ŞÖVALYELER ADASI MALTA

YILBAŞINDA

**EKSTRA TUR YOK**

29 Aralık 2019 : İZMİR / İSTANBUL / MALTA ( Valetta - Liman Cruise – 3 Şehir)

İzmir Adnan Menderes Hava Limanı İç Hatlar terminalinde Saat 02.30’de buluşma. Bagaj, bilet ve pasaport işlemlerinin ardından saat 04.30 de TK 2305 seferi ile İstanbul’a hareket ve 05.45’de varış ve saat 08.00 de    TK 1369 sefer sayılı uçuşu ile  saat 08.35 Şövalyeler Adası Malta Uluslararası Havalimanı’na varış. Pasaport işlemleri ve bagajların alımından sonra alanda bekleyen özel aracımızla otelimize transfer olmadan Valetta ve Üç Şehir turuna çıkıyoruz. 2018 yılının Avrupa Kültür Başkenti Valletta, konuklarımıza hoş şarap barları, muhteşem Barok kiliseleri, güzel bahçeleri, etkileyici manzaraları, limanları, mağazaları, müzeleri ile, eşsiz bir atmosfer sunmaktadır. Üç Şehirler adı verilen diğer bir tarihi bölgeye hareket ediyoruz. Cospicua’yı geçerek Vittoriosa’ya varıyor ve burada, tarihi yapılar ve kiliselerin gölgelediği dar sokaklardan yürüyerek şehri yakından tanıyoruz. Ardından Senglea kentini gezeceğiz. 17. yüzyılda şövalyeler tarafından gezinti ve eğlence yeri olarak yaptırılmış Barrakka Bahçeleri, şövalyelerin merkez kilisesi St John’s Cathedral ve şövalyelerin başı, büyük üstat Grand Master’in Sarayı şehir turunda göreceğimiz yerler arasında… Geceleme otelimizde.

30 Aralık 2019  : MALTA – ( Gozo Adası )

Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Bu gün Malta’da gönlünüzce güzel bir gün geçirebilirsiniz. Arzu eden konuklarımız rehberimizin öncülüğünde Gozo Adası turuna katılabilirler. Gozo, Malta Adaları’nın ikinci en büyük adasıdır ve tamamı uçurumlarla çevrili kıyıları ile Malta’dan belirgin olarak farklıdır. Yüzölçümü yaklaşık 65 km2, nüfusu ise 30 000 kişi kadardır. Bu turumuz için sabah erken saatlerde otellerden hareket ediyoruz ve Bugibba Mellieha, St.Paul güzergahından adanın en kuzey noktasında bulunan Cirkewwa Limanı’ na gidiyoruz. Buradan feribota biniyoruz ve Gozo’ ya geçiyoruz.  Feribot yolculuğu yaklaşık 20 dk sürüyor ve yolda ülkenin küçük adaları olan Comino ve Cominotto görülüyor. Üç tepeli bir ada olan Gozo Malta’ ya göre daha yeşil ve resmedilmeye değer bir adadır.  Gozo’nun Malta ile bağlanıtısını sağlayan Mgarr Limanı’ ndan tekrar otobüsümüze binerek Gozo’ nun en büyük şehri olan Victoria’daki Ggantija Tapınakları’nı, Victoria Hisarını, Xlendi Körfezini ziyaret ediyoruz. Victoria kentini gezdikten sonra Dweira’ya geçiyoruz. Burada Azure Window (Mavi Pencere) adında bir kaya oluşumu, İç Deniz ve Mantar Kayası’ nı görüyoruz. Bu bölge Truva, Gladyatör, Monte Cristo Kontu, Odysseus gibi çok ünlü filmlerin çekildiği bir bölge ve Malta’ nın en önemli dalış noktalarından biridir. Mavi Pencere, UNESCO koruması altında ve kontrollü olarak ziyaret edilebiliyor. Dweira’ dan ayıldıktan sonra yol üzerinde küçük bir alışveriş merkezinde Malta dantelleri, cam işleri ve Gozo’ ya özgü çeşitli yiyecekleri tanıyarak ve istersek alışveriş yaparak serbest zamandan sonra geldiğimiz güzergahtan otobüs ve feribot ile Malta’ ya dönerek turumuzu tamamlıyoruz.. Geceleme otelimizde.

31 Aralık 2019  : MALTA – Mdina – Marsaxlokk – HOŞ GELDİN YENİ YIL ******

Kahvaltı - Sessiz Şehir Mdina, gece aydınlatılmış dolambaçlı romantik yollarıyla, eski asaletini simgeleyen görkemli sarayları ile ve Malta’nın önemli bir bölümüne hakim muhteşem manzaralı etkileyici kalesi ile ziyaretcilerini büyülemektedir. Malta adasının iç bölgelerini yakından tanıyacağımız turumuzda ilk önce antik bir şehir olan ve “sessiz şehir” olarak da bilinen Mdina’ya uğruyor, buranın dar sokaklarından geçerek adanın büyük bir bölümünü tepeden görebileceğimiz bir yerde fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra Malta’nın en büyük balıkçı köyü olan Marsaxlokk’a hareket ediyoruz. Marsaxlokk ismi iki farklı kelimeden gelmektedir, “marsa” liman anlamını taşırken, “xlokk” ise Maltaca’da güneydoğu anlamına gelir. Marsaxlokk köyü̈, Malta’nın güneydoğu kesiminde yer almaktadır ve pazar günleri kurulan balık pazarı ile meşhurdur. “Luzzu”olarak adlandırılan birçok dekoratif “göz” boyalı tekneler gözünüzden kaçmayacaktır. Köy yaklaşık 3200 nüfusa sahiptir ve geçmişte köylülerin çoğu balıkçı olarak çalışıyordu. Burada vereceğimiz serbest zamanda rengarenk boyanmış “luzzu” adı verilen balıkçı sandalları manzarası eşliğinde öğle yemeği alabilirsiniz. Daha sonra şehir merkezine hareket ediyoruz. Arzu eden konuklarımız  Yılbaşı gala yemeğine katılabilirler. Malta’nın geleneksel yılbaşı etkinliklerini merak eden konuklarımız ise Valetta’nın liman bölgesinde düzenlenen yılbaşı sokak partisine katılabilirler. Geceleme otelimizde.

01 Ocak 2020 : MALTA / İSTANBUL / İZMİR

Otelde alınacak olan kahvaltının ardından serbest zaman. Saat 18.00'de otel lobisinde buluşma ve havaalanına transfer. 20.05. TK 1372 sefer sayılı uçuş ile İstanbul’a hareket. 00.30’da İstanbul Havalimanına varış ve 02.00'de TK 2354 seferi ile İzmir’e hareket. 03.25'de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

29 Aralık 2019-01 Ocak 2020, 3 Gece 4 Gün

Ücret Bilgileri

İki kişilik odada kişi başı                  :    990  Euro               175 Euro x 6 Taksit

Tek kişilik odada konaklama farkı  :    150  Euro              205 Euro x 6 Taksit                   

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • İzmir / İstanbul / Malta - İstanbul / İzmir  arası Türk Hava Yolları ekonomi sınıf uçak bileti ve havalimanı vergileri
 • Malta’da  4* Preluna Hotel vb. (3) gece konaklama
 • Sabah kahvaltıları (3)
 • Havalimanı / otel / havalimanı transferleri
 • Tam günlük  Valetta şehir turu / Liman Cruise – 3 Şehir Turu turu
 • Yarım günlük Mdina – Marsaxlokk turu,
 • Tam günlük Gozo Adası turu
 • Profesyonel Pastoral Tour rehberlik hizmetleri
 • Zorunlu seyahat sağlık sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İsteğe bağlı olarak düzenlenecek turlar
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yurtdışı çıkış harcı (50.00TL)
 • Şahsi harcamalar
 • Schengen vize ücreti:  ( 125 € ) ***Yeşil Pasaporta vize yoktur.***

Malta'da yilbasi icin 2 önerimiz var

Birincisi otelinizde yılbaşı akşam yemeğine katılabilirsiniz

İkincisi, Valletta'da duzenlenen sokak partisi.(Arzu edenlere transfer ayarlanacaktır.  veya  taksi kullanılabilir)

Parti de, canli muzik / yiyecek ve icecek standlari ve havai fisek partileri olacaktır.

Ortamı görmek için : http://www.youtube.com/watch?v=2Pcqih1KQ_c

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri THY alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayollarının yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyit ediniz.
 • Seyahat edeceğiniz ülkenin para birimi Euro’dur.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı 7 kg.’ı geçmemelidir.
 • Bu seyahat esnasında kişi başına ücretsiz valiz hakkı (1)’dir ve maksimum ağırlığı 20 kg ile sınırlıdır.
 • Tur boyunca kullanacağınız tüm uçuşlarda ekstra ağırlıklar yüzünden  ödenecek bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir.
 • Şirketimiz sizler ile konsolosluk arasında aracı durumunda olup herhangi bir vize alım garantisi vermez. Konsolosluğun vermediği vizelerden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu tutulamaz. Vize verilmediği takdirde, yolcunun vize ve servis bedeli olarak verdiği meblağın geri iadesi yapılmaz.
 • Uçuşlarda, uçağın sizlere dağıttığı yerleri önceden ayarlamak acentamızın inisiyatifinde değildir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlisine pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate iştirak edemedikleri takdirde hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz, yerel rehberimiz ve Türk rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Cep telefonlarınız yurt dışı görüşmelere açık ise seyahatiniz sırasında kullanabilirsiniz.
 • Yanınıza mutlaka her zaman kullandığınız ilaçlarınızı alınız.

Gozo, Malta’nın kardeş adası olarak da bilinir. Malta’yla aynı tarih ve kültürü paylaşmasına rağmen çok farklı bir yapısı vardır. Aracımızla otelimizden hareket edeceğiz. Limana vardığımızda 20 dakikalık bir feribot yolculuğu ile  Gozo’ya varıyoruz. Buradaki turumuza eski taş devrinden kalan ve dünyadaki en eski yapılardan biri olan Ggantija Tapınağı’nı gezerek başlıyoruz. Ardından tipik Malta mimarisinin güzel bir örneği olan ve Aziz Paul’a adanmış kiliseyi görebileceğimiz Munxar’a devam edeceğiz. Daha sonra, kısa bir otobüs yolculuğunun ardından Gozo’nun başkenti olan Victoria’ya varacak ve buradaki hisarları gezdikten sonra serbest zaman vereceğiz. Daha sonra Xlendi Körfezi’ne gidiyor ve bu şirin sahilin tadını çıkarıyoruz. Gozo’daki keyifli günümüz, Dwejra’da harikulade bir doğa olayı olan binlerce yıl boyunca dalgaların kireç taşını oymasıyla oluşmuş iki devasa kaya kolonu arasında kalan, tepesinde uzunluğu 100 metre civarında  bir kaya parçası bulunan ve oldukça büyük çapta bir pencere olan Azure Penceresi’ne olan  ziyaretimizle noktalanacak. 16.00 da Feribotla Malta’ya ve otelimize dönüş.

 

YUKARI