NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

TUNCELİ / MUNZUR GÖZELERİ VE BAKSI MÜZESİ TURU

SON YERLER

13 Ekim 2019, Pazar : İZMİR – ELAZIĞ – HARPUT – PERTEK – TUNCELİ

İzmir Adnan Menderes Havalimanı Pegasus Havayolları kontuarında saat 07.30'da buluşma. Saat 08.40'da Elazığ’a uçuş. Saat 10.25'de Elazığ Havalimanı'na varışımız takiben özel aracımıza transfer oluyor ve programımıza başlıyoruz. İlk olarak öğle yemeğimizi (ekstra) almak üzere Harput’a gidiyoruz. 4000 yıllık tarihe sahip Harput; birçok medeniyete ev sahipliği yapması ile önemlidir. Harput Kalesi, Ulu Cami, Sara Hatun Camii,  Arap Baba Türbesi, İmam Efendi, Ahi Musa Mescidi, Kurşunlu Camii, Cimşit Hamamı, Dabakhane, Meryem Ana Kilisesi, tarihi Harput evleri göreceğimiz yerler arasında bulunmakta. Belirlenen saatte Pertek’e hareket ediyoruz. Feribotla Pertek’e geçerken Murat Nehri kenarında bir kayalık üzerinde inşa edilmiş Keban Baraj Gölü yapılınca ada olarak kalmış Pertek Kalesi’ni de panoramik olarak göreceğiz. Kalenin içerisinde bir adet sarnıç bulunmakta olup, çevresindeki çinili odalarda da Mengüçoğulları’ndan izler bulunmaktadır. Ermenice bir isim olan ve Kalecik anlamına gelen Pertek’te; bölgenin Keban Barajı suları altında kalmasıyla bir başka noktaya nakledilen Çelebi Ağa ve Baysungur camilerini göreceğiz. Pertek Cemevi'ni ziyaret ettikten sonra Tunceli şehir merkezinde bulunan otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

14 Ekim 2019, Pazartesi : TUNCELİ / MUNZUR VADİSİ  – MUNZUR GÖZELERİ – OVACIK

Sabah kahvaltı sonrası dağların göğe uzandığı, sapsarı, turuncu, kırmızı ve yeşilin binbir tonu eşliğinde yapacağımız Türkiye’nin en büyük ve önemli milli parklarından biri olan Munzur Vadisi Milli Parkı’nı ziyaret ediyoruz. 'Munzur Baba' efsanesinin kaynağı gözeler, gün boyu vadilerde, derelerde, köylerde geleneksel yaşam ve Munzur dağlarının kendine özgü bitki örtüsünün peşinde olacağız. Munzur Gözeleri‘ndeki Alevi-Kızılbaş inancının en önemli isimlerinden biri olan Ana Fatma Ziyaretgâhı ve Munzur Suyu kenarında, derin ve kayalık bir vadinin içerisinde yer alan Halbori Gözeleri ziyaretimizin ardından türkülere destan olan ve halk dayanışması ile ünlü Munzur dağlarının güneyindeki güzel ilçe Ovacık’a varış ve ilçe gezisi. Ayrıca program arasında Munzur Nehri kıyısında öğle yemeği molası verilecektir. Keyifli bir günün ardından otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

15 Ekim 2019, Salı : TUNCELİ – NAZİMİYE – PÜLÜMÜR – AĞLAYAN KAYALAR – BAKSI MÜZESİ

Sabah kahvaltısı sonrasında Türkiye’de önemli mevkilerde bulunan birçok kişinin doğduğu Nazimiye ilçesine hareket ediyoruz. Bölge Alevilerince kutsal kabul edilen Düzgün Baba Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Buradaki köylüler her yıl yazın başında çayırlara başlamadan önce bereketli olsun diye, çayırlar bittikten sonra şükür olsun diye bir araya gelip burada Allah’ı anar kurban keserler. Düzgün Baba’da derviş hayatı süren insanları görmek mümkündür. Pülümür’e hareket ediyoruz. Nazımiye’den Pülümür’e giderken vadi boyunca ‘Ağlayan Kayaları’, bitki örtüsünün zenginliği ve vadinin çarpıcı derinliği ile çok etkileyici doğal güzellikleri izleyerek Pülümür’e ulaşıyoruz. Dersim ve Pülümür yöresinde insan yaşamında kullanılan materyallerin sergilendiği Pülümür Bellek ve Kültürevi’ni ziyaret ediyoruz (açık olması durumunda). Tunceli – Erzincan karayolu üzerinde Hılbeş Köprüsü yakınlarında bulunan ve halk arasında da sürekli su damladığı için "Ağlayan Kayalar" adı verilen kayalarda fotoğraf molası veriyoruz. Baksi Müzesine doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Bayraktar köyünde yer alan Baksi Müzesi’ne varıyoruz. Odalarımıza yerleşme. Serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

16 Ekim 2019, Çarşamba : BAKSI MÜZESİ – TRABZON – İZMİR

Sabah kahvaltısı sonrasında Baksı Müzesi’ni keşfediyoruz. 2014 yılında Avrupa Konseyi’nden ödül almış olan müzenin kısa bir tanıtım filmini izledikten sonra her yıl farklı sanatçıların konuk edildiği Çağdaş Sanat Sergisi'ni, yerel kültürel değerlerin gelecek kuşaklara yansıtılmasını amaçlayan Etnografik Sergi'yi, Türkiye’nin en yoğun göç veren illerinden olan Bayburt’un ekonomik yaşamı canlandırmayı hedefleyen atölyelerini, 10 bine yakın kitap arşivi ile zenginleşmeye çalışan kütüphanesini geziyoruz. Belirlenen saatte Trabzon Havalimanı'na hareket ediyoruz. Yaklaşık 3 saat sürecek bir yolculukla Trabzon Havalimanı’na varış. Chek-in işlemleri sonrasında saat 20.10'da Sun Express HY uçuşu ile İzmir’e uçuş. Saat 22.20'de varışımızı takiben turumuzun sonu. 

Bu Turun Tarihleri

13-16 Ekim 2019, 3 Gece 4 Gün

 

Ücret Bilgileri

 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri, şehir ve çevre turları 
 • Tunceli’de 4* Grand Şaroğlu Otel’de vb. 2 gece konaklama 
 • Bayraktar Köyü’nde BAKSI Konuk Evi’nde vb. 1 gece konaklama
 • Otellerde alınacak olan sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri ( 3 )
 • Müze ören yerleri giriş ücreti ve bağışlar
 • Elazığ – Pertek Feribot ücreti  
 • Tursab seyahat güvence paketi 
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti 

TUR ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Elazığ Pegasus HY & Trabzon  – İzmir Sun Express HY uçak bileti  (440.00 tl )
 • Kişisel harcamalar
 • Otellerde yapılacak olan ekstra harcamalar
 • Öğle yemekleri ve yemeklerde alınan tüm içecekler
 • 65 yaş üstü misafirlerimiz için ek sürprim sigorta ücreti farkı alınır

Önemli Notlar

 • Uçak yerlerimiz grup olarak 20 kişi ile sınırlıdır. Yerlerimiz dolduğunda sistem üzerinden bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus & Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir..
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör (deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb.) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Turumuzun gerçekleşebilmesi için 20 kişinin katılımına ihtiyaç vardır. Gerekli çoğunluk sağlanamadığı takdirde Pastoral Tour yukarıda belirtilen programı iptal etme hakkına sahiptir ve yolcularına para iadesi yapar.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikayetlerden acentemiz ve rehber arkadaşımız kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI