NOT: Bu turumuz şu an için kapalıdır. İleri tarihli veya mevcut benzer tur programları için bizimle iletişime geçebilir veya site üzerinden benzer turlarımızı inceleyebilirsiniz.

UKRAYNA TURU

11 / 12 Ağustos Pazar -  Pazartesi: İZMİR – KİEV

İzmir Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar terminalinde saat 22:00 de Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından PC 1551 sefer sayılı uçak ile saat 23.50’de Kiev’e hareket. 02.15'de Ukrayna’nın başkenti Kiev’e varış. Pasaport ve gümrük işlemlerinden sonra aracımıza geçerek otelimize yerleşme. Sabah kahvaltının ardından Kiev turu için şehir merkezine yöneliyoruz. Kiev, 1500 yılı aşkın geçmişiyle Rus tarihindeki ilk başkent ve dünyanın en yeşil kentlerinden birisidir. Kiev panoramik şehir turumuzda ilk olarak Kiev’in Kurucuları (Kiy, Schek, Khoryv ve Lybid). Vatan Ana ve İsimsiz Asker anıtlarını göreceğiz. İsmini İstanbul’daki Ayasofya Kilisesi’nden almış olan ve Kiev’in UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kayıtlı ilk anıtı özelliğine sahip, 13 kubbeli Aziz Sophia Katedrali’ni ve altın kubbeli Başmelek Mikael Katedrali’ni gördükten sonra, Aziz Andreas Kilisesi’nin de bulunduğu ünlü Andreyevski Yokuşu’nda alışveriş imkanı bulacağız. Ayasofya ve Kontraktova meydanlarını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşya satan dükkan bulunmaktadır. Tur sonrası otelimize yerleşme. Akşam saatlerinde arzu eden konuklarımız, ekstra olarak düzenlenecek Avrupa’nın 3.üncü uzun nehri Dinyeper’de gün batımı tekne turuna katılabilirler. Geceleme Kiev otelimizde.

13 Ağustos 2019 , Salı  : KİEV

Sabah kahvaltısının ardından Kiev gezimize devam etmek üzere aracımıza geçiyoruz. İlk önce panoramik olarak şehir surlarının günümüze kadar en iyi şekilde korunmuş kısmı olan Golden Gate Kapısı’nı ve 19. yüzyıl sonlarında Rus Ortodoks Kilisesi olarak inşa edilmiş olan Aziz Volodymir Katedrali’ni göreceğiz. Ardından 11. yüzyıldan günümüze özenle korunmuş olan Pecherskaya Lavra Manastırı’nı ve Mikro Minyatür Müzesi’ni gezeceğiz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne kayıtlı Pecherskaya Manastırı içinde 18 kiliseyi barındırmaktadır. Slav Ortodokslar için kutsal olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Mikro Minyatür Müzesi’nde ancak mikroskop ile görebileceğiniz ve çoğunluğu Guinness Rekorlar Kitabına giren eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak. Ardından Nazi işgali sırasında çoğunluğu Musevi 100.000’den fazla insanın katledildiği Babi Yar alanını ve Soykırım Anıtı’nı göreceğiz. Öğleden sonra Kiev’in uyumayan sokaklarına ev sahipliği yapan Khreshchatyk Caddesi’ne gidiyoruz. Euromaiden gösterilerine tanıklık eden Müzikal Çeşme ve Şöhret Heykeli’nin de bulunduğu Bağımsızlık Meydanı’nda kahvenizi yudumlayabileceğiniz, yerel halkın kendi ürettiği organik ürünlerin satışını yaptığı Bessarabsky Market’i ve yeraltı çarşılarını gezebileceğiniz, Pinchuk Sanat Merkezi binasını ve Kiev yerel mimarisini yansıtan binaları görebileceğiniz caddede panoramik gezimizin ardından serbest zaman veriyoruz. Tur sonrası otelimize dönüş.  Akşam  arzu eden konuklarımız, ekstra olarak düzenlenecek Ukrayna yerel halk müzikleri eşliğinde vodka ikramlı Ukrayna Gecesi’ne katılabilirler. Geceleme Kiev otelimizde.

14 Ağustos 2019, Çarşamba: KİEV – RİVNE ( Aşk Tuneli ) - LVİV

Sabah kahvaltısının ardından, Doğu Galiçya’nın geçmişteki başkenti ve bugün de belli başlı kültürel merkezlerden biri olan Lviv’e hareket. ilk olarak Rivne şehrini ziyaret ediyoruz. 16. Yüzyıl’da yapılmış ve günümüze kadar korunmuş Lutsk Kapısını, Kotatsky Mohyly Manastırı’nı göreceğiz. Mimari ve tarihi ile Ukrayna kültürünü en güzel yansıtan şehirlerden birisidir Rivne’yi gezdikten sonra çay, kahve ve sandvich molası vereceğiz. Rivne’de küçük bir Rivne hediyesi ile turumuzu taçlandıracağız. Rivne’den ayrılıyor ve Lviv'e giderken görülmeye değer yerlerden biri olan Tunnel of Love’a yöneliyoruz.  Aşk tüneli, gerçekten harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir şahaser adeta…Aynı zamanda internet aleminin fenomen destinasyonlarından biri. Ukrayna içerisinde görmek isteyebileceğiniz en güzel yer olsa da bilinirliği pek yok. Ukrayna’da popüler destinasyonların dışına da çıkmak ve farklı yerler görmek  için burasını görmek gerekir diyorum. Aşk Tüneli, tek yönlü bir tren rayının etrafında, her iki yönde uzayıp giden ağaçların yukarıdan birleşmesiyle meydana gelen doğal bir tüneldir. Aşk Tüneli’nin uzunluğu 6 km’dir. Tünel içindeki tren yolunun orman işletmesine ait amaçlarla günde 3 defa kullanıldığı söylenir. Her mevsimde birbirinden güzel farklı renkleriyle sizi karşılayacağı için her mevsimde gidilmesi gereken bir yer. Tünelin girişinde çeşitli hediyelik eşya satışı yapan küçük yerler de var. Lviv’e hareket. Şehir merkezi UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alır, aynı zamanda Ukrayna’nın çağdaş yüzünü tamamlayan bir Avrupa kentidir. Kent geçirdiği bütün tarihsel dönemlerin örneklerini korumaktadır. 14. yüzyıldan kalma haritalarda Aslan Şehri olarak geçer. Polonyalı, Yahudi Alman, Avusturyalı ve Ukraynalılar burada yüzyıllarca birlikte yaşamış. Doğudan gelen tacirlerin konağı olan kent bugün de farklı uluslardan ve dinlerden insanların buluşma noktasıdır. Otelimize yerleşme. Geceleme otelinizde.

15 Ağustos 2019, Perşembe : LVİV

Sabah kahvaltısının ardından Galiçya Prensi Danylo Halytsky tarafından kurulmuş olan Lviv eski şehir panoramik yürüyüş turumuzda, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan Gotik, Rönesans, Barok, Rokoko ve Neoklasik dönemleri yansıtan binaları, Lviv’in sembolü olan Opera ve Bale Binası'nı, Ermeni Mahallesi, Latin, Ortodoks, Yunan ve Ermeni kiliseleri, 2. Dünya Savaşı'ndan sonra yıkılan Malo Şamon Sinagogu ve Musevi Mahallesi, Pazar Meydanı (Rynok) ve çevresinde bulunan 16.yüzyıldan kalma Eczane Müzesi, Lviv Çikolata Atölyesi, dünyaca ünlü Lviv kahvesinin sunulduğu tematik Kahve Madeni, Mazoşizmin doğum evi olan Leonardo Masoch Evi, şehri 360 dereceden görebilen Saat Kulesi ve Lviv’in tematik düzenlenmiş kafeleri göreceklerimiz arasında. Turumuzun ardından bu tematik kafe ve restoranları, müzeleri doyasıya keşfetmek isteyen misafirlerimiz için serbest zaman veriyoruz. Geceleme Lviv otelimizde.

16 Ağustos 2019, Cuma: LVİV – İSTANBUL - İZMİR

Sabah kahvaltısının ardından transfer saatimize kadar serbest zaman. Arzu eden konuklarımız ekstra öğlen yemekli Lviv Bölgesi Şatolar turuna  katılabilirler. Lviv şehrinin dışında kurulmuş olan 7 adet büyük şato bulunmaktadır. Livov Bölgesi Şatolar Turu bu şatolardan ikisini kapsamaktadır. XVIII ve XIX yy. günümüze kadar korunmuş olan bu şatolarda orta çağa ve şövalyelerin dönemine bir yolculuk yapacaksınız. Turumuzun ardından özel otobüsümüz ile havaalanına transfer. Bilet, bagaj ve gümrük işlemlerinden sonra Pegasus Havayolları PC 421 sefer sayılı uçak ile 19:50’de İstanbul’a hareket. Saat 21:55’de İstanbul’a varış. PC 2212 sefer sayılı uçak ile saat 23.40’da İzmir’e uçuş, 00:50'de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

11-16 Ağustos 2019, 5 Gece 6 Gün

Ücret Bilgileri

PROGRAM ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Kiev – Liviv / İstanbul / İzmir arası Pegasus Havayolları ile ekonomi sınıf uçak bileti
 • Havalimanı vergileri
 • 2 gece Kiev’de 4*Aloft Hotel  vb. oda kahvaltı konaklama 
 • 2 gece Liviv’de  4* Medivale Hotel vb.  oda kahvaltı konaklama
 • Kapsamlı Kiev ve Liviv şehir turları
 • Peçerskaya Manastırı gezisi ve giriş ücreti
 • Mikro  Minyatür Müzesi gezisi ve giriş ücreti
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • Klimalı araçla programda belirtilen transferler
 • Kiev – Liviv arası özel araçla ulaşım
 • Tur boyunca Türkçe rehberlik hizmeti
 • TURSAB zorunlu seyahat sigortası

PROGRAM ÜCRETİNE  DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda yer almayan müze giriş ücretleri
 • Otelde yapılacak olan ekstra harcamalar.
 • Öğle ve akşam yemekleri, yemeklerde alınacak her türlü içecek,
 • Rehberinizin sunacağı ekstra turlar.             
 • Yurt Dışı çıkış harcı : 15.00 TL.
 • Bu tur için pasaport gerekmemekte olup ÇİPLİ nüfus cüzdanlarınızla da seyahat edebilirsiniz.
 • Sigorta ; Tur ücretine  zorunlu paket tur sorumluluk sigortası dahildir.  Bu poliçe, 1618 sayılı yasanın öngördüğü şartları kapsamaktadır. “ Acenta veya Havayolu şirketinin iflası durumunda kullanılan bir teminattır. Seyahat sağlık ve iptal sigortası dahil değildir. 
 • Mücbir nedenlerle turu iptal etmek isteyen yolcu;  Toplam tur bedelinin % 80 nine kadar iade almayı mümkün kılan iptal sigortası yaptırabilirler. Bu poliçe,  tıbbi tedavi masrafları, bagaj kaybı, tıbbi teminat içeren ek sigortadır. Yolcunun,  ek sigortayı ve güvence paketini tur kayıt sırasında en geç 24 saat içerisinde almasıı gerekmektedir. 70 yaş ve üstü ise % 100 sürprim uygulanmaktadır.

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten, uçak iptalinden, uçağın teknik aksaklıklarından dolayı ortaya çıkabilecek rötarlardan, yolcunun iç hat uçuşlarını kaçırmasından kaynaklanan aksaklık veya doğabilecek problemlerden acentamız kesinlikle sorumlu tutulamaz.
 • Pastoral Tour force majeur durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Ekstra turlar en az 15 kişinin katılımı ile gerçekleştirilebilir. 15 kişiden daha az katılımlarda rehberiniz sizlere gerekli fiyat ayarlamasını yapıp bildirecektir.
 • Tur kalkmadan 3 gün önce lütfen tur kalkış saatini, buluşma yeri ve saatini büromuzdan teyid ediniz.
 • Otellere check-in saati  14.00 – 15.00 arası, check-out ise 11.00-12.00 arasıdır.
 • Tura katılacak yolcularımızın pasaport temdit süresinin seyahat başlangıç tarihi itibarı ile en az 6 ay olması; nufüs cüzdanları ile Ukrayna’ya giriş yapacak konuklarımızın yeni nüfüs cüzdanı ( cipli) almaları  gerekmektedir.
 • Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu bagajın ağırlığı en fazla  7 kg olabilir.
 • Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden Pastoral Tour ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. 
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman pasaportunuzda veya nüfus cüzdanınızda  yazılı olan isminizi açık olarak pasaport numaranız, pasaport alış tarihiniz ve temdit süreniz ile birlikte lütfen bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemde Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir. Bilet kesildikten sonra ister iç hat ister dış hat olsun isim değişikliği kesinlikle yapılamaz. Kesilen yeni dış hat bileti ve seyahat içerisinde gidilecek olan şehirlerarasındaki diğer uçuş biletlerinin meblağı seyahat eden yolcuya rücu eder.
 • Otellerde 3’lü odaların standardı diğer iki kişilik odaların standardı ve ebatları ile genelde aynıdır. Dolayısıyla üç kişilik odanın konforu veya ebadından ötürü oluşabilecek herhangi bir şikayetten veya sorundan Pastoral Tour veya Pastoral Tour rehberi sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yanınızda mutlaka bir yağmurluk, bir hırka veya bir kazak bulundurmanızı önemle tavsiye ederiz. 
 • Yurt dışı çıkışında gümrük ve pasaport engeli olan yolculara seyahate katılamadıkları durumda hiçbir ücret iadesi yapılmaz.
YUKARI