MARDİN - ŞANLIURFA - GÖBEKLİTEPE -GAZİANTEP TURU

16 Kasım 2019, Cumartesi: İZMİR – DİYARBAKIR – MİDYAT – MARDİN

Sabah saat 05.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç Hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 06.40'da Diyarbakır’a hareket. Saat 08.40'da Diyarbakır’a varış. Bizi bekleyen özel aracımıza transfer oluyoruz. Alınacak sabah kahvaltısı (ekstra) sonrasında “Dak ( ben ) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Burada birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evi'ni dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani – Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeye kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak, ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Mardin merkeze geliyoruz. Sonrasında açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesi'ni gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesi'ni geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesi'ne gidiyoruz. Seyir Terası'ndan Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

17 Kasım 2019, Pazar : MARDİN – ŞANLIURFA / GÖBEKLİTEPE – HARRAN

Kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak yönümüzü Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez partiliğini yapan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Eski çağlardan beri doğu ile batının buluşma noktalarının en hareketlisi ve en önemlisi olmuş olan Şanlıurfa’ya hareket. Dünya tarihinin yeniden yazılmasına sebep olan, 11.500 yıl önce yapılmış ve yapıldıktan 2000 sene sonra üstü esrarengiz bir şekilde kapatılmış olan dünyanın ilk tapınağı Göbeklitepe gezimizi yapacağız. İlk heykel atölyesinin bulunduğu Göbeklitepe, aynı zamanda nohut, mercimek, buğdayın dünyada ilk ekildiği topraklar ve tarım tarihinin başladığı yer olarak bilinmektedir. Günümüzde, dünyanın önde gelen turizm merkezleri arasında birinci sırada yer alacağı kuşkusuzdur. Son ziyaretimiz,  ismi “yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran. Dünyanın ilk üniversite kalıntıları, Antik Harran Kenti, Torillolar (kule evler) Rasathane Kulesi gezilecek yerler arasında bulunmaktadır. Şehir merkezine geçiş. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği sonrasında arzu eden konuklarımızla Şanlıurfa kültürünün bir parçası olan Sıra Gecesi'ne (ekstra) gidiyoruz. Sonrasında geceleme otelimizde.

18 Kasım 2019, Pazartesi : ŞANLIURFA – HALFETİ – GAZİANTEP

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Şanlıurfa şehir turunda; Hz.Eyüp’ün çile çektiği mağara, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara ve ateşe atıldığı Balıklı göl (Ayn-ı Zeliha), Halil–ül Rahman Camii, Yusuf Paşa Camii, Fırfırlı Camii görülecek yerler arasında bulunmaktadır. Verilecek serbest zamanda Gümrük Han’ın etrafında  konumlanmış olan çarşılarında (Sipahi, Kazaz, Kürkçü, Eskici Pazarı vb.) alışveriş yapma imkanı bulacaksınız. Çarşılarda yemeni, peştamal, şalvar ve bakır el işlemelerinin en güzel örneklerini bulabilirsiniz. Belirlenen saatte Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Anadolu'nun destan nehri Fırat rehberliğinde "dünyada siyah gülün" yetiştiği tek yer olan muhteşem Halfeti'ye varıyoruz. Fırat Nehri üzerinde tekne turu yapıyoruz, bu yolculuk esnasında Rum Kale'yi hayranlıkla fotoğraflıyoruz. Sular altında kalan Savaşan Köyü ve Değirmendere bölgesindeki gezilerimizi tamamlıyor ve Gaziantep’e doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Antep’e varmadan önce Fırat’ın kıyısında Nizip ilçesinin 10 km. doğusunda, tepeler üzerine kurulmuş Belkıs / Zeugma Antik Kenti’nde dünyaca ünlü mozaiklerin çıkışını yerinde görüyoruz. Şehir merkezine varışımızı takiben otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

19 Kasım 2019, Salı : GAZİANTEP – İZMİR

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası çıkış işlemlerimizi yapıyor ve tüm gün sürecek olan Gaziantep turumuza başlıyoruz. İlk olarak Zeugma Mozaik Müzesi'nde; Zeugma Antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği ve her biri bir başyapıt olan eserleri, mitolojik öyküleriyle dinleyecek ve göreceksiniz. Gaziantep Arkeoloji Müzesi, Kent Müzesi ve Beyazhan Müzesi'ni geziyoruz. Eski bir Antep evi içindeki Medusa Cam Müzesi’ndeki yüzyıllık eserleri ve yeni ustaların el emeği göz nuru eserlerini görecek ve alışveriş yapacaksınız. Alınacak öğle yemeği sonrasında Gaziantep’in eski kent dokusunu görmek için yeni düzenlenmiş haliyle Antep Kalesi'ni ve çevresindeki tarihi çarşıları ve Almacı pazarını (Bakırcılar çarşısı) geziyoruz. Çarşıda, Tahmis kahvesi içecek, Tütün Hanı'nda alışveriş yapabileceksiniz. Emine Göğüş Mutfak Müzesi ziyaretimizin ardından bugünkü son durağımız ise Gaziantep’in tarihi beşiği olan Bey Mahallesi olacak. Dar sokaklarıyla, çıkmazları, kesme taştan yapılmış cumbalı evleriyle, tipik bir Osmanlı mahallesinin güzelliğini gözler önüne seriyor. Alınacak akşam yemeği sonrasında belirlenen saatte Gaziantep Havalimanı'na hareket. Bilet işlemleri sonrasında Sun Express Havayolunun direkt uçuşu ile saat 23.25'de İzmir’e hareket. Saat 01.20'de ( +1 )  İzmir’e varış ve turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

16-19 Kasım 2019, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1400 TL 255 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 1650 TL 300 TL x 6 Taksit
***06-12 YAŞ 1150 TL 210 TL x 6 Taksit

 

*** Çocuk indirimi iki yetişkinin yanındaki konaklamada geçerlidir.

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 • İzmir – Diyarbakır & Gaziantep – İzmir Sun Express uçak bileti
 • Şanlıurfa – Gaziantep arası tüm ulaşım hizmetleri
 • Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 • 1 gece Mardin’de 4* Hotelde konaklama
 • 1 gece Şanlıurfa’da 4* Hotelde konaklama
 • 1 gece Gaziantep’te 5* Hotelde konaklama
 • Otellerde alınacak sabah kahvaltıları ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab Seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Tüm öğle yemekleri
 • Son gün alınacak akşam yemeği
 • Yemeklerde alınan alkollü / alkolsüz içecekler
 • Urfa’da müzikli sıra gecesi
 • Halfeti tekne turu
 • Otellerde yapılan tüm ekstra harcamalar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Önemli Notlar

 • Uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Grup uçak biletleri 24 kişi olarak alınmıştır. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Tur elde olmayan zorunlu nedenlerle Acente tarafından iptal edilirse ücretler kesintisiz iade edilir.
YUKARI