NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

PRİENE - DOĞANBEY - KARİNA TURU

Sabah saat 07.30 Karşıyaka Yunuslar, saat 07.45 Alsancak Lozan Meydanı Atatürk Lisesi önü ve saat 08.00 Üçkuyular Opet benzinlik önünden konuklarımızın alınması ile turumuza başlıyoruz. Önce güzel bir kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kahvaltı sonrası rotamız; İyon’ların en önemli liman kenti Priene Antik Kenti ile başlayacak. Kentin en önemli yapıları arasında Demeter tapınağı, Athena tapınağı, tiyatro, agora, Zeus tapınağı, bouleuterion, yukarı gymnasion, aşağı gymnasion, Mısır tapınağı, Büyük İskender’in evi, Bizans klisesi, nekropol ve konut alanları sayılabilir. 5000 kişilik kapasiteye sahip tiyatro M.Ö. 350 yılında inşa edilmiştir.
Priene Antik Kent gezisini tamamladıktan sonra, öğle yemeğimiz için Ege'nin en bereketli topraklarına sahip Söke‘nin sulak alanlarında bulunan Karina'ya gidiyoruz. Burası harika doğal güzellikleri ile göz okşayan ve ruhu dinlendiren bir yer. Öğle yemeğimizi balık menüsü ile aldıktan sonra, Eski adı Rumca ‘’odalar’’ anlamına gelen Domatia köyü olan Eski Doğanbey Köyü’ne gidiyoruz. Burası aslında bir Rum köyü. Geçmişi M.Ö. 7. yüzyıla tarihlenen köy, 1924 yılındaki mübadeleye kadar Rum halkının yaşam alanıymış. Uzun bir süre yalnızlığın hüküm sürdüğü Eski Doğanbey sokakları, şimdilerde büyük şehirlerden keşfe gelen misafirlerine ev sahipliği yapıyor. Aralarında sanatçı ve siyasetçilerin de bulunduğu köy halkı, şehrin stresinden çok uzak bir yaşam sürmekte. Köy sokaklarında gezerken Rum mimarisinin karakteristik özelliklerini taşıyan usta taş işçiliğinin örneklerini göreceğiz. Doğanbey evleri, dükkânları, şapel dediğimiz yapı ve hastanesi ile Arnavut kaldırımı şeklinde döşenmiş dar taş sokakları gibi Türk mimarisinin güzel örneklerini köyde bir arada göreceğiz. 
İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Geri dönüş yolunda ise yine eski bir Rum köyü olan Mursallı’ya uğruyoruz. Köy meydanında ki dut ağacının altındaki kahvelerde soluklanıyoruz ve köyde ayakta kalmış birkaç Rum evini görüyoruz. Akşam saatlerinde İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

21 Eylül 2019, Cumartesi

Ücret Bilgileri

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

  • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
  • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
  • Otopark ücretleri.

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

  • Sabah kahvaltısı
  • Öğle yemeği
  • Müze, Ören yeri ve milli park giriş ücretleri

Önemli Notlar

  • Turlarımızda araç seçimi katılımcı sayısına göre belirlenmektedir.
  • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
  • Rezervasyon ücret ödenince kesinleşir.
  • Acentemiz zorunlu durumlarda tur programında değişiklik yapabilir. 

İPTAL KOŞULLARI: 
Tur sabahı yapılan iptallerde veya tura gelinmediğinde ücret iadesi yapılmaz.
Hava durumu, rehber rahatsızlanması vb. gibi özel ve olağanüstü nedenlerle acentemiz turu iptal etmek zorunda kalırsa ödenmiş ücretler kesintisiz olarak iade edilir.         

 

YUKARI