YEŞİLIRMAK HAVZASI VE ANADOLU MEDENİYETLERİ TURU

FARKLI ROTALARLA ANADOLUMUZU TANIYORYUZ

1. Gün, Salı : İZMİR – SİVAS – TOKAT

Sabah saat 06.30'da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Pegasus HY. kontuarı önünde buluşma ve saat 07.50 uçuşu ile Sivas’a hareket. Saat 09.25'de varışımızı takiben havalimanında rehberimizle buluşma sonrası güzel bir kahvaltıyla günümüze başlıyacağız. Ardından Sivas şehir turumuzu yapıyoruz. Selçuklu ve Osmanlı Dönemi mimari eserlerini ve taş oymacılığının en güzel örneklerini göreceğiz. 1271 yılında yapılmış Çifte Minareli Medrese, Eski Gök Bilimleri Medresesi, Buruciye Medresesi, Gök Medrese (dışardan) ve Atatürk Kongre Merkezi ve Etnografya Müzesi'ni geziyoruz. Mustafa Kemal Atatürk ve Heyet-i Temsiliye tarafından 2 Eylül–18 Aralık 1919 tarihleri arasında "Milli Mücadele Karargâhı" olarak kullanılan bina, Cumhuriyet tarihimizde çok önemli yer almaktadır. Atatürk’ün Sivas Kongresi'ni yaptığı ve günümüzde müze olarak kullanılan binanın gezilmesi ve gerekli bilgilerin verilmesinden sonra Tokat’a hareket. Varışımızı takiben alınacak öğle yemeğinde meşhur tokat kebabının tadına bakıyoruz. Şehir turunda ise; Ulu Cami, Taşhan, Tarihi saat kulesi, Gökmedrese (dışarıdan görülecektir), Halit sokak – Sulu sokak göreceğimiz yerler arasında bulunmaktadır. Gezilerimizi tamamladıktan sonra otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

2.Gün, Çarşamba : TOKAT – BALLICA MAĞARASI – AMASYA

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Turhal'a hareket. Yolumuz üstünde Selçuklu Sultanı Alaettin Keykubat’ın annesi Mahberi Hatun adına yaptırdığı Mahpere Hatun Kervansarayı gezimizi tamamladıktan sonra Pazar ilçesinde bulunan ve UNESCO dünya mirası geçici listesinde yer alan Ballıca Mağarası'na gidiyoruz. 680 metre uzunluğundaki mağara beş kat ve sekiz farklı salondan oluşmaktadır. Ballıca mağarasının en önemli özellliği Türkiye’de hiçbir mağarada olmayan soğan sarkıtlarıdır. Koloniler halinde yaşayan yarasaların en belirgin canlı grubunu oluşturmasıdır. Amasya’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben Antik İris Nehri-Yeşilırmak'ın oluşturduğu kanyonun içerisinde ayaklarını Yeşilırmak'a ve sırtını Harşane Dağına dayamış Osmanlı dönemi "Şehzadeler Kenti" Amasya şehir turunu yapıyoruz. Atatürk Anıtı, Amasya Genelgesi'nin yazıldığı Saraydüzü Kışlası, Amasya Kalesi, Hazeranlar Konağı, Yalıboyu Evleri, Alçak Köprü, Arkeoloji Müzesi, Mumya Müzesi, Sehzadeler Müzesi, Sultan II. Beyazıt Külliyesi, Amasya Darüşşifası (Bimarhane), Burmalı Minare Cami ve Gök Medrese'yi görüyoruz. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3.Gün, Perşembe : AMASYA – MERZİFON – ÇORUM

Sabah kahvaltı sonrası otelden ayrılış. Yaklaşık 1 saat sürecek bir yolculukla Amasya’nın en büyük ilçesi olan Merzifon’a varış. Merzifon Çarşısı, Taşhan, Bedesten, Çifte Hamam, Saat Kulesi, 1427 yılında inşa edilmiş Çelebi Sultan Mehmet Medresesi ve cami bulunmakta. Eski çarşıda birbirine yakın konumda bulunan tarihi yapıları yürüyerek dolaşıyoruz. Öğle yemeği molası sonrasında Çorum’a hareket. İşk olarak ülkemizin önemli müzelerinden Çorum Müzesi'ni geziyoruz. Müzede yer alan eserlerin büyük bir bölümünü Hitit döneminin merkezi olan Hattuşa (Boğazkale), Alacahöyük, Şapinuva (Ortaköy) buluntuları oluşturur. Müzede diğer dönemlere ait eserler de önemli bir yer tutmaktadır. Şehir merkezinde ise saat kulesi ve Çorum evlerini görüyoruz. Leblebi alışverişi için serbest zaman sonrasında otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4. Gün, Cuma : ÇORUM – ALACAHÖYÜK – BOĞAZKALE – HATTUŞAŞ – YAZILIKAYA – ANKARA – İZMİR

Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılış. İlk olarak Alacahöyük Antik şehrinde; Atatürk'ün talimatları ile Remzi Oğuz Arık ve Hamit Zübeyir Koşay tarafından kurulan Alacahöyük Müzesi'ni ve Alacahöyük ören yerini geziyoruz. Boğazköy-Alacahöyük Milli Parkı'na gidiyoruz. Boğazkale Müzesi'nin gezilmesi sonrasında Anadolu'da ilk siyasi egemenliği kuran Hititlerin başkenti Hattuşaş'ı geziyoruz. Göreceğimiz yerler arasında; Kral Kapısı ( Şuppiluliuma), Yer Kapı, Aslanlı Kapı, Büyük Tapınak, Hiyeroglifli Oda bulunmaktadır. Buradan 1000 tanrılı Hitit dininin tapkı merkezi olan Yazılıkaya'ya gidiyoruz. Yazılıkaya Açıkhava tapınağında A ve B odalarında törene giden tanrıların kabartmalarını göreceğiz. Keyifli bir günün ardından Ankara yolculuğumuza başlıyoruz. Saat 18.00 civarı Esenboğa Havalimanına varış. THY kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 20.05 de İzmir’e uçuş. Saat 21.25 de İzmir’e varış ve turumuzun sonu.

Bu Turun Tarihleri

18 - 21 Mayıs 2021, 3 Gece, 4 Gün

08 -11 Haziran  2021, 3 Gece 4 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR ÜCRETİ NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI    
TEK KİŞİLİK ODA    
***06-12 YAŞ    

 

 

 

 

               *** ÇOCUK İNDİRİMLERİ İKİ YETİŞKİNİN YANINDAKİ KONAKLAMALARDA GEÇERLİDİR.

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Sivas’tan Ankara’ya tüm ulaşım hizmetleri ve tüm çevre gezileri
 • 1 gece Tokat’ta 5* Dedeman Tokat Hotel’ de vb. konaklama
 • 1 gece Amasya’da (S ) konaklarda   geceleme
 • 1 gece Çorum’da 5* Anitta Hotel’ de vb. konaklama
 • Otellerde alınacak kahvaltılar ( 3 )
 • Otellerde alınacak akşam yemekleri ( 3 )
 • Tursab seyahat güvence paketi
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Sivas - Ankara / İzmir Anadolu Jet  HY uçak bileti bedeli
 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınan her türlü ekstra içecek
 • Otellerdeki ekstralar
 • Müze, ören yeri ve milli park giriş ücretleri

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

 • Rezervasyonlar ön ödeme ile kesinleştirilir. Ön ödemesi alınmayan rezervasyonları iptal etme hakkı acentemizde saklıdır.
 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Pegasus HY. & THY alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan, grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Acentemiz gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını, konaklama yapılacak otelleri ve uçulacak olan havayolunu değiştirebilir.
 • Uçak yerlerimiz grup olarak 23 kişi ile sınırlıdır Pandemi nedeniyle tura tek kişi olarak katılan konuklarımıza oda arkadaşı bulma konusunda yardımcı olamıyoruz. Bu nedenle konuklarımızın oda arkadaşları ile birlikte kayıt yaptırması veya tura sngl yolcu olarak katılabilmesi söz konusudur.
 • Turlarımıza katılan konuklarımız 1618 sayılı yasaya göre sigortalanır. Bu sigorta sadece ani rahatsızlık, kaza vs. kapsar. Kronik hastalıkları kapsamaz. Ayrıca covid 19 ile ilgili rahatsızlıklar sigorta kapsamı dışındadır.
 • Tur sırasında veya sonrasında olabilecek rahatsızlıklardan acentemiz sorumlu değildir. .
 • Yeni düzenlemeye göre uçak yolculuğu için HES kodu alma zorunluluğunuz vardır.
 • Uçak içine kabin bagajı alınmamaktadır. Yolculuk esnasında her yolcunun 15 kg. + 6 kg bagaj hakkı vardır. Uçak içine el çantası, bilgisayar çantası ve evrak çantasından sadece biri alınmaktadır.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunamaz ise iptal koşulları devreye girer.
 • Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir
 • Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.
 • Tur katılımcılarımız covid sürecini ve yasal süreçlerini bildiğini ve bilgilendirildiğini kabul etmiş sayılır.

 

PANDEMİ SONRASI NORMALLEŞME SÜRECİNDE

ACENTEMİZCE TURLARDA UYGULANACAK KURALLAR

Değerli Konuklarımız;

Covid-19 salgını bizleri uzun süredir evde kalmaya zorunlu kılmıştır. Bu uzun süreçte sizlere sık sık haberleşemedik. Bunun nedeni sizi ihmal ettiğimiz için değil. Önümüzdeki günlerde neler olabileceğini görememekten kaynaklandı. Hepimizin bildiği gibi bu olay hiçbirimizin bilemediği bilemeyeceği boyutlarla devam etti. Bu süre içinde  yeni şeyler öğrendik, deneyimledik, hayaller kurmayı sürdürdük, gitmekte ve gelmekte olanı görmeyi amaçladık ve uygulamaya çalıştık. İçimizdeki keşif duygusu hepimizi hızlı bir şekilde tekrar seyahat etme tutkusuna yöneltecektir diye düşünüyoruz. Bundan böyle  sektörümüzün devamlılığı için alacağımız önlemlerle iş hayatımıza devam edeceğiz. Bu bağlamda yurt içi turlarımızda alacağımız önemlere ilişkin açıklamalar aşağıda belirtilmiştir.

Ağustos 2020 tarihinden itibaren organize ettiğimiz yeni dönem gezilerimizle, her zaman olduğu gibi güven ve kalite standardımıza, alacağımız yeni önlemlerle yolumuza devam edecek ve ülkemizi tanımaya ve tanıtmaya  bıraktığımız yerden devam edeceğiz.

Aşağıda belirtilen tüm önlemler şu an ki mevcut şartlar için geçerlidir.  İlerleyen günlerde Sağlık Bakanlığı ya da Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın yayınlayacağı yeni genelge ve bu genelgenin şartlarına göre yeniden düzenleme yapılabilir ve/veya kurallar değişiklik gösterebilir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımız tura başlamadan önce  içi ve dışı dezenfekte edilecektir.

* Turlarımızda kullanılacak olan araçlarımızda tüm program boyunca araç girişinde konuklarımız için el dezenfektanları bulundurulacaktır.

* Araçlarımızda tur boyunca tüm konuklarımız maske takmak zorunluluğundadır.

*Araçlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun  şekilde düzenleme yapılacaktır.

* Araçlarımız günlük programını tamamladıktan sonra  açık bir alanda havalandırılacak ve ertesi günkü  programına başlamadan önce yeniden dezenfekte edilecektir.

*Araçlardaki klimaların  %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Bakanlık ve ilgili mercilerin belirlediği hijyen kriterleri doğrultusunda tüm yaz ve şehir otelleri kademeli olarak açılmaya başlamıştır. Aynı uçuşlarda olduğu gibi otel konaklamalarında da izolasyon süreçlerine önem verilecek olup konaklama sırasında tüm önlemleri alarak sizlerin sağlığı için gerekliliklerin yerine getirildiğinden emin olabilirsiniz.

*Otellerde, sosyal mesafenin korunması adına öngörülen planlama ve ağırlama kurallarının uygulanması sağlanacaktır.

*Klima ve/veya havalandırma sistemi temizliği ve dezenfeksiyonu konusunda bilgi istenecektir

*Kapalı mekanların sık sık havalandırılması sağlanacaktır

*Mümkünse 24 saat boş kalmış, havalandırılmış odaların, değilse mutlaka check-out saatinde boşaltılmış ve hijyenik temizliği yapılmış odaların verilmesi istenecektir.

*Fiziki anahtar dağıtımı yapılması gerektiğinde rehberimiz anahtarları dezenfekte ederek misafirlerimize teslim edecektir.

*Açık büfe tercih edilmeyecek. Başka bir alternatif olmadığı durumlarda ise ek önlemlerle hijyen koşullarını yerine getirmeleri istenecektir.

*Konuklarımız, bavul taşıma haricinde merdiven kullanmaya yönlendirilecektir.

 

 Uçaklı Turlarda;

*Havaalanları her türlü temizlik kuralına uygun olarak yolcularını beklemektedir.

*Girişte ve çıkışta dezenfektanlar bulunmaktadır.

*Koltuklar sosyal mesafe kuralına uygun şekilde düzenlenmiştir.

*Havaalanlarında ve uçaklarda maske zorunluluğu vardır.

*Kontuarlarda sosyal mesafe dikkate alınarak hizmet verilmektedir.

*Yolcularımızın uçuş kartlarını el değmeden makinalardan almalarını sağlayacak sistem uygulanmaktadır.

*Uçağa binişlerde yolcular koridorlarda birikme olmayacak şekilde büyük numaralardan küçüğe doğru uçağa alınmaktadır.

*Uçaklardaki havalandırma sistemleri %99 güvenli olacak şekilde teknik bakım ve değişiklikleri yapılmıştır.

*Öncelikle uçaklarda orta koltuklar boş bırakılmaktadır. Kapasite arttığında yolcular orta koltuklara serpiştirilecektir.

*Uçaklara el bagajı alınmayacaktır. El bagajı normal bagajınızla birlikte teslim edilecektir. Bagaj hakkınız toplam 15 kg+ 6 kg dır.

*Uçaklar kalkışta ve inişte dezenfekte edilmektedir.

 

YUKARI