NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

LÜBNAN / BEYRUT

İZMİR'DEN DİREK UÇAK İLE ...Tüm Turlar / Giriş Ücretler Dahil!

1. GÜN: İZMİR –  BEYRUT – CHOUF MOUNTAIN -  BEYRUT

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar Lübnan Havayolları kontuarında sabah saat 08.30 da buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra (W7 4115 ) tipi uçak ile saat 10.00 da  Lübnan’ın başkenti Beyrut’a uçuyoruz. Yaklaşık 1 saat 45 dakikalık bir uçuş sonrasında  saat 12.00 de Beyrut Havalimanı‘na varış. Gümrük işlemlerinin ardından özel otobüsümüze transfer. Rawche Kayalıkları ve Beyrut hakkında verilecek bilgiler eşliğinde Beyrut’un merkezine hareket ediyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanımız olacak. Beyrut şehir merkezinde yapacağımız yürüyüş turunda; Osmanlı Saat Kulesi, Sultan Abdülmecit tarafından yaptırılan ve  savaş sırasında yerle bir olup çok kısa zamanda Beyrut’un yeniden yapılanmasında büyük rolü olan eski Başbakan Rafik Hariri’nin girişimleriyle eskisini aratmayacak şekilde yenilenen tarihi Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, Başbakanlık, Parlamento Binası tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliselerini görecek ve bilgi alacağız. Otelimize yerleşme, dinlenme. Akşam yemeği serbest, Arzu eden konuklarımız, birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri ve hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solidere'i zaman geçirebilirler. Geceleme otelimizde.

2.GÜN: HARISSA- JEITA MAĞARASI - BIBLOS

Sabah kahvaltısının ardından bugün dünyanın en büyük mağaralarından biri olan Jeita Mağarası'nı göreceğiz. 1836'da keşfedilen ve 1958'de ziyarete açılan Jeita Mağarası, yeraltına doğru 6200 metre derinliğe sahiptir. Mağaranın yer üstünde görünen kısmı ise sadece 600 metredir. İki ayrı mağaranın birleşmesinden oluşan Jeita Mağarası’ndaki gezimiz sırasında tren, teleferik ve yürüyüş ile geçeceğiniz kısa parkurlar bulunmaktadır. Magara gezimizi bitirip, bir saatlik yolculuk sonrasında UNESCO dünya mirası listesinde yeralan Byblos’a varış. Byblos, dünyanın en eski ticaret limanı özelliğine de sahiptır. Antik Fenike limanı ve Byblos Kalesi gezisinin ardından deniz seviyesinden yaklaşık 600 mt yükseklikte olan Harissa tepesiyle turumuz devam edecek. Harissa, Lübnan’daki hac noktalarından bir tanesi. Burayı Hristiyan hacılar için  önemli yapan şey ise 1908 yılında açılışı yapılan ve Lübnan’ı izleyen Meryem Ana heykeli. Jounieh Körfezi'ni ve uçsuz bucaksız Akdeniz’i keyifle göreceğiz. Tur bitimi  otelimize transfer.  Akşam arzu eden konuklarımız, ekstra olarak gerçekleştireceğimiz ünlü Arap müzik ve eğlencesi eşliğinde tadacağınız lezzetli Lübnan yemekleri ile keyifli bir Lübnan gecesine gidebilir. Geceleme otelimizde.

3. GÜN:  BEYRUT – BAALBEK – ANJAR – KSARA

Sabah kahvaltısının ardından Baalbek - Ksara - Anjar turumuz için otelimizden ayrılıyoruz. Baalbek, arkeologlara göre dünyada Roma dışındaki en önemli dini merkezlerden biridir ve  dünyanın ikinci büyük Roma dönemi harabelerini barındırır. Aynı zamanda antik çağın en büyük Roma hazinesi olarak da bilinir. Günümüzde; Baalbek'te harabe halinde üç adet tapınak bulunmaktadır. Bunlar Jüpiter, Baküs ve Venüs tapınaklarıdır. İçlerinde en büyüğü Jüpiter tapınağıdır. M.S. 3. yüzyılda inşa edilen tapınağın büyük bir giriş kapısı ve avlusunda 84 granit sütun bulunmaktaydı. Bugün bu sütunlardan sadece 6 tanesi ayaktadır. Ülkenin ilk kurucuları Fenike‘lilerin memleketi olan Lübnan'ın güzel geçmişinin en önemli  göstergeleri de burada yer almaktadır. Gezimiz sırasında dünyadaki en iyi korunmuş sedir ağaçlarını görme imkanını da bulacaksınız. Anjar'a doğru yol alıyoruz. Anjar'la iligili rehberimiz sizleri bilgilendirecek.  Ardından Ksara Mağarası‘nda tadacağımız şaraplar ile turumuz yaklaşık 18.00'de sona erecek. Otelimize dönüş. Serbest zaman. Bu gece arzu eden konuklarımız Beyrut’da lüks kumarhanelere gidebilirler. Kumarhaneler 22 km kuzeyde yer alıyor. Dünya kumarhaneleri arasında 5. sırada. Casino du Lübnan 3.250 metrekarelik bir alana sahip olup, lüks kumarhanede, 400 oyun makinesi ve 60 oyun masası bulunuyor. Ayrıca 5 restoranı, gösteri salonu, gece kulübü gibi hizmetleri de olan mekanda hoşça zaman geçirebilirsiniz. Geceleme otelimizde.

4. GÜN: BEYRUT – İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından odalarımızı boşaltacağız. Serbest zaman. Bugün iarzu eden konuklarımız, Beyrut’un güneyinde Deir El-Qamar ve Beiteddine Sarayı gezebilir. Lübnan’ın eski başkenti Deir El-Qamar’da, Sarayı, ünlü Marie Baz Müzesi’ni, Notre Dame Kilisesi’ni ve Fahreddin Camii ve Emir Bechir Sarayı görülecek yerler arasında. Arzu eden konuklarımız ise serbest zamanda farklı aktivitelere katılabilirler.. Bir yerin kültürüne dokunmak için gidilebilecek en iyi adreslerden biri de müzelerdir. Sizlere vereceğim 3 müze önerimizden birisine katılabilirsiniz. 

1. Ulusal Müze; yerel arkeoloji ile ilgileniyorsanız, bu müze sizin için biçilmiş kaftan. Prehistorik dönemden İslam İmparatorluğu çağına dek uzanan koleksiyonlara sahip müzede 1300’den fazla eser, binayı zarafetle süslemekte ve eski çağların hikâyelerini anlatmaktadır. 2.cisi Robert Maawad Özel Müzesi: Lübnan kültür tarihini yansıtan, özenle hazırlanmış bir dizi koleksiyona ve müthiş bir takı, seramik ve porselen koleksiyonlarına sahiptir. 3.cüsü ise Beyrut’un kültür merkezi olarak gösterilen Sursock Müzesi’dir. Çağdaş sanatın tüm dünyadan eserlerine kapılarını açan mekân aynı zamanda yerel sanatçıları da destekler. Lübnan sanat sahnesinin zenginliğini görmek istiyorsanız, bu müzenin kapısından içeri girmelisiniz.

Arzu eden konuklarımız ise ünlü Hamra Caddesi’nde alışveriş yapabilir ve Beyrut’un ünlü mutfak kültürünü son kez deneyimleyebilir. Rehberinizin belirleyeceği saatte otelimiz lobisinde buluşma. Havalimanına transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından W7 4114 sefer sayılı uçak ile saat 17.00 da İzmir'e hareket.  19.30 da İzmir'e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

26-29 Ekim 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir  / Beyrut /  İzmir Özel Hava Yolları ile  ekonomi sınıf  uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • Havaalanı – otel – havaalanı transferleri
 • Beyrut'ta (3) Gece ….     oda-kahvaltı bazında konaklama
 • 1. Gün CHOUF MOUNTAIN  ve BEYRUT Şehir turu,
 • 2. Gün HARISSA–JEITTA MAĞARASI ve BIBLOS turu,
 • 3. Gün BAALBEK - KSARA - ANJAR turu
 • Programda belirtilen turlarda giriş ve teleferik ücretleri,
 • Tursab zorunlu seyahat sigortası (belirli limitler dahilinde / 65 yaş üzeri surprim öder)
 • Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmetleri 
 • Yerel rehberlik hizmetleri

FİYATLARIMIZA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri 
 • Ören yeri ve müze girişleri, 
 • Özel Beyrut gecesi  ( yemekli -müzikli )
 • Jeitta Mağarasında sandal turu
 • Yurt dışı çıkış harcı  50.00 TL.
 • Bahşişler
 • Programda belirtilmeyen turlar ve aktiviteler

VİZE: Lübnan Türkiye vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Tura katılacak konuklarımızın tur başlangıcından itibaren en az 6 ay geçerli pasaportlarının olma

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Özel HY dan  alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Hava yollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Bu seyahate katılacak her yolcunun pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Beyrut  ile Türkiye arasında  1 saat  fark vardır ( 1 saat geri )
 • Ulaşım, taksi ve otobüsler aracılığıyla yapılmaktadır. Ancak otobüsler eski ve klimasız olduğundan halkın büyük bir kısmı taksileri tercih etmektedir. 
 • Pasaportlarında İsrail vizesi veya İsrail'e giriş-çıkış damgası olan misafirlerimizin Lübnan’a girmelerine izin verilmemektedir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir. Bu seyahate katılacak olan yolcuların yanlarında mutlaka rahat yürüyebilecekleri altı lastik 1 çift ayakkabı, kazak veya hırka ile birlikte video kamera/ fotoğraf makinelerini getirmelerini kesinlikle tavsiye ederiz. Fotoğraf makineniz için yedek pil almayı unutmayın, yurtdışında genelde Türkiye’den daha pahalıdır.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız. 
 • Lübnan’ın para birimi Liban, Amerikan Doları’na sabit kurla bağlı. 1 dolar, 1502 Liban’a eşit. Alışverişlerde direkt 1 doları 1500 Liban olarak hesap edebilirler. Her türlü alışverişte USD  kabul ediyorlar. 
 • Taksilerle muhakkak pazarlık edin. Taksimetre kullanmıyorlar. Turist olduğunuzu saklama imkanınız yok,
 • Beyrut’un merkezi yerlerinde kontrol noktaları bulunuyor. Burada bekleyen askerler veya polisler sizden çantanızı göstermenizi isteyebiliyorlar. Bu Türkiye’den de alışık olduğumuz bir durum, ama ortalıkta silahlı bu kadar fazla asker-polis görmek sizi ürkütmesin, 
 • En önemli konu, hırsızlık, gasp, kap kaç gibi istenmeyen durumlardan korunmak. Korunması gereken en önemli şey pasaport…
YUKARI