YILBAŞINDA KAPADOKYA TURU

DOUBLE TREE by HİLTON AVANOS

30 Aralık 2019, Pazartesi : İZMİR – KAPADOKYA ( Paşabağları, Zelve Vadisi, Devrent Vadisi ), Ürgüp, Mustafa Paşa “Sinassos’’, Avanos )

Sabah saat 06.00'da Adnan Menderes Havalimanı İç hatlar Sun Express kontuarında buluşma. Bilet işlemlerimizi yapıyor ve saat 07.15'de Kayseri’ye hareket ediyoruz. Saat 08.45'de Kayseri havalimanına varış. Aracımız ve rehberimizle buluşma. Kapadokya bölgesine hareket ediyoruz. Varışımızı takiben ilk olarak Peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Zelve Açık Hava Müzesi'ni görecek ve Zelve Vadisi içinde yer alan Paşabağları’na gideceğiz. Paşabağları; Kapadokya bölgesindeki en büyülü, en etkileyici yerlerinin başında gelir. Paşabağ evrenin bir hediyesi gibi duran peri bacalarının küçüklü, büyüklü enteresan örneklerini görebileceğiniz bir yerdir. Üçlü, birleşik ve tekli peri bacaları manzarasıyla ünlü adeta peribacalarının oluşumunu izleyebileceğimiz küçük bir müze olan Paşabağı’nı ( Rahipler Vadisi ) ve Keşişler Vadisi'ni resimliyoruz. Daha sonra peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz kayaçların ve peribacalarının hayvan şeklinde erozyona uğradığı son derece değişik yeryüzü şekillerinin oluştuğu Devrent Vadisi'nde fotoğraf çekmek için yola koyuluyoruz. Diğer adı Pembe Vadi olan Devrent Vadisi doğanın oluşturduğu heykel müzesi gibidir adeta...Ürgüp’e hareket. Tüm Kapadokya bölgesinin karakterini taşıyan içi oyulmuş kayalar ve bu kayaların üzerine yapılmış taş ev konaklar Ürgüp’te çokça göreceğimiz mimari örnekleridir. Bu taş evlerin işçiliğini görmek için de Ürgüp’ün sokaklarında yürüyeceğiz. Ardından Sinasos adıyla da bilinen Rum konakları ve kiliseleriyle adını duyurmuş Mustafapaşa Köyü’ne gideceğiz. 1924’e kadar Türkler ile Ortodoks Rumların bir arada yaşadığı Kapadokya içinde en az bozulmuş yerlerden biri olan köy, değerli kültürel birikimini hâlâ koruyabilmiştir. Cemaat kiliselerinden Aziz Konstantinos – Eleni Kilisesi bugün de köy meydanının en önemli yapısıdır. Avanos’a hareket ve tanıtım turumuzu yapıyoruz. Çanak çömlek yapımını izleyeceğimiz bir atölyede bilgiler alıp, güzel dakikalar yaşayacak, çömlek yapımını deneyimleyeceksiniz. Alışveriş için serbest zaman. Otelimize gidiş ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

31 Aralık 2019, Salı : KAPADOKYA ( Kaymaklı, Ihlara Vadisi, Selime Katedrali, Göreme Açık Hava Müzesi, ***** Yeni Yıla Merhaba *****

Kahvaltı sonrası belki de gezimizin en heyecanlı bölümü olan Nevşehir’e 20 kilometre mesafede yer alan Kaymaklı Yer Altı şehrine hareket ediyoruz. Burası 8 kattan oluşmaktadır ve genişlemesinde Roma ve Bizans dönemlerinin büyük etkisi vardır. Ihlara Vadisi’ne hareket ediyoruz. Kapadokya Bölgesi’ndeki en güzel, en özel doğal güzelliklerden biridir göğe kadar uzanan ağaçlarla çevrili Ihlara Vadisi. Kartpostalları aratmayan ve doğanın en güzel renklerini, Melendiz Çayı’nın görüntüsüyle birleşip benzersiz bir güzellik sunar ziyaretçilerine. Eğer ilk kez gidiyorsanız, vadi içerisinde bulunan kiliseleri gördüğünüzde çok şaşıracaksınız. Yüzden fazla kilise olmasına rağmen sadece birkaçı gezilebilir durumdadır. Ardından Selime’de öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası Selime Kadetrali'ni ziyaret edeceğiz. Son olarak Göreme Açık Hava Müzesi’ne gideceğiz. Göreme; Avanos yolu üzerinde küçük bir köy olan etkileyici bir coğrafyada, dev gibi bir oyma kaya kütlesinin altına kurulmuş küçük bir yerleşim yeridir. 1985 yılında Unesco’nun Dünya Kültür Mirası listesine aldığı, manastır eğitim sisteminin başlatıldığı yer olarak kabul edilen Göreme Açık Hava Müzesi’nde görülecek yerler arasında; Elmalı, Azize Barbara, Yılanlı, Tokalı Kiliseleri ve Manastırlar ile eski yemekhane ve mutfak kompleksi bulunmaktadır. Belirlenen saatte otelimize dönüş. Unutulmaz dakikalar yaşayacağımız muhteşem Yılbaşı Gala programı için hazırlık imkanı sizleri beklemekte. Ve hoş geldin 2020...Geceleme otelimizde.

01 OCAK 2020, Çarşamba : KAPADOKYA / ERCİYES KAYAK MERKEZİ / KAYSERİ / İZMİR

Güzel bir Kapadokya sabahında otelimizde alacağımız keyifli bir yeni yıl brunch sonrası, belirlenen saatte çıkış işlemlerimizi yapıyoruz. Erciyes Kayak Merkezi'ne hareket. Özellikle kış sezonunda Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden binlerce turistin geldiği  Erciyes kayak merkezinde eğlenceli saatler geçireceğiz. Kayseri’ye hareket. Uçak saatimize kadar Kayseri’de şehir tanıtım turu ve isteyenlere sucuk, pastırma alışverişi için serbest zaman. Alınacak akşam yemeği sonrasında Kayseri havalimanına transfer. Sun Express HY ile saat 21.10'da İzmir’e hareket ediyoruz. Saat 22.45'de İzmir’e varıyoruz ve güzel anılarla vedalaşıyoruz.

Bu Turun Tarihleri

30 Aralık 2019-01 Ocak 2020, 2 Gece 3 Gün

Ücret Bilgileri

TUR BEDELİ NAKİT 6 TAKSİT
İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1850 TL 335 TL x 6 Taksit
TEK KİŞİLİK ODA 2150 TL 390 TL x 6 Taksit

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER

 • İzmir / Kayseri / İzmir arası Sun Express Havayolları uçak bileti
 • DoubleTree by Hilton Avanos Cappadocia da 2 gece konaklama
 • DoubleTree by Hilton Avanos Cappadocia da Yılbaşı Balosu & Gala Yemeği ( Limitsiz içkili )
 • Programda belirtilen tüm ulaşım hizmetleri ve çevre gezileri
 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları ( 2 )
 • Otelde alınacak akşam yemeği ( 1 )      
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti 
 • Tursab seyahat güvence paketi

ÜCRETE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • İlk gün alınacak sabah kahvaltısı
 • Öğle yemekleri, yemeklerde alınan tüm içecekler 
 • Son gün alınan akşam yemeği                                                              
 • Otellerde yapılan bütün ekstra harcamalar
 • Müze-Ören yeri ve Milli Park giriş ücretleri
 • Balon turu 

Önemli Notlar

 • Yukarıda belirtilen uçuş saatleri Sun Express Havayolları’ndan alınmıştır. Uçak saatlerine gelebilecek herhangi bir değişiklikten veya havayolunun yaptığı rötarlardan Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Havayolunun yapacağı grev ve fors majör ( deprem, iç savaş, terör alarmı, doğal afet, vb. ) diye adlandırılan durumlar yüzünden gerçekleşecek olan bir uçuş iptalinden acentemiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Pastoral Tour, gerekli gördüğü durumlarda, programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.
 • Bu programa rezervasyon yaptıracağınız zaman kimliğinizde yazılı olan isminizi açık olarak kayıt görevlimize bildiriniz. Havalimanında check-in esnasında isimden kaynaklanan herhangi bir problemden Pastoral Tour kesinlikle sorumlu değildir.
 • Seyahatiniz esnasında yapacağınız alışverişlerden ve sonrasında aldığınız ürünlerle ilgili olabilecek şikâyetlerden acentemiz ve rehberimiz kesinlikle sorumlu değildir.
 • Yıldızları veya standartları aynı kalmak koşulu ile kalınacak otellerde değişiklik yapılabilir.
YUKARI