MALTA VE SİCİLYA TURU


Efsane Adalarda, Tüm Turlar ve 2 Akşam Yemeği Dahil

UNESCO Dünya Mirası Listesi'ndeki 6 yer: 
Arap Norman Palermo, Agrigento Antik Kenti, Villa Romana del Casale, “Eureka“ sözüyle tarihe geçen matematikçi Arşimet’in vatanı Siracusa, Etna Yanardağı. Barok kasabası Noto...

Etna’ ya karşı konumlanmış inanılmaz güzellikte Sicilya’nın incisi Taormina, Bellini ‘nin memleketi Katanya…Baba, Leopar, Cinema Paradiso, Malena, Derinlik Sarhoşluğu, filmlerinin mekanlarının yer aldığı ada...Vatikan'ın desteğini kazanmak için kilise yaptırma yarışına giren Sicilya mafyasının ilginç öyküsü…

1.GÜN : İZMİR – İSTANBUL – MALTA

Saat 02.30’de Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar THY kontuarında buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından saat 03.55’da TK 2305 seferi ile İstanbul’a hareket.  05.05’te İstanbul Atatürk Havalimanı’na varış ve saat 08.20’da TK 1369 sefer sayılı uçuşu ile Şövalyeler Adası Malta Uluslararası Havalimanı’na 09.50’da varış. Pasaport işlemleri ve bagajların alımından sonra alanda bekleyen özel aracımızla Valetta ve Üç Şehir turuna çıkıyoruz. Şehir 1566-1572 yılları arasında Büyük Osmanlı Kuşatmasından hemen sonra inşa edilmiş olup büyüleyici bir mimariye sahiptir. Şehre, Büyük Kuşatma sırasında adayı başarı ile savunan Grand Master (Büyük Üstat) Jean Parisot De La Vallette’in adı verilmiştir. Şehrin sokak ve caddeleri birbirini paralel ve dik kesen “grid” tipinde yapıldığından Valletta' da her an esen rüzgar, en sıcak havada bile esinti ve ferahlık sağlamaktadır. 17. yüzyılda şövalyeler tarafından gezinti ve eğlence yeri olarak yaptırılmış Barrakka Bahçeleri, şövalyelerin merkez kilisesi St John’s Co-Cathedral ve şövalyelerin başı, büyük üstat Grand Master’in Sarayı şehir turunda göreceğimiz yerler arasında… Daha sonra, Üç Şehirler adı verilen diğer bir tarihi bölgeye hareket ediyoruz. Cospicua’yı geçerek Vittoriosa’ya varıyor ve burada, tarihi yapılar ve kiliselerin gölgelediği dar sokaklardan yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Otelimize yerleşme. Serbest zaman.  Akşam yemeği ve geceleme.

2.GÜN : MALTA – MDINA – MARSAXLOKK

Sabah kahvaltısının ardından tam gün serbest zaman. Bugün; konuklarımız Valetta’da gönüllerince bir güm geçirebilir. Eskı kent sokaklarında gönlünüzce dolaşabilir, alışveriş yapabilir veya müzeleri gezebilirsiniz.Yarım günlük Mdina – Marsaxlokk  turumuzda Malta adasının iç bölgelerini yakından tanıyacağımız turumuzda ilk önce antik bir şehir olan ve “sessiz şehir” olarak da bilinen Mdina’ya uğruyor, buranın dar sokaklarından geçerek adanın büyük bir bölümünü tepeden görebileceğimiz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Malta’nın en büyük balıkçı köyü olan Marsaxlokk’a hareket ediyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda rengarenk boyanmış “luzzu” adı verilen balıkçı sandalları manzarası eşliğinde öğle yemeği alabilirsiniz.Otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

3.GÜN : MALTA – POZZALO – MODİC – RAGUSA – VİLLA ROMANA DEL CASALE – AGRİGENTO

Çok erken saatte otelimizde kahvaltı  yapıp, Otelden ayrılıyor ve  ve feribota bineceğimiz limana transfer oluyoruz 05.00 da Limandan hareket edeceğiz.  Yaklaşık 2 saat sürecek  gemi yolculuğu sonrası  07.00 de Pozzallo Limanına varış. Özel aracımızla buluşma birbirinden güzel üç barok kent gezmeye hazır mısnız ?  Ragusa, Modica ve Noto. Ragusa ilinde Ragusa, Modica ve Scicli şehirleri geç barok mimarı stilinin en iyi örneklerini ihtiva ettikleri için Unesco Dünya Mirasları, İtalya listesine alınmışlardır. Bu şehirlerdeki en önemli yapılar; San Giovanni Katedrali, San Giorgio Kilisesi girişi, Modica’da: San Giorgio Katedral, San Pietro Katedrali; Scicli’de ise ; San Bartolomeo Kilisesi ve Palazzo Beneventano’dır. Ragusa’da Barok mimarisinin güzel örneklerinin yer aldığı şehri ve köprüleri gezdikten sonra Pıazza Armerina’ya geliyoruz. UNESCO Dünya mirası listesindeki mozaikleri ile ünlü Roma Villasını gezeceğiz.  IV yy.da Gela Nehri’nin kıyısında inşa edilmiş olan bu muhteşem Roma Villası, bir yangının ardından asırlar boyu saklı kalmıştır... Bu muhteşem şehri gördükten sonra, Filozof Empedokles’in doğum yeri ve UNESCO Dünya Mirası listesindeki Agrigento’ya hareket ediyoruz. Agrigento’da günümüze kadar kendini korumayı başarmış Dor tarzı tapınakları yakından inceleyecek ve gezeceğiz.  Arkeoloji Müzesini gezip,  Otelimize yerleşeceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme.

4.GÜN  :  AGRİGENTO – MONREALE – PALERMO

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyor ve Monreale’ye hareket ediyoruz. Bugünkü yolculuğumuz yaklaşık  3,5 saat sürecektir. Norman / Arap mimarisinin en güzel örneklerinden biri olan ve Unesco Dünya Mirası listesinde yer alan  Capella Palatina’yı geziyoruz. İkiz Kulesli olan katedral, Norman kralı 2.William tarafından yaptırılmıştır. Yapımı 10 yıl sürmüş olan Katedralin mozaikleri Sicilya’lı ve Bizanslı sanatçılar tarafından yapılmıştır. Yaklaşık 6300 m’2lik mozaikler İs’dan sonraki yaşamı anlatır. Palermo’ya doğru yolumuza devam edeceğiz. Sicilya Adasının Başkenti olan Palermo’ya varışımızı takiben şehir turumuzu yapıyoruz. John Kilisesi, Normanni Sarayı ve içinde yer alan Bizans, Norman, Arap ve Sicilya gibi birbirine zıt kültürlerin karışımı olan, Dünyanın en iyi mozaikleri ile İncil’den sahnelerin resmedildiği Palatini Kilisesi, Palermo’nun eski şehir merkezi Quattro Canti ve Pretoria Meydanı, Pretoria Çeşmesi, San Giovanni Kilisesi, Büyük Tiyatro Binası ve Palermo Parkı gezeceğimiz yerlerden bazıları. Gezimiz sonrasında otelimize yerleşme, Geceleme otelimizde.

5.GÜN :  PALERMO – CEFALU - (ETNA DAĞI MİLLİ PARKI ) / TAORMINA CATANIA

Kahvaltı – Palermo’dan ayrılıyor ve yaklaşık bir buçuk saatlik bir yolculuğun ardından adanın kuzey doğu kıyısındaki Cefalu kasabasını gezeceğiz. Cefalu’da geçmişi 900 yıl öncesine dayanan Sicilya Romanesk tarzda inşa edilmiş katedrali ziyaret ettikten sonra bu güzel kasabanın merkezinde zaman geçireceğiz. Etna Dağı Milli Parkı’nı da ziyaret edeceğiz. Etna; Avrupa kıtasındaki en yüksek yanardağdır. Şu anki yüksekliği 3.326 m olmakla beraber, zirvedeki püskürmelerle bu yükseklik zaman zaman değişmektedir. Özel aracımızla 1800 mt. kadar çıkacağız. Arzu eden misafirlerimiz, teleferiğin çalışması durumunda zirveye kadar çıkabilirler. Etna turumuzu yaptıktan sonra, Etna Yanardağı’nın eteklerinden ilerleyerek Sicilya’nın önemli tatil kasabalarından olan Taormina’ya gidiyoruz. Kıyaslanamaz güzellikteki, manzarasına doyamayacağınız Tauro Dağı’nın eteğinde bulunan; sokak ve caddeleriyle, hediyelik eşya satan dükkanlarıyla çok beğeneceğiniz bu şirin kenti gezeceğiz. Yunan – Roma stilindeki tiyatroyu göreceğiz. Teormina’da vereceğimiz serbest zamanın ardından  Bu turumuzun sonunda Catania’ya dönüş. Otelimize yerleşme. Geceleme otelimizde.

6.GÜN :  CATANIA – SIRACUS –NOTO – CATANIA

Kahvaltı sonrası Sicilya’nın en güzel kentlerinden biri olan Siracusa’ya doğru yola alıyoruz. Yaklaşık bir saatlik yolculukla  son derece güzel, tarihi bir sahil kenti olan Siracusa 735 yılında Korint’ten gelen kolonistler tarafından kurulmuştur.  Eski dönemlerde Atina’dan sonra en önemli 3.kent olan Siracusa, eski Yunan medeniyetinin en önemli şehirlerindendir. Arşimet’in memleketi  olan  Siracusa aynı zamanda 2005 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Arşimed’in Kalesi olarak tanınır. Bir zamanlar Çicero’nun “en görkemli ve en güzel Yunan şehri” olarak tanımladığı ünlü matemetikçi Arşimed’in  banyoda suyun kaldırma kuvvetini kanıtlayarak sevinçle sokağa fırladığı adanın doğu kıyısında yer alan Siracusa, küçük bir liman kenti olmasına rağmen Sicilya’nın tüm sanatsal zenginliğini yansıtır.Turizmin geliştiği ancak geçim kaynaklarının balıkçılıkla öne çıktığı bir kent. Kente vardığınızda çalışan balıkçıları görebileceğiniz gibi midye ve istiridyelerle dolu ağların çekilişine de tanık olabilirsiniz. Sicilya’nın en otantik kenti olan Siracusa, antik Yunan dünyasının tüm zenginliklerini sergiliyor. Eski kiliseleri, daracık sokakları ve küçük şirin limanıyla Siracusa’yı gezmek unutulmaz anılarınızdan olacak. Barok stilin uyumu ve birliği adına dünyada benzersiz bir mimari ve panoramaya sahip Noto’ya geçiyoruz. Noto kentini dümdüz eden 1693 depreminden sonra, geç barok tarzda öylesine güzel bir kent kurulmuş ki, insan inanamıyor. Bu nedenle Noto 2002’de UNESCO Dünya Mirası listesinde haklı yerini almış. Victorio Emanuele Caddesi, Caddenin tam ortasındaki Belediye Meydanı, meydanı süsleyen Ducezio Sarayı… Onun karşısındaki diğer görkemli yapı San Nicolo Katedrali….  göze çarpan mimari üslup olan barok mimarisi, bu şehrin yapılarında doruğa çıkar.  Dünyada bu kadar çok barok yapının bir arada, uyum içinde yer aldığı kent sayısı çok az olmalı. Noto’dan ayrılıp, Catania’ya geri dönüyoruz. Geceleme otelde.

7.GÜN : CATANİA – İSTANBUL – İZMİR

Kahvaltı – Siyah şehir olarak da bilinen ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan anıtların da görüleceği Catania şehir turumuza yapacağız. Bu turda tarihi Duomo Meydanı, şehrin sembolü olan Filli Çeşme’yi,  Duomo Kathedrali’ni, Via Grociferi Caddesi ve burada yer alan 18. yüzyıl Barok eserlerinden bazılarını, San Giuliano Kilisesi ile Avrupa’nın en büyük manastırı olan Benedictine Manastırı’nı, Sant Agata Kadetrali’ni, Yerel Halk Pazarı, Ünlü müzisyen Bellini’ye adanan Opera Binası ve Bellini Müzesi gezilecektir.  Serbest zaman. Saat 19.00 da TK 1396  sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. 22.15 de varış ve TK 2354 sefer sayılı uçak ile saat 01.45 de  İzmir’ hareket. Saat 02.25’te (22.05.2016 Pazar) İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na varış ve gezimizin sonu.

 

 

Bu Turun Tarihleri

04 / 10 Nisan 2020,6 Gece,7 Gün 

26 Ekim / 01 Kasım  2020, 6 Gece 7 Gün

Ücret Bilgileri

İki kişilik odada kişi başı                       :   1290 €uro                    1315 €                         230 € x 6 Taksit 

Tek kişilik odada konaklama farkı        :   200 €uro                      1520 €                         265 € x 6 Taksit

ÜCRETE DAHİL HİZMETLER:

*İzmir – İstanbul – Valetta /  Catania - İstanbul – İzmir arası Türk Hava Havayolları ekonomi sınıfı uçak bileti.

*Tüm havaalanı ve liman vergileri

*Valetta’da 2 gece, Catania’da 2 gece; Agrigento’da 1 gece,  Palermo’da 1 gece oda kahvaltı konaklama

*Havaalanı-otel-havaalanı transferleri.

*Otel / Liman transferi,

*Malta / Pozallo arası feribotla ulaşım.

*Programda belirtilen tüm şehirler arası transferler,

*Valette ve Üç şehirler turu,

*Modic, Ragosa turu

*Selinunte turu,

*Mdina – Marsaxlokk turu

* Siracusa ve Noto turu,

* Catania Şehir Turu

* Etna Dağı Milli Parkı ve Taormina Turları ,

* Piazza Armerine ve Agrigento Turu ,

* Monreale turu,

* Cefalu ve Palermo turu

*2 Akşam yemeği ( Malta ve  Agrigento’da alınacaktır)

*Şehirlerde ve ören yerlerinde alınacak yerel rehberlik hizmetleri

*Şehir vergileri,

*Profesyonel Pastoral Tour Rehberlik hizmeti,

*Zorunlu seyahat sigortası.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

*Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar, yemeklerde alınan hertürlü içecek.

*Vize ücreti ( 130 € )    *** Yeşil Pasaporta vize yoktur***

*Yurt dışı çıkış harcı  ( 15.00 TL )

*Program dışında düzenlenecek olan ekstra turlar

*Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

Önemli Notlar

Genel:

 • Tur rezervasyonu sırasında lütfen satış yetkilisine pasaportunuzda yazılı olduğu şekli ile isminizi tam olarak bildiriniz.  
 • Turumuz 16 katılımcı ile kesin kalkışlıdır(Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar)
 • Pastoral Tour fors majör veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana ve ara havayollarını değiştirebilir.

Vize:

 • İtalya Umuma Mahsus Türk Pasaportlarına vize uygulamakta olup, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise vizeden muaftır.
 • Gerekli evrakların satış yetkilisine teslim edilmesi halinde Pastoral Tour vize alımı için yardımcı olacaktır.

Sigorta: 

 • Gezi fiyatına, yasalarla zorunlu kılınan Zorunlu Tur Paket Sigortası dâhildir. 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartlar doğrultusunda Acente ve Havayolu iflası halinde kullanılmaktadır.
 • Gezi fiyatına İptal Teminatını da kapsayan Seyahat Sağlık sigortası dâhil değildir. Dileyen misafirlerimiz, mücbir sebeplerden dolayı gezinin iptal edilmesi durumunda toplam gezi bedelinin %80’ine kadar iade almayı mümkün kılan sigortadır. Sigorta; iptal teminatı dâhil olmak üzere tıbbi tedavi teminatları, bagaj kaybı v.b. teminatları da içermektedir. 
 • Teminat kapsamına giren sebepler: Sigortalanmış gezi için rezervasyon yaptırıldığı sırada öngörülemeyen, ancak hemen sonrasında gerçekleşen sigortalının ya da yakınlarının ölüm, ciddi yaralanma, beklenmedik ciddi hastalık; poliçenin tanzim tarihinden sonra öğrenilen ve ilk 8 hafta içinde olan gebelik nedeniyle veya diş hariç bir protezin kırılması; sigortalının evinde ya da iş yerinde yangın, patlama, fırtına, yıldırım düşmesi, toprak kayması olaylarının meydana gelmesi, bir üçüncü kişinin suç oluşturan eylemi neticesinde meydana gelecek mala yönelik zarar, ticari nedenlerle işveren tarafından beklenmedik şekilde işten çıkarılma sonucunda işsiz kalma, rezervasyon yaptırıldığı tarihte söz konusu kişinin işsiz olarak kayıtlı olması kaydıyla işe girme durumu, seyahate çıkılacak tarihe isabet eden bir sefer görev emri veya tanık /bilirkişi atanma daveti alınması neticesinde rezervasyonun iptal ettirilmesi durumunda poliçede belirtilen sigorta limitleri dâhilinde ve Seyahat İptal teminatı süresi içinde güvence verir.
 • İptal Teminatını da kapsayan Seyahat ve Sağlık Sigortası gezi kaydı esnasında alınmalıdır. Sonrasında alınan sigortalar da iptal teminatı hariç kalan teminatlar geçerli olacaktır.

Ulaşım:

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Türk Havayolları’nın açıklamış olduğu saatlerdir. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentemiz sorumlu tutulamaz.

Konaklama:

 • Check-in saati 14.00, check-out ise 11.00 ‘dir.
 • Otellerde 3 kişilik odaların standardı, iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genellikle aynıdır. Dolayısıyla 3 yetişkin veya 2 yetişkin + 1 çocuğun (ek yataklı) aynı odada kalması bazı otellerde konforunuzu etkileyebilir.
YUKARI