ROMANTİK YOL & BAVYERA BÖLGESİ TURU

SUN EXPRESS DİREKT SEFERİ İLE / TÜM TURLAR DAHİL

1.GÜN : İZMİR -  FRANKFURT – HEILDERBERG

Adnan Menderes Havalimanı Dış Hatlar terminalinde saat 05.10’da buluşma. Bagaj ve gümrük işlemleri sonrası Sun Express Havayolları XQ 910 ile saat 07.10’da Almanya’nın Frankfurt kentine uçuyoruz. Saat 09.30'da Frankfurt’a varış. Özel aracımızla  panoramik Frankfurt turumuza başlıyoruz.  Görülecek yerler arasında, beş katlı tarihi bir bina olan Goethe’nin evi, 850 yılında Domplatz’da inşa edilen Katedral, 600 yıllık belediye binası,  Römer bölgesi, küçük meydan ve çevresindeki geleneksel mimari örnekleri, 260 metre yüksekliğindeki kıtanın en yüksek dünyanın 3. yüksek kulesi olan Vommerzbank Kulesi, 256 metre yüksekliğindeki Fuar Kulesi yer alacaktır. Daha sonra 1386'de kurulmuş Almanya'nın en eski üniversitesinin bulunduğu  Heidelberg’e hareket ediyoruz. Heidelberg’de neler göreceğiz. Altstadt ve Neuenheim, Almanya’nın en eski üniversitesi, sarayı (Heidelberger Schloss), köprüsü, Bismarck Meydanı, Sume çeşmesi, eski üniversite, yeni üniversite, tarihi üniversite kütüphanesi, yemekhane, tarihi üniversite hapishanesi, Arslan Çeşmesi yer alacaktır. Otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve geceleme.

2.GÜN :  BAD WİMPFEN – BAD MERGENTHEİM - WÜRZBURG

Kahvaltı sonrası Würzburg’a doğru yola çıkıyoruz. Yol güzergahımızda Bad Wimpfen’de kahve molası veriyoruz. Arzu edenler burada ünlü kukla müzesini gezebilirler. İkinci durağımızda Bad Mergentheim’a varıyoruz. Panoramik gezimizde Marktplatz, Stadthaus, Deutschordensschloss görülecektir. Bu kent, 11. yy.da bazı din adamları ve Alman şövalyeleri tarafından kurulmuştur. Bu tarihi kasaba Avrupa’nın en zengin kaynak sularına sahiptir. Rotamızın en popüler noktalarından biri olup, Almanya’nın en iyi korunmuş ortaçağ kasabasıdır. Temiz havası ve çiçekli parklarından oldukça keyf alacaksınız...Öğle yemeği molamızı da bu kasabada vereceğiz. Sonraki durağımız Würzburg olacak. Kent, Bavyera eyaletinde, 1981 yılında UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası ilan edilmiş, Romantik Yol'un kuzeyindeki  ilk kasabasıdır. Würzburg’a varışımızla birlikte Würzburg şehir turumuzu yapacağız. Görülecek yerler arasında Rönesans ve Barok tarzın etkilerini göreceğimiz Kraliyet Sarayı, 1719’da inşa edilen Rokoko mimarisinin de etkisinin görüldüğü ve 1744 yılında yapılan bu saray; UNESCO Dünya mirası  listesinde yer alır. Marienberg Kalesi, Katedral, Eski Köprü, Marienkapelle Kilisesi, Belediye Binası gezeceğimiz yerler arasında olacak. Serbest zamanımızda ise Belediye Müzesi ve  Eski Eserler Müzesi’ni gezebilirsiniz. Otelimize yerleşme ve geceleme.

3.GÜN : WÜRZBURG -  ROTHENBURG

Kahvaltının ardından “Romantik Yol” olarak adlandırılan güzergahı kullanarak, vadiler ve ovalar arasında kurulu köy yollarında geçerek  Romantik yolun en güzel noktası olan Rothenburg Ob Der Tauber’e varıyoruz. Aslında bu kasabada ne şato ne de saray var; ama kasaba bir bütün olarak öyle iyi korunmuştur ki...İnsan kendini bu kasabanın Arnavut kaldırımlı sokaklarında yürürken zaman makinesinden yüzlerce yıl geriye gitmiş gibi hisseder. 31 Mart 1945 yılında bombalandığına ve şehrin yüzde kırkının zarar gördüğüne inanmak istemeyeceksiniz. Tarihi  13. yy. ve 14 yy.’dan günümüze kadar gelmiştir. Roma İmparatorluğu’nun en büyük 10 kentinden biri olan Rothenburg 1356 yılındaki depremde eski kalesini kaybetmiş ve bu kalenin kalıntıları ile halen ayakta olan surlar inşa edilmiştir. Bu surların arasına inşa edilmiş eski şehrin giriş kapılarının her biri de ayrı bir mimari değer olarak şehrin güzelliğine güzellik katar. Bu kapılardan da en görülmeye değer olanı Kale Bahçeleri’ne açılan Burgtor’dur. Noel Köyü olarak bilinen meydandaki yürüyüş yolunda alışveriş için serbest zaman.  Gezi sonrası otele transfer. Geceleme otelde.

4.GÜN :  AUGSBURG - DİNHELSBUHL -  AUGSBURG -  LANDSBERG AM LECH -  FÜSSEN

Kahvaltı - Augsburg’a hareket. Yol güzergahımızda Dinhelsbuhl’da kahve molamız olacak. Dinkelsbühl, kale duvarları ile çevrili olması özelliği ile günümüze dek uzanan tek orta çağ şehri. Şehrin dört girişinden biri olan Rothenburger Kapısı’ndan içeri girdiğiniz andan itibaren orta çağ dokusunu her yerde görebiliyorsunuz. Arnavut kaldırımlı sokaklar, bu bölgeye özgü olan geniş üçgen çatılı ve kahverengi pervazlı pencereleriyle Bavyera evleri, büyük yapılı kiliseler, kuleler ortaçağ dönemini  hissettirecek. Augsburg’a hareket ve varışımızla birlikte; Azize Anna Manastırı, Dom Azize Mary Katedrali, Aziz Ulrich ve Aziz Afra Kilisesi, Fugger’in konutları, Maximilian Müzesi’ni geziyoruz. Bu kentte babasının burada doğmuş olması nedeniyle Mozart’ın izlerine rastlıyoruz. Romantik Yol güzergahıüzerindenki diğer durağımız; Landsberg am Lech turumuzu gerçekleştirip, Romantik Yolu oluşturan birçok köy ve kasabadan geçip Füssen’e ulaşıyoruz. Füssen’de yapacağımız şehir turumuzda şehir merkezi, Belediye Binası ve dar sokakları görecek ve gezeceğiz. Şehir turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Odalarımıza yerleşme ve dinlenmek için serbest zaman. Geceleme otelimizde.

5.GÜN : FÜSSEN – “SCHWANGOU ” Neuschwanstein Şatosu” - MÜNİH

Kahvaltı. Dünyanın yeni 7 harikasından biri olan Schwangou kasabası ve Neuschwanstein Şatosu'na gidiyoruz. Romanesk stilde yapılan bu kale Kral Ludwing tarafından 1869 yılında yaptırılmıştır. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Wieskirche, Rococo tarzında yapılmış klise, Lechfall şehrin içinden geçen nehrin üzerindeki  şelale de turumuz sırasında  görülecektir. Münih’e hareket. Varışta panoramik Münih şehir turumuzu yapıyoruz. Profiller, Karl Platz, Fraunkirche, Türk Caddesi, Belediye Binası, Marien Platz görülecek yerler arasındadır. Münih’te hiç beklemediğiniz bir tarih kokusu sizleri büyüleyecek. Münih’in meşhur alış veriş marketlerinde alışveriş yapabilir, Münih’e özgü kafelerde vakit geçirebilir. Geceleme Münih’te otelimizde.

6.GÜN: MÜNİH – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman. Rehberimizin bildireceği saatte otel lobisinde buluşma ve Münih Havalimanı'na transfer. Sun Express havayolları ile saat 14.25'de İzmir’e hareket. 18.05'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu. Bir sonraki turumuzda görüşmek dileğiyle…  

Bu Turun Tarihleri

23 / 27 Mayıs  2020, 4 Gece 5 Gün  1090 €

27 Haziran / 02 Temmuz 2020 5 Gece 6 Gün  1190 €

31 Temmuz / 05 Ağustos 2020 5 Gece, 6 Gün  1190 €

24 / 26 Ekim 2020 5 Gece, 6 Gün  1190 €

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1090€ 190€ X 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODADA KONAKLAMA FARKI   380€ 260€ X 6 Taksit

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Frankfurt – Münih / İzmir  arası Sun Express  Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti ve  havalimanı vergileri
 • Heilderberg’de  1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Rothenburg’da 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Wurzburg’da 1 gece oda+ kahvaltı  konaklama
 • Füssen’de 1  gece oda + kahvaltı konaklama
 • Münih’de 1 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Toplam 4 Akşam yemeği
 • Toplam 5 sabah kahvaltısı
 • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
 • Frankfurt, Heilderberg, Würzburg, Dinkelsbühl, Bad Mergenheim , Rothenburg, Augsburg, Landsberg Am Lech, Schwangou, Füssen, Münih   şehir ve çevre turları  turları,
 • “Neuschwanstein Şatosu” turu 
 • Tur boyunca tüm şehirler arası  transferler ve çevre turları,
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri 

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İsteğe bağlı olarak düzenlenecek turlar 
 • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 • Yurtdışı çıkış harcı (50.00TL)
 • Şahsi harcamalar
 • Schengen vize ücreti:  ( 130 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Hava yollarından  alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için en az 15 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz. 
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur. 
 • Bu seyahate iştirak edecek her yolcunun pasaport   süresinin seyahat başlangıç itibarı ile en az 6 ay olması gerekmektedir. 
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir. 
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır. 
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz. 
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın insiyatifinde değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
YUKARI