YILBAŞINDA BUTİK MARDİN TURU

YILBAŞINA ÖZEL

30 Aralık 2019 : İZMİR – DİYARBAKIR – HASANKEYF – MİDYAT – MARDİN

Sabah saat 05.30 da İzmir Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemleri sonrasında saat 06.40 da Diyarbakır’a hareket. Saat 08.40 da Diyarbakır’a varış. Bizi bekleyen aracımızla ve rehberimizle buluşuyoruz. Yöresel sabah kahvaltımızı yapıyor ve  yaklaşık1,5 saat sürecek bir yolculukla GAP projesi kapsamında bulunan Ilısu Barajı nedeniyle tarihsel yapıları bütünüyle sular altında kalacak olan, Hasankeyf’e geliyoruz. El – Rızk Camisi, Artuklu Köprüsü, Küçük Saray ve Büyük Saray görülecek yerler arasında. Güzel bir çay ile Hasankeyf’in tadını çıkararak gezimizi fotoğraflıyoruz. Sonrasında Midyat’ın 20 km dışındaki yüksekçe bir tepede kurulmuş Mor Gabriel Manastırını gezip “Dak ( ben ) ve döğmelerde tarihin işlendiği mekan’’ Midyat’a doğru yöneliyoruz. Burada da birçok dizi ve filme ev sahipliği eden Devlet Konuk Evini dolaşıyoruz ve Midyat evlerinin en seçkin örneği olan bu evin terasında bütün Midyat’ı keyifle izleyip fotoğraflıyoruz. Midyat’ta Süryani–Müslüman ortak mahallesini gezip, Midyat’ın tipik mimari özelliklerini, beyaz taş üzerine el nakışlı tarihi evlerini görüyoruz. Abdin bölgesinin kalbi olan ‘’rüzgarın esmeğe kıyamadığı şehir’’ müze kent Midyat’ta kendimizi yaya olarak, ülkemizde gümüş Telkari el sanatının merkezi konumunda bulunan Midyat çarşılarına bırakıyoruz. Gelen akşamla birlikte Mardin’de  konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Sırtını Mardin Kalesine dayamış, Mezopotamya Ovasının engin güzelliğine hakim, terasıbda yıldızların bir el uzatımı kadar yakın olduğu Kaya Ninova Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

31 Aralık 2019, Salı : MARDİN  ***** HOŞ GELDİN YENİ YIL *****

Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrasında belirlenen saatte, açık hava müzesi konumunda olan güzel şehrimiz Mardin’i keşfe çıkıyoruz. İlk olarak Mardin Müzesini gezdikten sonra birçok dizi ve filme ev sahipliği yapmış olan PTT binasını ve Sabancı Müzesini geziyoruz. Mardin’de güneşin batışının en güzel seyredilebildiği Kasimiye Medresesine gidiyoruz. Seyir Terasından Mardin’i ve önündeki Mezopotamya Ovası’nı kuşbakışı fotoğraflıyor ve Mardin’le ilgili genel bilgiler alıyoruz. Daha sonra Kırklar Kilisesi, Latifiye Camii ve Ulu Camii’yi geziyor, bilgiler alıyoruz. Abbaralar ve Mardin sokaklarını, tipik Mardin evlerini resimleyip, merkezde serbest zaman veriyoruz. Geç öğleden sonra otelimize dönüş. Dinlenme. Akşam yemeğimiz ve Yılbaşı gala eğlencemiz için yerel restorantımıza gidiyoruz. Unutamayacağınız bir geceyle yeni yıla merhaba diyeceğiz. Konaklama otelimizde.

01 Ocak  2020  : MARDİN – DİYARBAKIR – İZMİR 

Yeni yılın ilk gününde sabah kahvaltısı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. İlk olarak yönümüzü Süryani halkının merkezi konumunda bulunan Deyrulzafaran Manastırı’na çeviriyoruz. Şemsiler zamanında güneş tapınağı olarak inşa edilen daha sonra yüzlerce yıl Süryanilerin merkez partiliğini yapan manastır hakkında edineceğimiz bilgiler bizi buraya hayran bırakacaktır. Öğle yemeğimizin ardından Dıyarbakır’a hareket ediyoruz. Diyarbakır’da görülecek yerler arasında; Ulu Camii, Cahit Sıtkı Tarancı Evi, Surlar ve Atatürk Köşkü bulunmakta. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer. Bilet işlemleri sonrası Saat 20.00 civarı havalimanına varış. Sun Express HY Kontuarında bilet işlemleri sonrasında saat 22.10 da İzmir'e hareket. Gece saat 00.25 de İzmir’e varış ve gezimizin sonu.

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2019 / 01 Ocak 2020  2 Gece 3 Gün

 

Ücret Bilgileri

TUR FİYATI NAKİT TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1250.00 TL 220.00 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA FARKI   250.00TL 265.00 TL x 6 Taksit 

 

ÜCRETE DAHİL HİZMETLERİMİZ

 •   Programdaki tüm şehir turları ve çevre gezileri
 •   Mardin’de Kaya Ninova Butik Hotel’de  2 gece konaklama
 •   Diyarbakır’da alınacak olan İlk günkü sabah kahvaltısı
 •   Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 •   Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )
 •   Yılbaşı Gala yemeği
 •   Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 •   TURSAB seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İzmir / Diyarbakır / İzmir  Sun Express H.Y. uçak bilet bedeli 495,00-TL.
 • Öğle yemekleri
 • Kişisel harcamalar & ekstralar
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri

 

 

Önemli Notlar

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR

•           Turumuz 30 kişi olarak organize edilmiştir. Bilet kontenjanı dolduğunda münferit bilet kesilir ve ücret farkı yolcuya yansıtılır.

•           Uçuş saatleri Sun Express Havayollarından alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.

•           Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

•           Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.

•           Yıldızları ve standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.

•           Müze kartlarınızı yanınızda bulundurmanız tavsiye edilir.

•           Seyahat sigortanız acil ve akut rahatsızlıklar için geçerlidir. Daha önce mevcut olan ve kronik rahatsızlıklar sigorta kapsamına girmez.

•           Tur İptallerinde; yerinize yolcu bulunması durumunda ücretler kesintisiz iade edilir. Yerinize yolcu bulunmaz ise iptal koşulları devreye girer.

YUKARI