NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

MASALSI KENTLER

İSVİÇRE - ALMANYA - LİHTENŞTAYN PRENSLİĞİ

1.GÜN : İZMİR - FRANKFURT - HEILDERBERG - STRAZBURG - COLMAR

Adnan Menderes Havalimanı Dış hatlar terminalinde saat 05.10’da buluşma. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Sun Express Havayolları XQ 910 ile saat 07.10’da Almanya’nın Frankfurt kentine uçuyoruz. Saat 09.30 da Frankfurt’a varış. Özel aracımızla panoramik Frankfurt turumuzu yapıyor ve 1386'de kurulmuş Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu Heidelberg’e hareket ediyoruz. Heidelberg’de neler göreceğiz. Altstadt ve Neuenheim, Almanya’nın en eski üniversitesi, sarayı (Heidelberger Schloss), köprüsü, Bismarck Meydanı, Sume çeşmesi, eski üniversite, yeni üniversite, tarihi üniversite kütüphanesi, yemekhane, tarihi üniversite hapishanesi, Arslan Çeşmesi yer alacaktır. Strazburg’a hareket. Fransız & Alman ortak kültür ve mimari özelliklerini taşıyan, Ren şarap yolu üzerindeki Strazburg kentinde yapacağımız turumuz esnasında; Küçük Fransa, Katedral Meydanı, Notre Dame Katedrali, Kammerz evi göreceğimiz yerler arasındadır. Panaromik şehir turumuzun ardından gideceğimiz Colmar’da; Eski Gümrük Binası, Pfister evi ve Ren nehri etrafındaki rengarenk evler ile şehrin en ünlü bölgesi Petite Venise (Küçük Venedik) görülecek yerler arasındadır. Tur bitimi  otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve geceleme.

2.GÜN : COLMAR - BERN - LOZAN - CENEVRE

Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde bulunan ortaçağ şehri Bern’e hareket ediyoruz. Burada yapacağımız şehir turumuz sonrası Fredy Mercury ve Montrö antlaşmasının imzalandığı “Fairmont Hotel’de gezilip görülecektir. Sonrasında ise .Dünya Savaşı sırasında barış anlaşmalarının yapıldığı ve ülkemiz içinde önemi büyük olan Lozan şehrine hareket ediyoruz. Lozan’ı keşfettikten sonra bir zamanlar Birleşmiş Milletler’e ev sahipliği yapmış olan Cenevre şehrine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yapacağımız şehir turumuzda Leman Gölü , Mont Blanc Köprüsü , Brunswick Anıtı , Avenue De France , Katedral , Jean Jacques Rousseu Adası , Birleşmiş Milletler Binası göreceğimiz önemli yerlerden bazıları olacak. Turumuzun bitiminde buradaki otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.

3.GÜN: CENEVRE - MONTRÖ - GRUYERS - LUZERN (Mont Pilatus) -  ZÜRİH

Sabah kahvaltısının ardından ülkenin en şirin kentlerinden biri olan Montro’ya hareket ediyor ve adeta İsviçre’nin simgesi haline gelmiş olan Chillon Kalesi’ni ziyaret ediyoruz.(dışarıdan görülecektir ) Vaud Rivierası’nın merkezindeki  Montrö’de yapacağımız turdan sonra   Montrö’de trenimize biniyor ve muhteşem manzaralar eşliğinde Gravyer peynirlerinin merkezi Gruyères hareket ediyoruz. Bu Ortaçağ yerleşiminde, kendinizi adeta bir kartpostalın içinde hissedeceksiniz. Peynir alışverişimiz de yaptıktan sonra kentten ayrılıyoruz.  İnterlaken’e hareket.  Mount Pilatus gezimize başlamak üzere önce Luzern iskelesine gidiyoruz. Bizi burada karşılayacak olan tekne, Vierwaldstätter Gölü’nün en güzel manzaraları eşliğinde Alpnachstad’a götürecek. Yaklaşık bir saat süren göl yolculuğunda, İsviçre’nin farklı güzelliklerine tanık olacaksınız. Alpnachstad’a varışımızla, Alp Dağları’na özgü ve dünyanın en dik tırmanışını gerçekleştiren dişli tren ile  arzu edenler Pilatus Dağı’nın zirvesine tırmanışa geçecek. 2.128 metre yüksekteki bu tepedeki manzarayı ömür boyu unutamayacaksınız. Buradaki cafelerde dinlenirken, ayaklarımızın altındaki göller ve dağlar bize eşlik edecek. İnişimiz ise, yine unutulmaz görüntülerle, teleferik ile olacak. Zurih’teki otelimize yerleşme ve geceleme

4.GÜN : ZÜRİH - REN ŞELALELERİ (Schaffhausen Şelaleleri) - KONSTANZ GÖLÜ - ST GALLEN

Kahvaltı – Bu gün günümüzün önemli kısmını Zürih’e ayırıyoruz. Önce şehir turumuzu yapacağız. Zürih’te gezilecek yerler listesinde şehrin tarihi ve coğrafi dokusunu simgeleyen pek çok turistik değer bulunuyor. Tarihi bir merkez özelliğine sahip olan bölge Türkçe’de “Ihlamur Ağacı Bahçesi” anlamı taşıyor. Bölgeye, özellikle de merkezi konumda bulunan ve eşsiz şehir manzarası sunan Lindenhof Tepesi, cezbedici bir görünüm kazandırır. Alman Kralı Lois tarafından M.S 853 yılında inşa edilen Fraumünster Kilisesi, Roma mimarisinin en güzel örneğini yansıtır. İsviçre’nin en önemli görkemli yapıtlarından olan kilisenin üzerine eklenilen vitraylar, şehri otantik bir atmosfer içerisine dahil eder. İkiz kuleleriyle dikkati çeken Protestan Kilisesi Grossmünster, “Büyük Falkenstrasse bölgesinin ve şehrin sanatsal yapısına ışık tutan Zürih Opera Binası, mimarisi ve kendine özgü akustiği sayesinde turistlerin üzerinde büyük bir etki yapar. Şehrin Grossmünsterplatz caddesine geldiğinizde Tasarımında Romaneks tarzı bir bakış açısının benimsendiği  kiliseyi görmek ve fotoğraflamak imkanınız olacak.  Tur bitiminde serbest zaman, İsviçre’nin doğal güzelliklerini keşfetmeye devam ediyoruz. Ren Nehri’ni takip ederek Rönesans mimarisiyle bezeli küçük bir kasaba olan Schaffhausen’e varıyoruz. Kentte yapacağımız kısa bir tanıtıcı turun ardından -Avrupa’daki en büyük şelale olan Schaffhausen Şelaleleri’ni ziyaret edeceğiz. Almanya sınırında, Konstanz Gölü kıyısındaki küçük bir üniversite kenti olan Konstanz  yürüyerek gezilecektir. Gezimiz sonrası St Gallen’deki otelimize yerleşme.  Geceleme

5.GÜN : LİHTENŞTAYN PRENSLİĞİ - VADUZ - FÜSSEN - SCHWANGOU  (Neuschwanstein Şatosu)

Kahvaltı, St Gallen’den ayrılıyoruz. Lihtenştayn Prens’liğinin başkenti Liechtenstein’da ülkenin şirin başkenti Vaduz’u göreceğiz. Vaduz’da göreceğimiz yerler arasında Liechtenstein prensinin yaşadığı şato (dışarıdan) dünyaca meşhur alışveriş caddesi ve Liechtenstein katedrali bulunmaktadır. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schwangou kasabası ve Neuschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Wieskirche, Rococo tarzında yapılmış klise, Lechfall şehrin içinden geçen nehrin üzerindeki şelale de turumuz sırasında görülecektir. Füssen’e varış ve şehir turu, Füssen’de yapacağımız şehir turumuzda Şehir merkezi, Belediye Binası ve dar sokakları görecek ve gezeceğiz.  Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

6.GÜN :  MÜNİH - İZMİR

Kahvaltı otelimizden ayrılıyoruz, Romantik Yolu oluşturan birçok köy ve kasabadan geçip Varışta panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Rehberinizin belirleyeceği saatte Münih Havalimanına transfer oluyoruz. Saat 14.20 uçağı ile Sun Express havayolları  XQ977 sefer ile saat 18.00  İzmir’e varış ve  turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle… 

Bu Turun Tarihleri

12 - 17 Kasım  2022, 5 Gece - 6 Gün

 

 

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

•          İzmir / Frankfurt – Münih / İzmir arası Sun Express Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri

•          Colmar’da1 gece oda + kahvaltı konaklama

•          Cenevre’de1 gece oda + kahvaltı konaklama

•          Zürih’te1 gece oda+ kahvaltı konaklama

•          Füssen’de 1  gece oda + kahvaltı konaklama

•         St.Gallen’de  1 gece oda + kahvaltı olmak üzere 3* otellerde konaklama

•         Toplam 5 sabah kahvaltısı

•          Havalimanı / otel / Havalimanı transferleri

•          Frankfurt, Heilderberg,Strazburg, Colmar, Bern, MOontrö, Lozan, Cenevre, Gruyers Luzern, Zürih, Schaffhausen Şelaleleri, Kontanz Gölü, St Gallen, Lihtenstayn Prensliği,  Vaduz,  Füssen, Schwangou, Neuschwanstein Şatosu, Landsberg Am Lech, Schwangou, Füssen, Münih şehir ve çevre turları

•          Tur boyunca tüm şehirlerarası transferler ve çevre turları

•          Zorunlu seyahat ve sağlık sigortası

•          Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

•          İsteğe bağlı olarak düzenlenecek turlar

•           Müze ören yeri giriş ücretleri

•          Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek

•          Yurt dışı çıkış harcı (150.00 TL )

•          Şahsi harcamalar

•          Schengen vize ücreti:  ( 150 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•          Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava yollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.

•          Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.

•          Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.

•          Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.

•          Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur.

•          Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir.

•          Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.

•          Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır.

•          Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.

•          Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.

•          Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir.

•          Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.

•          Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.

•          Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.

•          Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.

NOT: Acentemiz, ülkeye giriş koşullarında Covid-19 tedbirleri kapsamında meydana gelebilecek değişikliklerden sorumlu değildir. Ülkelerin, seyahat koşullarında herhangi bir değişiklik yapması durumunda konuklarımız bilgilendirilecektir.

 

YUKARI