarzı Katedrali ve vitraylarıyla ünlü Leon’a doğru yola çıkıyoruz. Varışı takiben yapacağımız şehir turunda Gotik  Katedral, Rönesans döneminden Hostal de San Marcos Klisesi, Plaza de San Marcos, The Palacio de los Guzmanes de Los Guzmanes, San Isidoro Bazilikası, Gaudi’nin erken dönem eserlerinden Casa Botines göreceğimiz yerler arasında. Otelimize yerleşme ve geceleme.

6. Gün :  LEON – OVIEDO –  COMILLAS

Kahvaltı - Asturia Bölgesi’nin başkenti olan Oviedo’ya hareket, şehir gezimizi yapıyoruz. İspanya veliahtlarının ünvanları Asturias Prensi ya da Prensesi olur.  Şu anki İspanya Kralı Felipe’nin eski ünvanı Asturias Prensi idi. Ovideo sanat ve tarihin iç içe olduğu önemli bir şehir. Ovideo‘da UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ndeki Asturias Krallığı anıtlarını ziyaret ediyoruz. Bir dizi romanesk tarzda inşa edilmiş kiliseden oluşan (Santa Cristina de Lena, San Miguel de Lillo, Santa Maria del Naranco) bu anıtlar, aynı zamanda Avrupa’nın Hristiyan mirasının en güzel örnekleridir.  Eski şehri ve değişik mimarisi ile bizi büyüleyecek olan Comillas’a hareket .Comillas’ta El Caprichode Gaudi gezisini yapıyoruz. Otelimize yerleşme ve geceleme.

7. Gün : COMILLAS – Altamira Mağarası – BILBAO

Kahvaltı - Cantaibra özerk bölgesine doğru yola çıkıyoruz. İlk durağımız olan UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Paleolitik dönemden kalma duvar resimleri ile ünlü Altamira Mağarası Müzesi’ni ziyaret ediyoruz (mağara ziyarete kapalı olduğundan müze bölümü gezilecektir). Çok kısa bir yolculuk Bilbao’ya varış. Şehir gezimizi yapıyoruz. 1997 yılında tamamlanan Guggenheim, Bilbao’nun yakın geçmişte kaderini etkileyen büyük olay olmuştur. Dünya mimarları tarafından başyapıt olarak ifade edilen Mimar Frank Gehry’nin gurur kaynağı Guggenheim Müzesi ve Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi ziyaretimizi yapıyoruz. Panoramik şehir gezimizde Plaza Nueva Meydanı,San Anton Kilisesi Santiago Katedrali’ni ve son olarak UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan Vizcaya Köprüsü’nü görüyoruz. Akşam yemeği sonrası geceleme otelimizde.

8. Gün: GUERNICA – GATİKA (Butron Kalesi)  –  MUNDAKA – BILBAO

Sabah kahvaltımızın Pablo Picasso’nun ünlü tablosuna adını veren, İspanya iç savaşı sırasında kısa bir yolculuk ile  General Franco yönetimine destek veren Hitler’in orduları tarafından bombalanan Guernica’ya varıyoruz. Bu kasaba Bask halkının kalbinde çok özel bir yere sahip. Kasabanın tarihi 14. yüzyıla uzanıyor. Aslında bir geleneğin tarihi de denebilir. O tarihte, Bizkaia olarak da bilinen bu bölgenin insanları kendi seçtikleri temsilcilerini buraya gönderirmiş. Gelenler bir ağaç altında toplanıp kendi sorunlarına çözüm arar, kararlar alırlarmış. Modern parlemento sisteminin Avrupa’daki ilk oluşumu da denebilir. Ağaç altı toplantıları zamanla yapılan meclis binalarına taşınsa da o ağaç yıllarca yerinde kalmış ve bugüne dek korunmuş. Artık kökleri olmasa da bu ağaç için yapılan özel bir anıt içinde korumaya alınmış. Kutsal Ağacı görüyor ve Barış Müzesi’ni geziyoruz.Yemyeşil ovalar ve tepeler  eşliğinde Butron Kalesi’ne varıyoruz, ince ince akan suyun yanındaki ortaçağ eseri olan kaleyi görüyor ve 1984 yılında UNESCO Dünya Ekoloji Mirası Listesine dahil edilen Urdaibai Biyosferinin çarpıcı manzaralarını sunan Mundaka’ya hareket ediyoruz. Buradaki fotoğraf ve kahve molasının ardından Bilbao‘ya  dönüyor ve şehirde serbest zaman veriyoruz. Gala yemeği yerel restoranda, konaklama otelimizde.

9. Gün: BILBAO –  İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrasında serbest zaman,  rehberimizin belirlediği saatte ve yerde  buluşmanın ardındansaat 14.00'de Bilbao Havalimanı’na transfer. TK 1316 seferi ile 12.10’da İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18.10’da İstanbul’a varış  TK 2340 sefer sayılı uçak ile saat 20.00 de İzmir’e hareket ve 21.25 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

20-28 Ekim 2019, 8 Gece 9 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / İstanbul /  Toulouse  - Bilbao /  İstanbul / İzmir arası THY ile ekonomi sınıf gidiş dönüş uçak bileti ve havalimanı vergileri. 
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri 
 • Tur boyunca özel otobüs ile ulaşım
 • Programda belirtilen tüm panoramik şehir turları ve çevre gezileri,
 • Toulouse (1 ), Bordeaux  (1), San Sebastian ( 1) ,VitoriaGasteiz (1),  Leon ( 1), Camillas ( 1 ) ,  Bilbao (2) gece 3* ve 4*otellerde  toplam 8 gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (8)
 • Bordeaux,  Bayonne , Biarritz , Bask Köyleri,  San Sebastian , VitoriaGasteiz,  Burgos , Leon,  Ovıdo , Gijon,  Santıllana Del Mar, Santander , Bilbao şehir turları,
 • Büyük Bordeaux Tiyatrosu  giriş ücreti
 • Guggenheim Müzesi giriş ücreti
 • Guernica Barış Müzesi giriş ücreti
 • Bilbao Güzel Sanatlar Müzesi giriş ücreti
 • La Rioja’da Degüstasyon
 • 2 Akşam yemeği ( 1.gün  ve .gün gala yemeği )
 • Uzman rehberlik hizmeti
 • Zorunlu Paket Tur Sorumluluk Sigortası
 • Seyahat ve sağlık güvence paketi  ( 70 yaş üstü sürprim öder )
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri  

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan kişisel harcamalar (Telefon, minibar, içecek, porterv.s…)
 • Programda yer alamayan öğle ve akşam yemekleri 
 • 50.00 TL.  tutarındaki yurt dışı çıkış harcı
 • Ekstra olarak düzenlenecek olan turlar
 • Schengen vize bedeli 125 €
 • Programda belirtilemeyen tüm geziler
 • Programda belirtilmeyen  müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Tip ve bahşişler

Önemli Notlar

 • ​Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. (Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.
 •  

Vize:
Bu gezimiz için İspanya vizesi gereklidir. İspanya umuma mahsus Türk pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
Gerekli evrakların satış yetkilisinin belirteceği tarihte teslim edilmesi halinde Pastoral Tour vize alımı için yardımcı olacaktır.

Sigorta: 
Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım:
Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama:
Özellikle Avrupa otellerinde check-in saati 15.00, check-out ise 11.00 ‘dir.
Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.


BANKA HESAP BİLGİLERİMİZ
Hesap adı : Yeşim Tur Turizm Reklâm TicaretLtd.Şti.
EURO
Türkiye İş Bankası Gündoğdu Şb. 
EURO 3424  – 0102196 / IBAN :TR 93 0006 4000 0023 4240 1021 96
Garanti Bankası Alsancak Şb.
EURO 127 –  9094211 / IBAN:TR 60 0006 2000 1270 0009 0942 11
******************************************************************************
TÜRK LİRASI
Türkiye İş Bankası Gündoğdu Şb. (İnteraktif Hesap ) 
TL 3424 – 023822 / IBAN: TR970006400000134240238220  
Garanti Bankası Alsancak Şb.     
TL  127 – 6298451 /IBAN :TR83 0006 2000 1270 0006 298451

YUKARI