YILBAŞI MİDİLLİ TURU 3 GÜN 2 GECE


YILBAŞI YEMEĞİ & TURLAR DAHİL

1. Gün: 30 Aralık 2019 Pazartesi AYVALIK – MİDİLLİ

Ayvalık'da buluşma. Gümrük ve pasaport işlemlerinden sonra saat 09.00’da Midilli Adası’na hızlı feribot ile hareket (Feribot kalkış saatlerinde gecikme olabilir). 09.45 de Midilli’ye varışımızı takiben otele transfer ve yerleşme. Kısa bir dinlenmenin ardından rehberimiz eşliğinde şehir merkezi ve Osmanlı çarşısında gezi. Alışveriş alanları, Metropol Kilisesi, Yeni Camii ve Türk hamamı gibi merkezdeki tarihi eserlerin tanıtılması. Çarşıda serbest öğle yemeği.Ardından Karatepe’ye adanın şaraplarını ve uzolarını tadacağımız fabrika gezisi ve otelimize transfer.  Arzu eden konuklarımız tavernalarda güzel bir gece geçirebilir. Geceleme otelimizde.

2.Gün– 31 Aralık  2019 Salı  MİDİLLİ (Thermi - Mandamados - Molivos - Petra)  MUTLU YILLAR

Kahvaltının ardından otelden ayrılıyor ve Thermi şehri üzerinden kuzeye hareket ediyoruz. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molası. Ardından manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a hareket. Köyde sadece Ortodoks alemi için değil tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi'ni ziyaret edeceğiz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryalarda ballı yogurt ve lokma molası vereceğiz… Daha sonra ünlü yazar Stratis Mirivilis'in köyü Skamnia'dan geçerek adanın kuzey ucu Molivos'a varıs... Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile dünyada ün salmış, Osmanlı cami, çeşme ve cumbalı evlerin süslediği Arnavut kaldırımlı özgün Molivos UNESCO Dünya Koruma Mirası Listesi'ne alınmıştır. Molivos Sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüş, alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo keyfi seçenekleri sizleri bekliyor. Molivos turumuzdan sonra Petra, Kaloni sehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı basındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin simdiye kadar hiç duymadıgınız hikâyeleri esliginde merkeze dönüyoruz.. Dinlenmek ve geceye hazırlanmak için serbest zaman.  Yılbaşı balomuza hazırmısınız ???     MUTLU GÜZEL BİR YIL DİLİYORUZ.   Geceleme otelimizde.

3.Gün 01 Ocak 2020 Çarşamba  - MİDİLLİ (Mytilene - Agiassos)-İZMİR

Kahvaltının ardından otelden Agiasos dağ köyü turu için hareket. Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos'ta, köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını geçerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ve Agiasos Etnografya Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Yunanistan’da olduğu kadar dünyada da inanç turizminin en önemli örneklerinden biri… Ortodoks âlemi için çok büyük önemi olan ve ayrıca 15 Ağustos Meryem Ana Bayramı’nda iki kez ziyaret edenin hacı kabul edildiği bu kilisenin atmosferi sizleri nefessiz bırakacak. Ayrıca müzede ve kilisede “adaklar” üzerine yapacağımız sohbet de sizleri çok şaşırtacak… Dilek ve adaklarımızı sunduğumuz ziyaretimizden sonra çarşı meydanında Agiasos’un gizli baharatlarla hazırlanan kaynarını tatmak için Çarşı meydanında kısa bir mola . Adanın güneyinde Perama sahilinden sürpriz bir yolculukla sonsuz zeytinliklerin yer aldığı Barbaros’un memleketi Gera Körfezi’nde yemek için serbest zaman. Midilli merkeze dönüş ve limana transfer saat 18.00 da Ayvalık’a hareket. 

FİYAT TABLOSU

İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 200€ 36€X6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI 90€ 55€X6 Taksit
02-12 YAŞ 120€ 21€X6 Taksit

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Ayvalık / Midilli / Ayvalık arası feribot ile ulaşım

 • Liman vergileri

 • Lesvion Hotel’de vb. ( 2 ) gece konaklama
 • Yılbaşı Gala Yemeği (içki hariç)
 • Sabah kahvaltıları (2)
 • Midilli şehir Tur
 • Thermi - Mandamados - Molivos – Petra turu
 • Agiasos dağ köyü turu
 • Müze ve ören yeri giris ücretleri
 • Profesyonel Türkçe ve rehberlik hizmeti
 • Seyahat Sigortası

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Vize Ücreti ve Servis Bedeli 110.- Euro
 • Kişi başına 50.00 TL tutan yurt dışı çıkış fonu
 • Öğle yemekleri ve 1 Akşam yemeği
 • Programda belirtilmemiş olan turlar
 • Alınacak olan otellerdeki şahsi harcamalar (telefon, mini bar, kuru temizleme, v.b.)

NOT: PASAPORTUNDA KUZEY KIBRIS TÜRK CUMHURİYETİ  KAŞESİ OLAN KONUKLARIMIZ YUNANİSTAN’A GİRİŞ YAPAMAZ.

ÖNEMLİ NOTLAR

 • Belirtilen feribot saatlerinde olabilecek tarife ve değişikliklerden Pastoral Tour sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda programın akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
 • Talep edilmesi halinde Pastoral Tur yolcularına İzmir / Ayvalık / İzmir transferi sağlayacaktır.

 

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2019 / 01 Ocak 2020,  2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

İki Kişilik Odada Kişi Başı: 200€ 

Tek Kişilik Oda Farkı: 90 € 

Önemli Notlar

YUKARI