MARDİN - ŞANLIURFA - GAZİANTEP

1. GÜN : İZMİR – MARDİN

Sabah saat 08.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 09.50'de Mardin’e uçuş. Saat 11.45 de Mardin’e varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak öğle yemeği sonrasında açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını görüyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi görüyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Sabancı Müzesi'ni gezdikten sonra yönümüzü Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir Terası'ndan Mardin’le ilgili genel bilgi alıyoruz ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı resimliyoruz. 4* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeğimiz Leyli Gecesi eşliğinde alınacaktır. Konaklama otelimizde.

2. GÜN : MARDİN – DARA ANTİK KENTİ - ŞANLIURFA

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez partiliğini yapan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin 'Efes'i olarak bilinen, Doğu Roma İmparatorluğu'nun, sınırını Sasanilere karşı korumak amacıyla yapılan  ve her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Dara antik kentinde kilise, saray, mağara evleri, mezarları,  surları, sarnıçları ve yerin altında bulunan halk arasında zindan olarak tabir edilen tekno kentle büyüleneceksiniz. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. Şanlıurfa şehir turunda ise aynı bahçe içerisinde bulunan Şanlıurfa Arkeoloji Müzesi ve Haleplibahçe Mozaik Müzesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Ardından Hz. Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan yemekli sıra gecesine gidiyoruz. Sonrasında konaklama otelimizde.

3. GÜN : ŞANLIURFA – GÖBEKLİTEPE – BELKIS – HALFETİ – GAZİANTEP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası belirlenen saatte dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Halfeti’ye varmadan önce Fırat’ın kıyısında Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün yetiştiği tek yer" olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben 5* otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. GÜN : GAZİANTEP – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve tüm gün sürecek olan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk durağımız Gaziantep’in tarihi beşiği olan; Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Eski bir Ermeni konağında alınacak sabah kahvesi sonrasında Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Zeugma Mozaik Müzesinde; Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Gelen akşamla birlikte alınacak akşam yemeği sonrasında belirlenen saatte Gaziantep Havalimanı'na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolunun direkt uçuşu ile saat 22.25'te İzmir’e hareket. Saat 00.15'de ( 13.04.2020 ) İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

09-12 Nisan 2020, 3 Gece 4 Gün

08-11 Ekim 2020, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT

KREDİ KARTI

3 TAKSİT

KREDİ KARTI

6 TAKSİT

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1200 TL 420 TL x 3 Taksit 220 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1550 TL 540 TL x 3 Taksit 280 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ 950 TL 330 TL x 3 Taksit 170 TL x 6 Taksit
***02-05 YAŞ 650 TL 225 TL x 3 Taksit 120 TL x 6 Taksit

 

 

*** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • Mardin – Gaziantep arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 1 gece Mardin’de 4* Yay Grand Hotel de vb. konaklama
 • 1 gece Şanlıurfa’da 5* Nevali Hotel de vb. konaklama
 • 1 gece Gaziantep’te 5* Shimall Hotel de vb. konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 2 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir – Mardin Pegasus HY & Gaziantep – İzmir Sun Express uçak bileti 600,00- TL
 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da yemekli müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Konaklama vergisi ( 01.04.2020 tarihinde yürürlüğe girmiştir. )

Önemli Notlar

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 26 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun 15 kg. bagaj hakkı vardır. Ayrıca, kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
YUKARI